Zbiórka Koszatniczki i Chomiki od Aruru - zdjęcie główne

Koszatniczki i Chomiki od Aruru

515 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za badania oraz wizyty weterynaryjne koszatniczek i chomików.

Zwierzaki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru)


1. Chomiczy Kwartet

Historia:
Zbyt dużo o ich przeszłości, niestety, nie wiemy. Zostały zabrane od osoby prywatnej w styczniu, w naszym domu tymczasowym są od 09.04.2018. Są to cztery samiczki chomika dżungarskiego. Z informacji, które zostały nam przekazane żyły one w bardzo licznym stadzie razem z dwoma chomikami syryjskimi. Nic dziwnego, że dwie z nich mają bardzo widoczne choroby. 

Maluchy otrzymały imiona - Alice (na zdjęciu po lewej u góry), Daga (po prawej u góry), Linn (po lewej na dole) oraz Freja (po prawej na dole).


Alice 

Alice miała zrobione zdjęcie RTG oraz badanie endoskopem. Biega z przechyloną główką, ma zaburzenia równowagi.

Opis badania:
Objawy neurologiczne, przechylanie głowy na prawą stronę.
Stan odżywienia prawidłowy, brak mas w jamie brzusznej.
W RTG powiększone serce, płuca powietrzne z małymi ogniskami niepowietrznymi, okolica piramidy kości skroniowej prawej zagęszczona wobec lewej.
W badaniu endoskopowym kanału słuchowego - lewy prawidłowy o prawidłowej budowie, prawy kanał słuchowy z zalegającą wydzieliną oraz naruszeniem ciągłości błony bębenkowej. Powierzchnia kanału słuchowego rozogniona z nastrzykanymi naczyniami krwionośnymi.

Aktualnie malutka Alice ma podawany dwa razy dziennie lek do prawego ucha. 18.04.2018 mamy zaplanowaną wizytę weterynaryjną w celu kontroli. Dodatkowo zadecydujemy nad rozpoczęciem podawania leku na jej serduszko.


Linn

Linn krzywo stawiała prawą łapkę. Aby sprawdzić co jest przyczyną wykonane zostało zdjęcie RTG. Okazało się, że Linn ma roztrzaskaną kość. Czeka ją amputacja łapki.

Opis badania:
Palpacyjnie znaczna ruchomość powyżej stawu nadgarstkowego.
Wykonano zdjęcie RTG:
W RTG: znaczne skrócenie kośćca oraz dystalne oddzielenieod stawu. Ubytek kości ramiennej.

Na amputacje łapki Linn umówiona jest na 18.04.2018.


Daga i Freja

U Dagi i Frei nie wykryto żadnych anomalii na wizycie kontrolnej.

Opis badania:
Daga: 56g. Bez zastrzeżeń. Osłuchowo bez problemów na terenie gdo i ddo. W workach policzkowych treść prawidłowej struktury bez zmian fermentacyjnych.
Freja: 47g. Bez zastrzeżeń. Osłuchowo bez problemów na terenie gdo i ddo. W workach policzkowych treść w małej ilości prawidłowej struktury bez zmian fermentacyjnych.


2. Łodzianki

Historia:
Łodzianki zostały przekazane naszej wolontariuszce w Warszawie. Są to trzy przemiłe samiczki, które z przyczyn osobistych byłej właścicielki musiały przejść w ręce domu tymczasowego. Rozstanie właścicielki i jej podopiecznych nie było łatwe, było pełne łez i smutku.

10.04.2018 Dziewczyny miały wizytę kontrolną, aby sprawdzić ich stan zdrowia.

Opis badania:
Fruzia: waga 228g, wiek około 2,5 roku
Osłuchowo słuchać lekki szmer związany z wydzieliną w GDO, zalecana inhalacja, palpacyjnie bez nieprawidłowości. Zęby: prawa szczęka I policzkowy do korekcji, dziąsla lekko rozpulchnione.
Kasia: waga 231g, wiek około 2,5 roku
Brak fragmentu ogonka, osłuchowo bez zarzutów, palpacyjnie również, zęby prawidłowe.
Malwina: waga 170g, wiek około 1 rok
Osłuchowo brak zmian, lekkie przerosty dośrodkowe zębów policzkowych szczęki i żuchwy. Brak zmian palpacyjnych. Po zmianie żywienia na prawidłowe może się ustabilizować (zęby).


3. Stado M

Historia:
Stado M trafiło do domu tymczasowego od osoby prywatnej. Niestety, nie mogła nadal zajmować się swoimi ukochanymi pupilami. Imiona dziewczyn to: Mela, Misia, Mila i Maja.


Opis zdarzenia oraz wizyty weterynaryjnej:
Niestety, Mela postanowiła otworzyła swoją klatkę, pozwalając swoim siostrą na ucieczkę. Tak bardzo spodobało im się bieganie bez kontroli, że postanowiły pomóc innym koszatniczkom, aby mogły dołączyć do zabawy. Otworzyły klatkę chłopaków.
Aby uniknąć niechcianych ciąży w następny dzień po zdarzeniu maluchom zostały podane środki wczesnoporonne. 

Klatka dziewczyn została dodatkowo zabezpieczona, aby uniknąć w przyszłości podobnych wydarzeń.


---------------------------------------------------------------


Prosimy o pomoc w spłacie faktur!

Łącznie do zapłaty mamy 500 zł


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu.
Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

Komentarze


 • Ilona Isia Światłoch - awatar

  Ilona Isia Światłoch

  03.05.2018
  03.05.2018

  Witajcie chomiczjusy. Kończcie juz tą splate bo az serce boli nad takim drobieniem po kilka zlotych. Trzymam kciuki i o ile to możliwe proszę o info priv jak postepy, trzymam kciuki i garatuluje wytrwałości ,,prosze o wiecej linków na moich grupach, więcej info i w ogóle wiecej wszystkiego. Będziemy pomagac. Zycze powodzenia. Trzymam kciuki cieplo.

 • Patryk Krzoska - awatar

  Patryk Krzoska

  15.04.2018
  15.04.2018

  :D

515 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób

Wpłaty: 8

Ilona Isia Światłoch - awatar
Ilona Isia Światłoch
200
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
100
Małgorzata Lasota - awatar
Małgorzata Lasota
5
Małgorzata M. - awatar
Małgorzata M.
100
Zofia Nędzi-Sosnowska - awatar
Zofia Nędzi-Sosnowska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata Łozdowska - awatar
Renata Łozdowska
50
Patryk Krzoska - awatar
Patryk Krzoska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij