Zbiórka Przeszczep wątroby - zdjęcie główne

Przeszczep wątroby

5 782 zł  z 11 000 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Schinke - awatar

Mariusz Schinke

Organizator zbiórki

Mam na imię Asia. Mam 16 lat i już od siódmego roku życia zmagam się z ciężką chorobą autoimmologiczne zapalenie wątroby z hiperspelnizmem,małopłytkowością wtórną i nadciśnieniem wrotnym. Choroba ta spowodowała wyniszczenie wątroby. Dodatkowo powoduje powstawanie żylaków na przełyku, znaczne powiększenie i zaburzenie pracy śledziony oraz częste osłabienie organizmu. Mam też podwyższone wyniki cukru we krwi. Lekarstwa na zatrzymanie postępów choroby powodują obniżenie odporności co przejawia się częstymi zachorowaniami na grypę i różne infekcje. Przez lata te musieliśmy często wyjeżdżać do różnych daleko oddalonych szpitali.

Z powodu dalszych postępów choroby obecnie zostałam zakwalifikowana do przeszczepu wątroby oraz usunięcia śledziony.Koszta związane z moim dalszym leczeniem są dla mojej rodziny zbyt wysokie. Wyjazdy i pobyty w szpitalach są coraz częstsze i dłuższe. Po operacji czeka mnie długa rehabilitacja i dalsze długotrwałe leczenie w szpitalu. Będę musiała nadal przyjmować duże ilości lekarstw.

Na operację tą czekam ze strachem ale i dużą nadzieją ,że po przeszczepie będę miała w końcu normalne życie.Będę mogła się spotykać z przyjaciółmi,chodzić normalnie do szkoły a codzienne czynności nie będą dla mnie tak dużym wysiłkiem jak jest to obecnie.

Kochani zwracam się do Was o pomoc.Bardzo dziękuję.

28 września 2018 Asia przeszła pomyślnie przeszczep wątroby. Operacja trwała ponad 12 godzin.

Niestety po operacji pojawiły się powikłania.  Wykryto wirusa cytomegalii, który powodował gorączkę, wysypkę i ostre ataki swędzenia. Pojawiło się tez dużo płynu w opłucnej i była konieczność założenia drenu. Wydawało się ,że sytuacja z opłucną się ładnie wyjaśniła i zdjęto dren jednak po paru dniach pojawiły się wysokie gorączki i musiano założyć ponownie dren z ,którego wycieka bardzo dużo płynów i towarzyszył temu ból. Powstała odma płucna. Ponownie zwiększono dawki lekarstw bo nie chciała nastąpić poprawa. Po operacji okazało się , że nieprawidłowo działają nerki a ich obciążanie dodatkowymi lekarstwami wiąże się z dużym ryzykiem. Obecnie objawy powoli ustępują ale córka jest bardzo osłabiona i nie ma już dobrej żyły gdzie można by się bezboleśnie wkuć. Planowany jest zabieg chirurgiczny  zamknięcia opłucnej.

Mamy nadzieję ,że wszystko ustąpi i Asia będzie mogła powrócić na święta do domu,bo na razie jej pobyt się wydłuża. Czeka ja jeszcze rehabilitacja i kolejne wyjazdy do Warszawy w CZD ale jesteśmy dobrej myśli.

Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie  i dziękujemy za okazane nam dobre serce.


My name is Asia and I'm 16 years old. Ever since I was 7 I have been struggling with a severe autoimmune hepatitis, hypersplenism, secondary thrombocytopenia and portal hypertension, which have caused liver devastation, formation of esophagus varicose veins, dysfunction of the spleen and general fatigue. Also, the sugar level in my blood is constantly elevated. The medication I have to take to stop the progression of the disease causes immune deficiency, which on the other hand, leads to frequent infections.  I have been sick over the years and had to go to many different hospitals across Poland.

Due to further progression of the disease my spleen needs to be removed and I have qualified to receive a liver transplant. However, the costs of my further treatment are too high for my family to handle. My hospital stays are longer and more frequent. After the surgery I will need hospital care, rehabilitation and a lot of medication on regular basis.

My whole family and I have been waiting for the surgery with fear and excitement but most of all with hope, that my life will be normal again. I will be able to see my friends, go back to school and my daily activities will not be as painful and overwhelming as they are right now.I'm kindly asking for your help. Thank you very much. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mariusz Schinke - awatar

  Mariusz Schinke

  25.11.2018
  25.11.2018

  28 września Asia przeszła pomyślnie przeszczep wątroby. Operacja trwała ponad 12 godzin.
  Niestety po operacji pojawiły się powikłania. Wykryto wirusa cytomegalii, który powodował gorączkę,wysypkę i ostre ataki swędzenia. Pojawiło się tez dużo płynu w opłucnej i była konieczność założenia drenu. Wydawało się ,że sytuacja z opłucną się ładnie wyjaśniła i zdjęto dren jednak po paru dniach pojawiły się wysokie gorączki i musiano założyć ponownie dren z ,którego wycieka bardzo dużo płynów i towarzyszy temu ból. Powstała odma płucna. Ponownie zwiększono dawki lekarstw bo nie chciała nastąpić poprawa. Po operacji okazało się ,ze nieprawidłowo działają nerki a ich obciążanie dodatkowymi lekarstwami wiąże się z dużym ryzykiem. Obecnie objawy powoli ustępują ale córka jest bardzo osłabiona i nie ma już dobrej żyły gdzie można by się bezboleśnie wkuć. Planowany jest zabieg chirurgiczny zamknięcia opłucnej.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2018
  14.03.2018

  Życzę dużo zdrowia.

 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy - awatar

  Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy

  03.12.2017
  03.12.2017

  Asiu, życzymy Ci zdrowia i wielu radosnych chwil.

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   04.12.2017
   04.12.2017

   Serdecznie wszystkim bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

 • Dariusz Kosowski - awatar

  Dariusz Kosowski

  25.10.2017
  25.10.2017

  Powodzenia :)

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   26.10.2017
   26.10.2017

   Przyda się :) dziękujemy

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  25.10.2017
  25.10.2017

  Wszystkiego dobrego :-)

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   26.10.2017
   26.10.2017

   Wzajemnie,dziękujemy !!!

 • erko - awatar

  erko

  24.10.2017
  24.10.2017

  zdrowia.pozdrawiam

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   25.10.2017
   25.10.2017

   Bardzo dziękujemy.

5 782 zł  z 11 000 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Schinke - awatar

Mariusz Schinke

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 96

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł - awatar
Paweł
50
Ewa a - awatar
Ewa a
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda - awatar
Magda
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij