Wsparcie Polskiej Astrofotografi

2 647 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Paweł Radomski - awatar

Paweł Radomski

Organizator zbiórki

Czym jest „Astrowizja”? Jest to konkurs, ale ponad to jest to inicjatywa promująca adeptów trudnej sztuki jaką jest astrofotografia. Ideą jaka przyświecała podczas opracowywania tego konkursu jest popularyzacja polskiej astrofotografii oraz mobilizowanie uczestników do ciągłego doskonalenia wiedzy z zakresu trudnego procesu jakim jest obróbka materiału, w wyniku której powstają piękne zdjęcia Kosmosu.

Prace polskich astrofotografów coraz częściej pokazywane są na światowych wystawach, zdobywają wyróżnienia i nagrody na branżowych portalach, a jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tych sukcesów.

Obróbka materiału to najtrudniejszy etap procesu powstawania „kosmicznego” zdjęcia - „Astrowizja” dotyczy właśnie tego etapu. Jest konkursem w którym może wziąć udział każdy, nie trzeba mieć sprzętu za duże pieniądze by stanąć w szranki – wystarczy chęć nauki, zdobywania wiedzy, czas i dużo wytrwałości. Do konkursu zgłaszane są gotowe zdjęcia, powstałe z jednego, dostępnego dla wszystkich materiału - tak więc każdy konkuruje nie zasobnością portfela, a umiejętnościami.

Możecie się zapytać jak wygląda promowanie polskiej astrofotografii w tym konkursie – zapraszamy do współpracy światowe sławy, ludzi obrabiających zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, tych, których prace wiszą w wielkich galeriach oraz pojawiają się w albumach, które oglądamy z westchnieniem „jakie to piękne”.

Sławy jak Thomas V. Davis czy Rogelio Bernal Andreo już zaszczycili jury tego konkursu. Po zakończeniu pierwszej rocznej edycji będzie wydany kalendarz z najpiękniejszymi, zwycięskimi zdjęciami, a im większa będzie ilość uczestników weźmie udział w „Astrowizji”, tym więcej powstanie pięknych prac.

Nazywam się Paweł Radomski, od wielu lat współtworzę świat polskiej astrofotografii i aktywnie wspieram rozwój adeptów tej sztuki. Jestem jednym z ekspertów wyłaniających prace do polskiej edycji "Astronomy Picture of the Day", oraz pełnię obowiązki moderatora na największym forum jednoczącym miłośników astronomii - Astropolis.pl. Ponadto jestem przewodniczącym jury oraz pomysłodawcą i organizatorem konkursu „Astrowizja”. Oprócz powyżej wspomnianego forum można znaleźć mnie na Facebook'u oraz na astronie autorskiej astroscapes.eu

Fundusze zebrane w tym projekcie zostaną przeznaczone na nagrody dla uczestników konkursu: na pamiątkowe statuetki, kalendarze, koszulki oraz na nagrody pieniężne dla zwycięzców wyłonionych na koniec rocznej edycji.


Zakładam następujący podział zebranych środków: 50% puli funduszy za 1 miejsce, 30% za drugie i 20% za trzecie miejsce.  Każda złotówka powyżej założonej kwoty zostanie przeznaczona na zwiększenie puli nagród za 1, 2 i 3 miejsce. Jeśli dodatkowe środki pozwolą, powstaną również mini-nagrody dla zwycięzców edycji miesięcznych.


Pozyskałem również zaufanie i wsparcie niemieckiej firmy TELESKOP-SERVICE, która zasposnorowała voucher dla zwycięzcy rocznej edycji konkursu "Astrowizja"


Ze swojej strony składam ogromne podziękowania każdej osobie, która choć w najmniejszym stopniu przyczyni się do realizacji tego projektu. Dziękuję!
Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.03.2017
  29.03.2017

  fajna inicjatywa a fajne inicjatywy sie wspiera :-)

  • Paweł Radomski - awatar

   Paweł Radomski - Organizator zbiórki

   12.06.2017
   12.06.2017

   Dziękuję bardzo za wsparcie.

2 647 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Paweł Radomski - awatar

Paweł Radomski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Marcin Łamek - awatar
Marcin Łamek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Zbyszek - awatar
Zbyszek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij