Uwaga uwaga - będzie krótko, zwięźle i na temat.

Jak wiecie drodzy Państwo jesteśmy organizacją, która działa wyłącznie dzięki środkom otrzymywanym w postaci darowizn od ludzi dobrej woli. Pracujemy w ramach wolontariatu i łączy nas jedno - miłość do zwierząt.

Każdego dnia odbieramy zgłoszenia o przypadkach niehumanitarnego traktowania psów, kotów i innych zwierząt. Zawsze staramy się reagować najszybciej jak tylko to możliwe.

Jednak prawda jest taka, że bez pieniędzy nie jesteśmy w stanie pomagać. Potrzebujemy ich:

* żeby zakupić paliwo do samochodów,

* żeby opłacić wizyty i zabiegi lekarskie,

* żeby kupować leki i akcesoria dla zwierząt,

* wreszcie żeby finansować pobyty naszych podopiecznych w hotelikach i domach tymczasowych.

Na dzień dzisiejszy pod opieką zielonogórskiego inspektoratu OTOZ Animals znajduje się 39 zwierząt. Jedne umieszczone są w prywatnych hotelikach, inne w domach tymczasowych. Jedne chore i w trakcie rekonwalescencji, inne pod opieką behawiorystów. Zwierzęta pokrzywdzone przez ludzi, z okaleczonymi ciałami i duszami. Potrzebujące spokoju, ciszy, domowych warunków, by choć odrobinę powrócić do równowagi psychicznej oraz by zaleczyć rany.

Koszty operacji i leczenia niektórych zwierząt nierzadko idą w setki złotych. Hoteliki to opłaty ok 13-15 zł za dobę za każde zwierzę. Dojazdy interwencyjne do miejsc docelowych to czasami setki kilometrów. 

Na obecną chwilę mamy zaległości z klinikach weterynaryjnych oraz hotelikach w wysokości przeszło 6.000 zł.

******************************

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Być może. Jednak na pewno pomagają spełniać marzenia. Dla nas wszystkich tu w organizacji - od zawsze - największym marzeniem było móc pomagać zwierzętom. Ratować je przed bestialstwem ludzi, chronić przed okrucieństwem świata. Bardzo boli nas to, że w spełnianiu tych marzeń przeszkodą jest brak pieniędzy.

Często spotykamy się z pretensjami ze strony niektórych ludzi, którzy obwiniają nas za brak reakcji czy pomocy. Prawda jest taka, że czasami zwyczajnie nie mamy za co pojechać na interwencje i pomóc. A ponieważ nie prowadzimy schroniska, nasi podopieczni trafiają do hotelików, za które również my ponosimy opłaty.

Wielokrotnie w naszych postach apelowaliśmy o pomoc nie tylko finansową czy rzeczową, ale w tworzeniu dla naszych podopiecznych domów tymczasowych. W tak wielkim mieście jakim jest Zielona Góra takich domów mamy zaledwie kilka. To tak naprawdę kropla w morzu. Większa liczba domów tymczasowych pozwoliła by nam zminimalizować koszty co miesięcznych opłat. Zaoszczędzone pieniądze z opłat za hotelowanie moglibyśmy przeznaczać na kolejne interwencje dla kolejnych potrzebujących.

******************************

Na tą chwilę w kolejce pilnych interwencji czeka kilkanaście zwierząt. Nie mamy dokąd ich zabrać. Cari z dziećmi czeka w miejscu gdzie być nie powinna. Pomimo tak wielu udostępnień postów o suczce i szczeniakach nie otrzymaliśmy żadnej deklaracji o domach tymczasowych. Spotkaliśmy się za to z ogromną krytyką wielu osób, które zarzucały nam brak pomocy psom. Nie jest łatwo pomagać będąc pod obstrzałem ludzi, którzy potrafią pisać, natomiast nie potrafią realnie pomóc.

Liczymy bardzo na wsparcie z Państwa strony. Nie wyobrażamy sobie zamknąć inspektorat, jednak przy obecnym stanie, w jakim się znaleźliśmy rozważamy i taką możliwość. Mamy jednak nadzieję, że kolejny raz nie zawiodą nas Państwo, udzielą pomocy i wspólnymi siłami wyjdziemy na prostą, aby dalej ratować tych, którzy sami się nie obronią.

(Bella, Nina, Miki, Tajger, Tiana, Roksi, Klara, Tigra, Onyx, Tygrysek, Riko, Milka, Cyklopek, Tiko, Ares, Mania, Kuba, Sugar, Budyń, Pchełka, Diana, Frytek, Tea, Czaki, Snickers, Cari i szczeniaki, Popeye, Coffee, Tobi, Agatka, Puśka i kociaki, Saba)

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • stokrotka57 - awatar

  stokrotka57

  24.07.17
  24.07.17

  Życzę Wam dużo samozaparcia i nie poddawajcie się ,robicie dużo dobrego . Pozdrawiam

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   26.07.17
   26.07.17

   Dziękujemy, wszystko dla dobra zwierząt <3

 • Mavla - awatar

  Mavla

  23.07.17
  23.07.17

  Grosz do grosza

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   26.07.17
   26.07.17

   Dokładnie, dziękujemy <3

Wpłaty - 23

Dorota DoRis - awatar
20
Dorota DoRis
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anna Karpiejczyk - awatar
50
Anna Karpiejczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Dagmara Łanucha - awatar
10
Dagmara Łanucha
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij