Zbiórka Wołamy o pomoc - zdjęcie główne

Wołamy o pomoc

900 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Uwaga uwaga - będzie krótko, zwięźle i na temat.

Jak wiecie drodzy Państwo jesteśmy organizacją, która działa wyłącznie dzięki środkom otrzymywanym w postaci darowizn od ludzi dobrej woli. Pracujemy w ramach wolontariatu i łączy nas jedno - miłość do zwierząt.

Każdego dnia odbieramy zgłoszenia o przypadkach niehumanitarnego traktowania psów, kotów i innych zwierząt. Zawsze staramy się reagować najszybciej jak tylko to możliwe.

Jednak prawda jest taka, że bez pieniędzy nie jesteśmy w stanie pomagać. Potrzebujemy ich:

* żeby zakupić paliwo do samochodów,

* żeby opłacić wizyty i zabiegi lekarskie,

* żeby kupować leki i akcesoria dla zwierząt,

* wreszcie żeby finansować pobyty naszych podopiecznych w hotelikach i domach tymczasowych.

Na dzień dzisiejszy pod opieką zielonogórskiego inspektoratu OTOZ Animals znajduje się 39 zwierząt. Jedne umieszczone są w prywatnych hotelikach, inne w domach tymczasowych. Jedne chore i w trakcie rekonwalescencji, inne pod opieką behawiorystów. Zwierzęta pokrzywdzone przez ludzi, z okaleczonymi ciałami i duszami. Potrzebujące spokoju, ciszy, domowych warunków, by choć odrobinę powrócić do równowagi psychicznej oraz by zaleczyć rany.

Koszty operacji i leczenia niektórych zwierząt nierzadko idą w setki złotych. Hoteliki to opłaty ok 13-15 zł za dobę za każde zwierzę. Dojazdy interwencyjne do miejsc docelowych to czasami setki kilometrów. 

Na obecną chwilę mamy zaległości z klinikach weterynaryjnych oraz hotelikach w wysokości przeszło 6.000 zł.

******************************

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Być może. Jednak na pewno pomagają spełniać marzenia. Dla nas wszystkich tu w organizacji - od zawsze - największym marzeniem było móc pomagać zwierzętom. Ratować je przed bestialstwem ludzi, chronić przed okrucieństwem świata. Bardzo boli nas to, że w spełnianiu tych marzeń przeszkodą jest brak pieniędzy.

Często spotykamy się z pretensjami ze strony niektórych ludzi, którzy obwiniają nas za brak reakcji czy pomocy. Prawda jest taka, że czasami zwyczajnie nie mamy za co pojechać na interwencje i pomóc. A ponieważ nie prowadzimy schroniska, nasi podopieczni trafiają do hotelików, za które również my ponosimy opłaty.

Wielokrotnie w naszych postach apelowaliśmy o pomoc nie tylko finansową czy rzeczową, ale w tworzeniu dla naszych podopiecznych domów tymczasowych. W tak wielkim mieście jakim jest Zielona Góra takich domów mamy zaledwie kilka. To tak naprawdę kropla w morzu. Większa liczba domów tymczasowych pozwoliła by nam zminimalizować koszty co miesięcznych opłat. Zaoszczędzone pieniądze z opłat za hotelowanie moglibyśmy przeznaczać na kolejne interwencje dla kolejnych potrzebujących.

******************************

Na tą chwilę w kolejce pilnych interwencji czeka kilkanaście zwierząt. Nie mamy dokąd ich zabrać. Cari z dziećmi czeka w miejscu gdzie być nie powinna. Pomimo tak wielu udostępnień postów o suczce i szczeniakach nie otrzymaliśmy żadnej deklaracji o domach tymczasowych. Spotkaliśmy się za to z ogromną krytyką wielu osób, które zarzucały nam brak pomocy psom. Nie jest łatwo pomagać będąc pod obstrzałem ludzi, którzy potrafią pisać, natomiast nie potrafią realnie pomóc.

Liczymy bardzo na wsparcie z Państwa strony. Nie wyobrażamy sobie zamknąć inspektorat, jednak przy obecnym stanie, w jakim się znaleźliśmy rozważamy i taką możliwość. Mamy jednak nadzieję, że kolejny raz nie zawiodą nas Państwo, udzielą pomocy i wspólnymi siłami wyjdziemy na prostą, aby dalej ratować tych, którzy sami się nie obronią.

(Bella, Nina, Miki, Tajger, Tiana, Roksi, Klara, Tigra, Onyx, Tygrysek, Riko, Milka, Cyklopek, Tiko, Ares, Mania, Kuba, Sugar, Budyń, Pchełka, Diana, Frytek, Tea, Czaki, Snickers, Cari i szczeniaki, Popeye, Coffee, Tobi, Agatka, Puśka i kociaki, Saba)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • stokrotka57 - awatar

  stokrotka57

  24.07.2017
  24.07.2017

  Życzę Wam dużo samozaparcia i nie poddawajcie się ,robicie dużo dobrego . Pozdrawiam

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   26.07.2017
   26.07.2017

   Dziękujemy, wszystko dla dobra zwierząt <3

 • Mavla - awatar

  Mavla

  23.07.2017
  23.07.2017

  Grosz do grosza

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   26.07.2017
   26.07.2017

   Dokładnie, dziękujemy <3

900 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
90
Mateusz - awatar
Mateusz
50
Kamil - awatar
Kamil
50
Dorota DoRis - awatar
Dorota DoRis
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna Karpiejczyk - awatar
Anna Karpiejczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij