Zbiórka Koszatniczki i Chomiki od Aruru - zdjęcie główne

Koszatniczki i Chomiki od Aruru

515 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za badania oraz wizyty weterynaryjne koszatniczek i chomików.

Zwierzaki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru)


1. Chomiczy Kwartet

Historia:
Zbyt dużo o ich przeszłości, niestety, nie wiemy. Zostały zabrane od osoby prywatnej w styczniu, w naszym domu tymczasowym są od 09.04.2018. Są to cztery samiczki chomika dżungarskiego. Z informacji, które zostały nam przekazane żyły one w bardzo licznym stadzie razem z dwoma chomikami syryjskimi. Nic dziwnego, że dwie z nich mają bardzo widoczne choroby. 

Maluchy otrzymały imiona - Alice (na zdjęciu po lewej u góry), Daga (po prawej u góry), Linn (po lewej na dole) oraz Freja (po prawej na dole).


Alice 

Alice miała zrobione zdjęcie RTG oraz badanie endoskopem. Biega z przechyloną główką, ma zaburzenia równowagi.

Opis badania:
Objawy neurologiczne, przechylanie głowy na prawą stronę.
Stan odżywienia prawidłowy, brak mas w jamie brzusznej.
W RTG powiększone serce, płuca powietrzne z małymi ogniskami niepowietrznymi, okolica piramidy kości skroniowej prawej zagęszczona wobec lewej.
W badaniu endoskopowym kanału słuchowego - lewy prawidłowy o prawidłowej budowie, prawy kanał słuchowy z zalegającą wydzieliną oraz naruszeniem ciągłości błony bębenkowej. Powierzchnia kanału słuchowego rozogniona z nastrzykanymi naczyniami krwionośnymi.

Aktualnie malutka Alice ma podawany dwa razy dziennie lek do prawego ucha. 18.04.2018 mamy zaplanowaną wizytę weterynaryjną w celu kontroli. Dodatkowo zadecydujemy nad rozpoczęciem podawania leku na jej serduszko.


Linn

Linn krzywo stawiała prawą łapkę. Aby sprawdzić co jest przyczyną wykonane zostało zdjęcie RTG. Okazało się, że Linn ma roztrzaskaną kość. Czeka ją amputacja łapki.

Opis badania:
Palpacyjnie znaczna ruchomość powyżej stawu nadgarstkowego.
Wykonano zdjęcie RTG:
W RTG: znaczne skrócenie kośćca oraz dystalne oddzielenieod stawu. Ubytek kości ramiennej.

Na amputacje łapki Linn umówiona jest na 18.04.2018.


Daga i Freja

U Dagi i Frei nie wykryto żadnych anomalii na wizycie kontrolnej.

Opis badania:
Daga: 56g. Bez zastrzeżeń. Osłuchowo bez problemów na terenie gdo i ddo. W workach policzkowych treść prawidłowej struktury bez zmian fermentacyjnych.
Freja: 47g. Bez zastrzeżeń. Osłuchowo bez problemów na terenie gdo i ddo. W workach policzkowych treść w małej ilości prawidłowej struktury bez zmian fermentacyjnych.


2. Łodzianki

Historia:
Łodzianki zostały przekazane naszej wolontariuszce w Warszawie. Są to trzy przemiłe samiczki, które z przyczyn osobistych byłej właścicielki musiały przejść w ręce domu tymczasowego. Rozstanie właścicielki i jej podopiecznych nie było łatwe, było pełne łez i smutku.

10.04.2018 Dziewczyny miały wizytę kontrolną, aby sprawdzić ich stan zdrowia.

Opis badania:
Fruzia: waga 228g, wiek około 2,5 roku
Osłuchowo słuchać lekki szmer związany z wydzieliną w GDO, zalecana inhalacja, palpacyjnie bez nieprawidłowości. Zęby: prawa szczęka I policzkowy do korekcji, dziąsla lekko rozpulchnione.
Kasia: waga 231g, wiek około 2,5 roku
Brak fragmentu ogonka, osłuchowo bez zarzutów, palpacyjnie również, zęby prawidłowe.
Malwina: waga 170g, wiek około 1 rok
Osłuchowo brak zmian, lekkie przerosty dośrodkowe zębów policzkowych szczęki i żuchwy. Brak zmian palpacyjnych. Po zmianie żywienia na prawidłowe może się ustabilizować (zęby).


3. Stado M

Historia:
Stado M trafiło do domu tymczasowego od osoby prywatnej. Niestety, nie mogła nadal zajmować się swoimi ukochanymi pupilami. Imiona dziewczyn to: Mela, Misia, Mila i Maja.


Opis zdarzenia oraz wizyty weterynaryjnej:
Niestety, Mela postanowiła otworzyła swoją klatkę, pozwalając swoim siostrą na ucieczkę. Tak bardzo spodobało im się bieganie bez kontroli, że postanowiły pomóc innym koszatniczkom, aby mogły dołączyć do zabawy. Otworzyły klatkę chłopaków.
Aby uniknąć niechcianych ciąży w następny dzień po zdarzeniu maluchom zostały podane środki wczesnoporonne. 

Klatka dziewczyn została dodatkowo zabezpieczona, aby uniknąć w przyszłości podobnych wydarzeń.


---------------------------------------------------------------


Prosimy o pomoc w spłacie faktur!

Łącznie do zapłaty mamy 500 zł


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu.
Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

Komentarze


  • Ilona Isia Światłoch - awatar

    Ilona Isia Światłoch

    03.05.2018
    03.05.2018

    Witajcie chomiczjusy. Kończcie juz tą splate bo az serce boli nad takim drobieniem po kilka zlotych. Trzymam kciuki i o ile to możliwe proszę o info priv jak postepy, trzymam kciuki i garatuluje wytrwałości ,,prosze o wiecej linków na moich grupach, więcej info i w ogóle wiecej wszystkiego. Będziemy pomagac. Zycze powodzenia. Trzymam kciuki cieplo.

  • Patryk Krzoska - awatar

    Patryk Krzoska

    15.04.2018
    15.04.2018

    :D

515 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Wpłaty: 8

Ilona Isia Światłoch - awatar
Ilona Isia Światłoch
200
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
100
Małgorzata Lasota - awatar
Małgorzata Lasota
5
Małgorzata M. - awatar
Małgorzata M.
100
Zofia Nędzi-Sosnowska - awatar
Zofia Nędzi-Sosnowska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata Łozdowska - awatar
Renata Łozdowska
50
Patryk Krzoska - awatar
Patryk Krzoska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij