Zbiórka Pomoc w Gospodarstwie Ekologiczn - miniaturka zdjęcia

Pomoc w Gospodarstwie Ekologiczn

Zbiórka Pomoc w Gospodarstwie Ekologiczn - zdjęcie główne

Pomoc w Gospodarstwie Ekologiczn

401 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Joanna Stasiak - awatar

Joanna Stasiak

Organizator zbiórki

Witam

Mam na imię Elżbieta Królewicz - Stasiak, jestem ogrodnikiem i założycielką certyfikowanego Gospodarstwa Ekologicznego w Bolewicach, jednego z pierwszych takich gospodarstw ekologicznych powstałych w Polsce.

 Od roku 1992 uprawiam ziemie w sposób naturalny zgodnie z restrykcyjnymi technikami biodynamicznymi czyli takimi, które silnie wspierają lokalny ekosystem, budując bogatą bioróżnorodność fauny i flory.

W tętniącym przyrodą gospodarstwie znajdują się liczne siedliska organizmów (roślin, zwierząt, grzybów) wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem w Polsce. Obszar gospodarstwa jest urozmaicony, jest to nie tylko ogród, ale i sad, pole, łąka i las z mnogością aromatycznych gatunków ziół, starych odmian warzyw, owoców, dzikich bylin, traw i zbóż.

 Chcąc utrzymywać jak najbardziej przyrodniczo cenny teren wiele prac wykonuję ręcznie, prowadzę płodozmian, współzależność roślin, nawożenie kompostem, prowadzę naturalne opryski wywarami z pokrzyw i ze skrzypu, zbieram własne nasiona i dbam o zachowanie naturalnego cyklu przyrody.

  Chcę dostarczać ludziom najzdrowsze i najbardziej wartościowe, ekologiczne jedzenie. Robię to dla wszystkich ludzi, dla matek, dzieci, osób chorych, osób starszych, sportowców i tych dbających o zdrowy styl życia.

Praca w gospodarstwie jest niezwykle fascynująca, jednak wymaga bardzo dużo nakładów fizycznej ręcznej pracy.

Pieniądze z darów będą przeznaczone na wykonanie prac pielęgnacyjnych roślin, sadzenia, utrzymania rozsad, odchwaszczania, zbiorów warzyw i owoców, nawadniania poletek ziołowych, sadzenia drzewek owocowych - starych odmian, przycinania drzewek, podwiązywania pomidorów i ogórków itp.


Będę wdzięczna za każdą złotówkę. Bądźcie tymi co pomogą przyczynić się do wspierania i rozwoju ekologii i przyrody w Polsce.

DZIĘKUJĘ!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
401 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Joanna Stasiak - awatar

Joanna Stasiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

eko człowiek - awatar
eko człowiek
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij