Zbiórka Artur chce wrócić do życia - miniaturka zdjęcia

Artur chce wrócić do życia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Artur chce wrócić do życia - zdjęcie główne

Artur chce wrócić do życia

7 335 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Karasińska - awatar

Marta Karasińska

Organizator zbiórki

W lipcu 2016 Artur mając niespełna 30 lat uległ wypadkowi w Holandii. Jadąc na rowerze wpadł w źle oznakowany przejazd tramwajowy, uderzając głową w tory. W skutek wypadku doszło do pęknięcia czaszki i obrzęku mózgu. W Hadze przeszedł kilka operacji na otwartym mózgu, po których częściowo wrócił do sprawności. Miał problemy z pamięcią krótkotrwałą i wyciekającym płynem  mózgowordzeniowym, co również zostało zoperowane w Hadze. Był w na tyle dobrym stanie, że zapadła decyzja o powrocie do Polski. Był rehabilitowany i z dnia na dzień można było zauważyć poprawę. Niestety ponownie pojawił się problem z wyciekającym płynem mózgowordzeniowym. Artur został poddany kolejnej operacji, po której doszło do kilku powikłań. Najgroźniejszym z nich było bakteryjne zapalenie opon mózgowych. Przeżył dwukrotne zakażenie sepsą, zwalczył wiele infekcji, wodogłowie w skutek nieprawidłowo ,działającej zastawki. Przez ok 2,5 roku przebywał w toruńskiej Fundacji Światło, następnie został przewieziony do ośrodka w Krakowie w którym zaczęto bardzo intensywną rehabilitacje i zajęcia z logopedą, po 3 miesiącach nadszedł czas aby Artur wrócił do domu, do Bogacicy w województwie Opolskim, wraz ze swoją mamą Elą, która od czasu przewiezienia Artura do Polski prawie do nie opuszcza. W tej chwili sprawuje nad nim opiekę 24 godziny na dobę, przez co nie może podjąć żadnej pracy zarobkowej. Mąż nie wytrzymał bardzo ciężkiej sytuacji rodzinnej, dostał dwóch udarów i przebywa w stanie wegetatywnym. Potrzebne są pieniądze na rehabilitacje, środki higieniczne i odpowiednie dla Artura jedzenie.  Pień mózgu nie jest uszkodzony, Artur reaguje na bodźce zewnętrzne, na głosy znajomych, spożywa posiłki, którymi karmi do mama, porusza głową, rękoma czy nogami na prośbę, płacze, uśmiecha się i denerwuje. To ogromna wola życia, ale żeby ją spełnić potrzebujemy Waszej pomocy. Pomóżmy Arturowi wrócić do normalnego życia.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.08.2019
  06.08.2019

  Trzymam za Was kciuki ;)

 • Jaroslaw Szukszta - awatar

  Jaroslaw Szukszta

  07.04.2019
  07.04.2019

  Wracaj do zdrowia Ziomuś

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.2019
  22.03.2019

  Zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.2019
  21.03.2019

  Zdrowiej😉

 • Artur - awatar

  Artur

  20.03.2019
  20.03.2019

  Niech każdy wplaci ile może... Myślę że każda zlotoweczka się przyda.. Pomóżmy Benkowi

7 335 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 122 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Karasińska - awatar

Marta Karasińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 122

Znajomy85 - awatar
Znajomy85
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ultra_S - awatar
Ultra_S
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maksym Kukuła - awatar
Maksym Kukuła
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Lucas - awatar
Lucas
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maciej Mikulski - awatar
Maciej Mikulski
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij