Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych. Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest praca społeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Prosimy Was o wsparcie finansowe, abyśmy mogli nadal działać na rzecz integracji polskiej społeczności o poglądach ateistycznych, popularyzacji nauki,propagowania społeczeństwa opartego na wiedzy, upowszechniania i ochrony wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a w szczególności, rozwijania postaw równościowych, zwalczania uprzedzeń i wspierania idei społeczeństwa otwartego; 

Co konkretnie zamierzamy robić? 

 • Wydawać „Przegląd Ateistyczny”, pierwsze wPolsce pismo ateistyczne redagowane przez ateistów dla ateistów. Będzie ono ateistycznenie nie tylko z nazwy. Celem jest propagowanie ateizmu opartego na filozofii materialistycznej, wiedzy naukowej i  świeckiej etyce.

  „Wobec narzucania katolicko-naukowej ideologii przez autorytarne władze obrona wolności od religii wydaje się warunkiem zatrzymania demontażu demokracji w Polsce., Kiedy prawa i godność ateistów są narażone na ataki, a eminentni członkowie obozu rządzącego posuwają się do gróźb włącznie z deportacją , ateistyczne pismo jest szczególnie potrzebne”.


 • Zorganizować„Marsz dla Nauki 2018”, którego celem jest przypomnienie opinii publicznej i rządzącym o kluczowej roli nauki dla rozwoju państwa i społeczeństwa. Jest to także wyraźny protest przeciwko próbom dyskredytowania nauki, negowania jej osiągnięć i szerzeniu nienaukowych poglądów oraz ideologii. To również obrona nauki przeciwko ograniczaniu jej wolności ze strony fundamentalistów religijnych.
  „22 kwietnia 2017r. w ponad 600 miastach na całym świecie odbyły się Marsze dla Nauki z udziałem setek tysięcy ludzi. W Europie, m.in. we Francji, Niemczech, Irlandii, Austrii, Holandii i Belgii marsze otrzymały wsparcie ze strony krajowych konferencji rektorów. U naszych zachodnich sąsiadów w marszu uczestniczyło ponad 37 tys. osób, z czego 11 tysięcy w Berlinie. Marsz dla Nauki odbył się także u naszych południowych sąsiadów w Pradze. Pragniemy, żeby w 2018r. Marsz dla Nauki odbył się również w Warszawie”

 • Przeprowadzić kampanię informacyjną „Umierać po ludzku”, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat eutanazji oraz zmiana prawa, tak abyśmy mogli umierać w godności. Dotyczy to wszystkich z nas, a szczególnie nieuleczalnie chorych ludzi, dla których medycyna nie ma ratunku, ale których powolne umieranie skazuje na straszliwe cierpienie, postępującą degradację, odczłowieczenie...
  „Podobnie  jak w przypadku aborcji, ten motywowany religijnie zakaz odbiera człowiekowi prawo do decydowania o własnym życiu. Zgodnie z art.150 k.k. „za zabicie człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego” grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat”.

 • Przeprowadzić kampanię informacyjną na rzecz przeciwdziałania pedofilii w kościele pod hasłem „Stań po mojej stronie!” w obronie ofiar pedofilii w Kościele w Polsce i na świecie. Jej celem jest przekonanie społeczeństwa, by stanęło po stronie pokrzywdzonych, a nie oprawców
  „Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci w Kościele karmi się bezkarnością sprawców, których chroni zmowa milczenia duchownych, prawników, mediów i społeczeństwa, w tym rodzin ofiar. Dzieci często nie są w stanie udźwignąć ciężaru krzywdy, a ocaleni cierpią latami. Dlatego musimy przerwać milczenie, by ci, którzy o tym wiedzą, nie mogli już dłużej dawać przyzwolenia na tragedię ofiar w imię racji Kościoła”.

 • Zorganizować„Dni Ateizmu” czyli „Ateistyczny weekend w Warszawie”na przełomie marca i kwietnia 2018r. Jest to największe wydarzenie o charakterze ateistycznym w Polsce.

 •  „Ateistyczny weekend” to trzy dni wypełnione bogatym programem, na który składają się tak różne wydarzenia jak: Wykłady i debaty panelowe, Bankiet ateistyczny i wręczenie Tytułu Ateistki/Ateisty Roku, pokazy filmów związanych z problematyką ateistyczną, wystawy,  Marsz Ateistów zakończony rekonstrukcją kaźni patrona polskich ateistów, KazimierzaŁyszczyńskiego.  Impreza ma charakter międzynarodowy – w wydarzeniach uczestniczą paneliści z zagranicy oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji ateistycznych – całość jest tłumaczona symultanicznie na język polski”

 • Zorganizować demonstrację w rocznicę śmierci pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza, zastrzelonego 16.12.1922 r. przez działacza endeckiego Eligiusza Niewiadomskiego.

   „Wobec nasilania się w obozie władzy antydemokratycznych nastrojów i działań polaryzujących polskie społeczeństwo, a także narzucania katolicko-narodowego dyskursu w polityce, co w przeszłości doprowadziło już do tragicznych konsekwencji, chcemy wyrazić nasz sprzeciw i zamanifestować nasze przywiązanie do humanistycznych, demokratycznych wartości oraz do przestrzegania standardów państwa prawa.
  W rocznicę krwawego zamachu powiedzmy stanowcze NIE wszystkim rządzącym, którzy dla swoich partyjnych interesów nie wahają się łamać prawa, gardzić prawami kobiet, podważać konstytucji, czy lekceważyć demokratycznych procedur w imię politycznego interesu.” 

 • Zorganizować pikietę przed ambasadą Francji w trzecią rocznicę zamachu na „Charlie Hebdo”
  7stycznia 2015 roku około godziny 11:30 trzech uzbrojonych  napastników wykrzykując „Allachu akbar” otworzyło ogień wparyskiej redakcji magazynu „Charlie Hebdo” zabijając 12 osób,w tym dwóch policjantów i raniąc 11, w tym cztery osobyciężko.
  Okrutna śmierć pracowników redakcji Charlie Hebdo nie powinna pozostać daremna. Krwawa łaźnia, urządzona przez islamistów, powinna zmusić nas do czynnej obrony swobód obywatelskich i praw człowieka. Wolności słowa musimy bronić na co dzień i wszędzie, również w Polsce, gdzie władza wprowadza tylnymi drzwiami elementy cenzury prewencyjnej, zwalniani z pracy są niepokorni dziennikarze, a z bibliotek wycofywane niewygodne książki. 

 • Zorganizować lub wziąć udział w wielu jeszcze wydarzeniach i  akcjach  w obronie praw człowieka takich jak projekty „Świecka szkoła”,„Ratujmy kobiety”,  promocjach literatury ateistycznej i feministycznej, itp.

Zbieramy na

Na co zbieramy? Potrzebujemy „nawszystko” a w szczególności na czynsz, materiałybiurowe, tłumaczy, księgowość, wynajęcie sal, materiałyreklamowe, banery, sprzęt nagłaśniający i nagrywający, drukarni etc. 

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych.Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest pracaspołeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Strona WWW Fundacji: http://lyszczynski.com.pl/index.php/pl/homepage/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja-im-Kazimierza-%C5%81yszczy%C5%84skiego-654477168006947/
Komentarze

 • Jozef Węgrzyn - awatar

  Jozef Węgrzyn

  25.12.17
  25.12.17

  Jak każdego roku przesyłam drobne wsparcie.Pozdrawiam

 • Krzysia i Wojtek SKROBOT - awatar

  Krzysia i Wojtek SKROBOT

  23.12.17
  23.12.17

  ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ATEISTKI I ATEISTÓW DO STAŁEGO FINANSOWEGO WSPARCIA TEJ WSPANIAŁEJ ATEISTYCZNEJ ORGANIZACJI.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.17
  22.12.17

  Dziękuję Wam i serdecznie pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.08.17
  30.08.17

  De non existentia Dei. No właśnie...

Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Rafal Demkowicz-Dobrzanski - awatar
100
Rafal Demkowicz-Dobrzanski
Katarzyna Krześniak Dęga - awatar
50
Katarzyna Krześniak Dęga
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Jozef Węgrzyn - awatar
50
Jozef Węgrzyn
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
38
Anonimowy Darczyńca
Krzysia i Wojtek SKROBOT - awatar
300
Krzysia i Wojtek SKROBOT
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij