Zbiórka Wsparcie dla ateizmu - miniaturka zdjęcia

Wsparcie dla ateizmu

Zbiórka Wsparcie dla ateizmu - zdjęcie główne

Wsparcie dla ateizmu

9 070 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać teraz
 
Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych. Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest praca społeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Prosimy Was o wsparcie finansowe, abyśmy mogli nadal działać na rzecz integracji polskiej społeczności o poglądach ateistycznych, popularyzacji nauki,propagowania społeczeństwa opartego na wiedzy, upowszechniania i ochrony wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a w szczególności, rozwijania postaw równościowych, zwalczania uprzedzeń i wspierania idei społeczeństwa otwartego; 

Co konkretnie zamierzamy robić? 

 • Wydawać „Przegląd Ateistyczny”, pierwsze wPolsce pismo ateistyczne redagowane przez ateistów dla ateistów. Będzie ono ateistycznenie nie tylko z nazwy. Celem jest propagowanie ateizmu opartego na filozofii materialistycznej, wiedzy naukowej i  świeckiej etyce.

  „Wobec narzucania katolicko-naukowej ideologii przez autorytarne władze obrona wolności od religii wydaje się warunkiem zatrzymania demontażu demokracji w Polsce., Kiedy prawa i godność ateistów są narażone na ataki, a eminentni członkowie obozu rządzącego posuwają się do gróźb włącznie z deportacją , ateistyczne pismo jest szczególnie potrzebne”. • Przeprowadzić kampanię informacyjną „Umierać po ludzku”, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat eutanazji oraz zmiana prawa, tak abyśmy mogli umierać w godności. Dotyczy to wszystkich z nas, a szczególnie nieuleczalnie chorych ludzi, dla których medycyna nie ma ratunku, ale których powolne umieranie skazuje na straszliwe cierpienie, postępującą degradację, odczłowieczenie...
  „Podobnie  jak w przypadku aborcji, ten motywowany religijnie zakaz odbiera człowiekowi prawo do decydowania o własnym życiu. Zgodnie z art.150 k.k. „za zabicie człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego” grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat”.

 • Przeprowadzić kampanię informacyjną o pedofilii w kościele pod hasłem „Stań po mojej stronie!” w obronie ofiar pedofilii w Kościele w Polsce i na świecie. Jej celem jest przekonanie społeczeństwa, by stanęło po stronie pokrzywdzonych, a nie oprawców
  „Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci w Kościele karmi się bezkarnością sprawców, których chroni zmowa milczenia duchownych, prawników, mediów i społeczeństwa, w tym rodzin ofiar. Dzieci często nie są w stanie udźwignąć ciężaru krzywdy, a ocaleni cierpią latami. Dlatego musimy przerwać milczenie, by ci, którzy o tym wiedzą, nie mogli już dłużej dawać przyzwolenia na tragedię ofiar w imię racji Kościoła”.

 • Zorganizować„Dni Ateizmu” czyli „Ateistyczny weekend w Warszawie”na przełomie marca i kwietnia 2019r. Jest to największe wydarzenie o charakterze ateistycznym w Polsce.

 •  „Ateistyczny weekend” to trzy dni wypełnione bogatym programem, na który składają się tak różne wydarzenia jak: Wykłady i debaty panelowe, Bankiet ateistyczny i wręczenie Tytułu Ateistki/Ateisty Roku, pokazy filmów związanych z problematyką ateistyczną, wystawy,  Marsz Ateistów zakończony rekonstrukcją kaźni patrona polskich ateistów, Kazimierza Łyszczyńskiego.  Impreza ma charakter międzynarodowy – w wydarzeniach uczestniczą paneliści z zagranicy oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji ateistycznych – całość jest tłumaczona symultanicznie na język polski” 

  Wydarzenie na fb:  https://www.facebook.com/events/1921568944759316/

 • Zorganizować demonstrację w rocznicę śmierci pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza, zastrzelonego 16.12.1922 r. przez działacza endeckiego Eligiusza Niewiadomskiego.

   „Wobec nasilania się w obozie władzy antydemokratycznych nastrojów i działań polaryzujących polskie społeczeństwo, a także narzucania katolicko-narodowego dyskursu w polityce, co w przeszłości doprowadziło już do tragicznych konsekwencji, chcemy wyrazić nasz sprzeciw i zamanifestować nasze przywiązanie do humanistycznych, demokratycznych wartości oraz do przestrzegania standardów państwa prawa.
  W rocznicę krwawego zamachu powiedzmy stanowcze NIE wszystkim rządzącym, którzy dla swoich partyjnych interesów nie wahają się łamać prawa, gardzić prawami kobiet, podważać konstytucji, czy lekceważyć demokratycznych procedur w imię politycznego interesu.” 

 • Zorganizować pikietę przed ambasadą Francji w trzecią rocznicę zamachu na „Charlie Hebdo”
  7stycznia 2015 roku około godziny 11:30 trzech uzbrojonych  napastników wykrzykując „Allachu akbar” otworzyło ogień wparyskiej redakcji magazynu „Charlie Hebdo” zabijając 12 osób,w tym dwóch policjantów i raniąc 11, w tym cztery osobyciężko.
  Okrutna śmierć pracowników redakcji Charlie Hebdo nie powinna pozostać daremna. Krwawa łaźnia, urządzona przez islamistów, powinna zmusić nas do czynnej obrony swobód obywatelskich i praw człowieka. Wolności słowa musimy bronić na co dzień i wszędzie, również w Polsce, gdzie władza wprowadza tylnymi drzwiami elementy cenzury prewencyjnej, zwalniani z pracy są niepokorni dziennikarze, a z bibliotek wycofywane niewygodne książki. 

 • Zorganizować lub wziąć udział w wielu jeszcze wydarzeniach i  akcjach  w obronie praw człowieka takich jak projekty „Świecka szkoła”,„Ratujmy kobiety”,  promocjach literatury ateistycznej i feministycznej, itp.

Zbieramy na

Na co zbieramy? Potrzebujemy „nawszystko” a w szczególności na czynsz, materiały biurowe, tłumaczy, księgowość, wynajęcie sal, materiały reklamowe, banery, sprzęt nagłaśniający i nagrywający, drukarni etc. 

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych.Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest praca społeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Strona WWW Fundacji: http://lyszczynski.com.pl/index.php/pl/homepage/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja-im-Kazimierza-%C5%81yszczy%C5%84skiego-654477168006947/
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marek Łukaszewicz - awatar

  Marek Łukaszewicz

  25.02.18
  25.02.18

  Przygotowania do Dni Ateizmu idą pełną parą. Dni Ateizmu to trzy dni wypełnione bogatym programem, na który składają się wykłady, debaty panelowe i dyskusje z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych panelistów, którzy przyjadą do nas z różnych krajów Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki. Zapraszam do obejrzenia co przyszykowaliśmy pod tym linkiem. https://www.facebook.com/events/324241338086448/?active_tab=about I dalej prosimy o wsparcie, nie zmarnujemy tych pieniędzy Dziękuje za dotychczasowe wpłaty <3 Nina Sankari i Marek Łukaszewicz

  Zdjęcie aktualizacji 12 498

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.18
  06.11.18

  Wspaniała inicjatywa! Żałuję że dopiero teraz odkryłem. Oczywiście macie moje wsparcie :)

 • Ela Demus-van Oosten - awatar

  Ela Demus-van Oosten

  26.02.18
  26.02.18

  Kropla drąży skałę... Mam na myśli Waszą upartą działalność. Co prawda to drążenie szybciej odniosłoby skutek, gdyby wymienić nie tylko rząd, ale i społeczeństwo, że to jednak niewykonalne, trzymam "fingers crossed" za Waszą aktywność. Zrobię, co w mojej mocy, żeby pojawić się w W-wie na Dniach Ateizmu.

  • Marek Łukaszewicz - awatar

   Marek Łukaszewicz - Organizator zbiórki

   26.02.18
   26.02.18

   Jest nam niezmiernie miło, że jeszcze raz wsparła pani naszą działalność. Mamy nadzieję na spotkanie na Dniach Ateizmu Nina Sankari i Marek Łukaszewicz

 • Jozef Węgrzyn - awatar

  Jozef Węgrzyn

  25.12.17
  25.12.17

  Jak każdego roku przesyłam drobne wsparcie.Pozdrawiam

 • Krzysia i Wojtek SKROBOT - awatar

  Krzysia i Wojtek SKROBOT

  23.12.17
  23.12.17

  ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ATEISTKI I ATEISTÓW DO STAŁEGO FINANSOWEGO WSPARCIA TEJ WSPANIAŁEJ ATEISTYCZNEJ ORGANIZACJI.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.17
  22.12.17

  Dziękuję Wam i serdecznie pozdrawiam!

9 070 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciły 104 osoby
Wpłać teraz
 
Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 104

Nikola - awatar
Nikola
10
Maciej Jakubik - awatar
Maciej Jakubik
20
Michał Paradowski - awatar
Michał Paradowski
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Patryk K. - awatar
Patryk K.
200
Mira Salvatore - awatar
Mira Salvatore
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij