Zbiórka Koszatniczki i Waciki z DTuAruru - zdjęcie główne

Koszatniczki i Waciki z DTuAruru

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur za wizyty weterynaryjne koszatniczek i szczurów.

Zwierzaki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru).


1. Pistacja i Morela

Morela i Pistacja to dwie starsze koszatniczki odebrane z fatalnych warunków z Huty Żelechowskiej (niedaleko Warszawy). Ogłoszenie na OLX z ich zdjęciem wisiało bardzo długo, nasza wolontariuszka postanowiła pomóc maluchom. Na miejscu okazało się, że oprócz mikro klatki zwierzaki nie mają nic - jako kuwetę miały starą, zardzewiałą, śmierdzącą, zasikaną blachę do pieczenia, nie posiadały miski, kołowrotka, hamaka, nawet ściółki, siana czy ziółek! Razem z koszatniczkami nasza wolontariuszka otrzymała śmierdzącą klatkę oraz połowę opakowania karmy VITAPOL (myyymm.. pychota <sarkazm>). Klatkę wolontariuszka wzięła i po kilku kilometrach wyrzuciła do najbliższego śmietnika.

Byłyśmy na kontroli z ugryzieniem na nodze Pistacji - na szczęście nie ostało uszkodzone żadne ścięgno, mięsień ani kość. Nasza mała uciekinierka miała szczęście, że zakończyło się tylko na zerwaniu części ogona. Moreli, natomiast, zaczęły ropieć oczka. Sprawdziliśmy czy przyczyną mogą być przerośnięte zęby.


2. Orzech

Ta koszatniczka na środku (na zdjęciu) to Orzech. Przyjechał do Domy Tymczasowego u Aruru dla Gryzoni od Jagodzianek, które były pierwszą linią przejęcia wszystkich koszatniczek z interwencji głogowskiej. Podczas interwencji odebrano 207 koszatniczek (w tym 30 jeszcze w ciąży), które powstały z JEDNEJ PARKI.. Więcej o samej interwencji możecie poczytać pod linkiem -> https://www.facebook.com/pg/koszatniczki.info/photos/?tab=album&album_id=1883827468543450


Po ucieczce Pistacji chłopaki zaczęli kłócić się między sobą - Orzech jako najstarszy i najsłabszy był ciągle dominowany, stąd też powstała rana na plecach, która w tym momencie już jest praktycznie zagojona.


3. Lucek

Lucek do Domu Tymczasowego u Aruru przyjechał 01.07.2018. Lucek był wychudzony, chory, ślepy... Jego stan weterynarz ocenił jako kachetyczny, co oznacza - organizm skrajne wyniszczony chorobą, z zanikiem tkanki tłuszczowej i mięśni.
Miesiąc przed przyjazdem do DT Lucek stracił swojego ukochanego towarzysza, od tego czasu zaczęły się problemy zdrowotne, wg zeznań poprzedniej właścicielki.

W dniu 02/07 byliśmy na pierwszej wizycie kontrolnej, na której zostało ustalone:

1) Lucek jest odwodniony i niedożywiony - otrzymał kroplówkę.
2) Weterynarz określił stan Lucka jako KACHETYCZNY, co oznacza - organizm skrajne wyniszczony chorobą, z zanikiem tkanki tłuszczowej i mięśni.
3) Lucek ma zanik mięśni w okolicach głowy, miednicy i kończyn tylnych.
4) Lucek w uszach ma grzyby - smarujemy uszy maścią.
5) Lucek ma powiększoną wątrobę.
6) Lucek ma zapalenie jamy ustnej - smarujemy gencjaną w jamie gębowej.
7) Lucek nie ma znaczących przerostów, co oznacza, że delikatne są, ale nie na tyle by robić mu zabiegi.
8 ) Pobraliśmy krew do badań - zerowa odporność, otłuszczona wątroba.
9) Sprawdziliśmy poziom cukru we krwi - 90mg/ml. Obniżony cukier może być spowodowany jego niedożywieniem.

12.07 pobraliśmy krew na sprawdzenie czy pojawiła się poprawa. Na szczęście - tak :)

Powyżej wyniki z 02.07.2018

Powyżej wyniki z 12.07.2018.


4. Mirek, Apollo, Dalia i Flora

Stado czterech koszatniczek przyjechało do Domu Tymczasowego u Aruru z Malborka. Były nietrafionym prezentem dla dziecka, który następnie miał został zutylizowany w żołądkach dzikich ptaków. Na szczęście przy sytuacji był kolega właściciela ptaków i postanowił pomóc maluchom, znalazł nasz DT i przekazał tam Mirka, Apollo, Dalię i Florę.

Na zdjęciu  nie widzimy ich, są one na tyle dzikie, że na ten moment nie mam możliwości zrobienia im dobrego zdjęcia.

Dnia 06.07.2018 odbyła się ich pierwsza wizyta kontrolna, na której dla samiczek został przypisane środki wczesnoporonne. Pobraliśmy również krew od Flory, aby sprawdzić fruktozę - jest w normie. Zaćma na oku musiała powstać przez jakiś uraz.


5. Skaza

Skaza pochodzi z tej samej interwencji co Orzech, jednak on w domu tymczasowym u Aruru jest o wiele dłużej. Ze względu na rozległe wady genetyczne pozostanie w nim na stałe.

Podczas kolejnej wizyty kontrolnej zaznaczyliśmy koniec leczenia. Skaza mimo to ma nawracające świsty, które musimy kontrolować.


6. Waciki

Waciki to 5 szczurów, które do domu tymczasowego u Aruru trafiły z Uniwersytetu Gdańskiego. Testowano na nich THC, którym były inhalowane.

Podczas wizyty zostało wykonane zdjęcie RTG, które wykazało u wszystkich szczurów możliwe problemy z układem oddechowym oraz powiększone wątroby.
Dodatkowo w następnych dniach wszystkie zostały wykastrowane.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Faktury zostały wystawione łącznie na kwotę 600 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie tych faktur.

Pamiętajcie, że bez Waszego wsparcia nie będziemy mogły funkcjonować jak do tej pory.


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

Komentarze


  • Ilona Isia Światłoch - awatar

    Ilona Isia Światłoch

    20.08.2018
    20.08.2018

    Powodzenia. Na razie nie moge wiecej.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    02.08.2018
    02.08.2018

    Trzymam kciuki.

600 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób

Wpłaty: 27

Gryzonie w kokonie - awatar
Gryzonie w kokonie
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra Olszak - awatar
Aleksandra Olszak
20
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewelina - awatar
Ewelina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ilona Isia Światłoch - awatar
Ilona Isia Światłoch
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij