Zbiórka Studnia dla Południa - zdjęcie główne

Studnia dla Południa

25 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Kurek - awatar

Piotr Kurek

Organizator zbiórki

DOŁĄCZ DO AKCJI

Wspieraj dostęp do wody na świecie! 

Dostęp do wody jest dziś najbardziej podstawowym warunkiem przeżycia setek tysięcy ludzi żyjących w najuboższych rejonach świata, dotkniętych klęską suszy. Jeśli nie ma wody - nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma żadnego życia. Przed taką perspektywą stoją tysiące afrykańskich rodzin. Nie możemy pozostać głusi na raz po raz odzywające się dramatyczne wołanie o pomoc. Chodzi o tak niewiele - zwykłą studnię, z której będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy.

Dlaczego mamy pomagać?

Dlatego, że możemy zrobić coś dobrego.

Dlatego, że od naszej pomocy zależy życie konkretnych ludzi.


Dlaczego studnie?

Brak dostępu do wody powoduje wiele chorób między innymi trąd.
Niektóre przyczyny występowania trądu to: brak higieny, niedożywienie, skrajne ubóstwo powodowane brakiem dostępu do wody.
Woda jest podstawowym warunkiem życia, jest konieczna do utrzymania higieny osobistej, pozwala uprawiać ziemię, utrzymać przy życiu zwierzęta. Woda daje możliwości aktywnego rozwoju i wyjścia z biedy.

Na Ziemi żyje 7 mld ludzi, a ponad miliard z nich nie ma dostępu do wody pitnej.  Dostęp do wody pitnej to jedno z podstawowych praw człowieka. Niestety nie wszędzie tak jest. Często zdarza się że wielu z nas nie docenia tego podstawowego składnika życia jakim jest woda. Wielu z nas ją marnuje nie dokręcając zaworu w łazience czy posiadając niesprawną toaletę. A na południu wiele ludzi w tym dzieci cierpią z powodu braku wody!!! Tymczasem inni muszą przejść wiele kilometrów by móc przynieść wodę dla swojej rodziny. Niestety najczęściej tymi osobami są dzieci.

A przecież one również mają prawo do zabawy czy nauki. Niestety od małego mogą tylko uczyć się jak przetrwać. Nic więcej. Nie mogą zrobić nic dla siebie bezinteresownie.

Dostęp do wody wpływa niemal na każdy aspekt ludzkiego życia – studnia wybudowana blisko domu pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na naukę, pracę czy zabawę. Pozwala również na zachowanie zdrowia i umożliwia uprawę roślin i hodowlę zwierząt. Daje również możliwość spędzenia więcej czasu razem ze swoją rodziną.

Koszt studni zależy od warunków budowy, głębokości oraz rodzaju podłoża i waha się od 2 do 20 tys. euro. Tam, gdzie łatwo uzyskać dostęp do wody, gdzie wystarczy wykopać odpowiednio głęboki dół, by dostać się do wody,  pomoc nie jest potrzebna. Jednak są miejsca gdzie dostęp do wody nie jest taki prosty. Najtrudniejsze warunki panują na afrykańskim Sahelu, gdzie woda dostępna jest po przebiciu się przez 100-300-metrową granitową skałę. Dlatego właśnie tam chcę najbardziej pomóc. Studnia musi być bardzo głęboka i wymaga instalacji specjalnych pomp głębinowych napędzanych najczęściej silnikiem Diesla. Jak mówią miejscowi, czasem trzeba codziennie przebyć pieszo 8-10 km, by zaopatrzyć rodzinę w ten cenny, przez nas nie zawsze doceniany dar natury. Wody z dzbana zazwyczaj wystarczy do picia i do ugotowania czegoś na ogniu. Niestosowne byłoby pytać o stan higieny dzieci, które po prostu nie mają czym się umyć. Nie da się też wodą noszoną na głowach podlewać wyschłych roślin i warzyw w przydomowych ogródkach. Nie da się do syta napoić zwierząt. 

Dlaczego my?

Jasne pewnie wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Przecież w dzisiejszych czasach to powinna być sprawa rządu. Oczywiście powinna. Ale niestety, rządy szukają sposobu aby jak najwięcej pieniędzy i towarów zagarnąć do siebie nie patrząc na potrzeby swoich obywateli. Nie liczą się z tym iż istnieją dzięki swoim obywatelom. I dlatego to my musimy ruszyć im z pomocą. Musimy przekazać im pomoc w wydobywaniu jednego z podstawowych składników życia. Wystarczy by każdy odwiedzający przekazał chociaż 1 zł i udostępnił akcję dalej z prośbą o taką samą pomoc swoich znajomych. 1 zł z domowego budżetu nikt z nas wcale nie odczuje. A składając wszystko w całość razem możemy pomóc wielu osobom.

Woda w Afryce to kwestia życia i śmierci setek tysięcy osób. Jej zdobycie jest coraz trudniejsze i droższe. Dlatego budowanie głębokich studni z pompami przerasta możliwości żyjących w skrajnym ubóstwie mieszkańców Afryki. Bez naszej pomocy ludzie odcięci od wody muszą zginąć. Dlatego apeluję o pomoc. Pomóżmy innym ludziom w końcu to tacy sami ludzie jak i my. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Paweł - awatar

  Paweł

  22.11.2017
  22.11.2017

  Życzę powodzenia w zbiórce. Kwota może nie wielka ale zawsze coś. Wiem jak trudno jest dziś o godne warunki życiowe. Nie wyobrażam sobie życia bez wody a tym bardziej iść x km. Woda powinna być dostępna dla każdego. A wiem że dobre uczynki zawsze powracają. Jeszcze raz powodzenia.

  • Piotr Kurek - awatar

   Piotr Kurek - Organizator zbiórki

   22.11.2017
   22.11.2017

   Bardzo dziękuję. Każda złotówka jest ważna. Jeszcze raz serdeczne dziękuję.

25 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Kurek - awatar

Piotr Kurek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

BOŻENNA SZATKOWSKA - awatar
BOŻENNA SZATKOWSKA
20
Paweł - awatar
Paweł
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij