Zbiórka Spokojne lato - zdjęcie główne

Spokojne lato

5 230 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 94 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

1. Zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności Sali Kominkowej

Cel 30000 zł

Chcemy wyremontować i przebudować podłogę w Sali Kominkowej, tak aby zlikwidować niewygodne i zabierające przestrzeń schodki. Zwiększy to tym samym bezpieczeństwo gości eliminując możliwość potknięcia się. Mamy wykonany projekt, brakuje nam jedynie środków by przystąpić do działania.

2. Spokojne lato

Cel 20000 zł

Sezon letni to pratycznie martwy okres w działalności klubów muzycznych. Dookoła odbywają się plenerowe festiwale a kluby walczą o przetrwanie. Po 2 latach pandemii i roku zmagania się z mega inflacją, klub potrzebuje wsparcia by przetrwać ten sezon i dalej działać, miejmy nadzieję kolejne 40 lat.
Zebrana kwota zostanie przeznaczona na czynsz i opłaty za media.



 „Leśniczówka” Rock & Roll Cafe kultowy klub rockowo-blusowy z ponad 40-letnią tradycją

Lata działania - 1983 - nadal

Jedyny na Szlaku Śląskiego Bluesa klub, który działa nieprzerwanie od momentu powstania. Mekka śląskiego bluesa. Miejsce przesiąknięte historią w każdym centymetrze swojej powierzchni. To tu swój ostatni publiczny występ dał Rysiek Riedel. Leśniczówka jest przerobioną w 1983 roku na klub stodołą, która od początku swojej działalności była wyjątkowym punktem na muzycznej mapie Śląska. Było to jedno z ulubionych miejsc Janka Kyksa Skrzeka, Ryśka Riedla i Jerzego Kawalca. Kilkukrotnie zmieniała właścicieli, jednak klimat pozostał od lat niezmieniony. O historii tego miejsca krążą liczne legendy, dla wielu osób Leśniczówka była domem. Nie sposób wymienić każdego kto pojawił się na tej legendarnej scenie, grali tu po prostu wszyscy najważniejsi.

W Leśniczówce po dziesiątkach godzin prób i jam sessions kształtowało się brzmienie i oblicze legendarnej Young Power Orchestra. Przez całe late 80. klub był swoistym azylem dla niechcianego wówczas pokolenia muzyków związanych z ruchem “Silesian Sound”. Jedynie w “Leśniczówce” można było posłuchać Romana “Pazura” Wojciechowskiego, Irka Dudka, Leszka Windera, Jana Janowskiego, Andrzeja Urnego, to tutaj szlifował formę legendarny SBB. Tu zarejestrowana została płyta „Modlitwa Bluesmana w pociągu”.

Dziś, mimo wzlotów i upadków, lat dla rock’n’rolla lepszych i tych chudszych, Leśniczówka  kontynuuje tradycje.

 Leśniczówka dziś, to przede wszystkim goście. Ci, którzy pamiętają dawne lata, ci którzy spędzali tu młodość, urywając się ze szkół, ale również Ci, którzy dopiero dziś odkrywają legendę Leśniczówki, odkrywają jej klimat i zostaną z Lasem na długie lata. Leśniczówka to też głośne nazwiska, które bywały i bywają w klubie – Piotr Kupicha (Feel) rozpoczynał tu swoją karierę muzyczną. Bywali Maleńczuk, Skiba, Durczok, Jakubik. Zespoły Vader, Decapitated, Hunter, KSU, Dezerter, Armia, Closterkeller, FlapJack, ACID Drinkers, Turbo, Nocny Kochanek, Percival Schuttenbach, Lipali, KAT & Roman Kostrzewski, VooDoo, TSA, Proletaryat, Breakout, The Analogs, Another Pink Floyd i wielu, wielu innych, których po prostu wymienić się na raz nie da.

Leśniczówka także i dziś daje szanse młodym artystom i mniejszym wykonawcom. Prężnie działa Otwarta Scena Leśniczówki, na której raz na kilka tygodni zupełnie za darmo swoich sił mogą spróbować zespoły reprezentujące różne nurty szeroko pojętego rocka. Oczywiście, jest tu obecna pewna selekcja, ale dzięki temu, regularni goście klubu, przychodząc na koncert nieznanego im wykonawcy w ramach Otwartej Sceny, mają gwarancję doskonałej jakości i kunsztu zespołu i świetnie spędzonego czasu.

Leśniczówka dysponuje trzema scenami – sceną klubową na 170 osób, ogrzewaną sceną pod namiotem na 350 osób oraz dużą sceną letnią, rozkładaną przed głównym budynkiem, przed którą pomieścić może 999 osób. Klub organizuje też przyjęcia weselne, imprezy urodzinowe, okolicznościowe i prywatne

Niestety mimo olbrzymiego wysiłku włożonego w rewitalizację tego miejsca, mimo przywrócenia mu w dużej mierze dawnej świetności i powrotu do „pierwszej ligi” klubów muzycznych w tej części Polski, możliwości finansowe właścicieli uległy wyczerpaniu. Pandemia i późniejsza inflacja uniemożliwiły realizację wielu zaplanowanych zadań. Budynek nadal wymaga nakładów pieniężnych.


#RazemDlaLesniczowki

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Iwona - awatar

    Iwona

    05.07.2024
    05.07.2024

    Ten klub ma niesamowity klimat , zachęcam do wpłaty, nawet drobna kwota robi robotę

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    04.07.2024
    04.07.2024

    Trzymcie się!

  • Paweł Jabłoński - awatar

    Paweł Jabłoński

    04.07.2024
    04.07.2024

    Działajcie jak najdłużej!!!!

5 230 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 94 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 94

Działajcie - awatar
Działajcie
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta F - awatar
Marta F
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Janusz - awatar
Janusz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Gośka - awatar
Gośka
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij