Zbiórka Wsparcie dla ateizmu - zdjęcie główne

Wsparcie dla ateizmu

9 420 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 107 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych. Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest praca społeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Prosimy Was o wsparcie finansowe, abyśmy mogli nadal działać na rzecz integracji polskiej społeczności o poglądach ateistycznych, popularyzacji nauki,propagowania społeczeństwa opartego na wiedzy, upowszechniania i ochrony wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a w szczególności, rozwijania postaw równościowych, zwalczania uprzedzeń i wspierania idei społeczeństwa otwartego; 

Co konkretnie zamierzamy robić? 

 • Wydawać „Przegląd Ateistyczny”, pierwsze wPolsce pismo ateistyczne redagowane przez ateistów dla ateistów. Będzie ono ateistycznenie nie tylko z nazwy. Celem jest propagowanie ateizmu opartego na filozofii materialistycznej, wiedzy naukowej i  świeckiej etyce.

  „Wobec narzucania katolicko-naukowej ideologii przez autorytarne władze obrona wolności od religii wydaje się warunkiem zatrzymania demontażu demokracji w Polsce., Kiedy prawa i godność ateistów są narażone na ataki, a eminentni członkowie obozu rządzącego posuwają się do gróźb włącznie z deportacją , ateistyczne pismo jest szczególnie potrzebne”. • Przeprowadzić kampanię informacyjną „Umierać po ludzku”, której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat eutanazji oraz zmiana prawa, tak abyśmy mogli umierać w godności. Dotyczy to wszystkich z nas, a szczególnie nieuleczalnie chorych ludzi, dla których medycyna nie ma ratunku, ale których powolne umieranie skazuje na straszliwe cierpienie, postępującą degradację, odczłowieczenie...
  „Podobnie  jak w przypadku aborcji, ten motywowany religijnie zakaz odbiera człowiekowi prawo do decydowania o własnym życiu. Zgodnie z art.150 k.k. „za zabicie człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego” grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat”.

 • Przeprowadzić kampanię informacyjną o pedofilii w kościele pod hasłem „Stań po mojej stronie!” w obronie ofiar pedofilii w Kościele w Polsce i na świecie. Jej celem jest przekonanie społeczeństwa, by stanęło po stronie pokrzywdzonych, a nie oprawców
  „Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci w Kościele karmi się bezkarnością sprawców, których chroni zmowa milczenia duchownych, prawników, mediów i społeczeństwa, w tym rodzin ofiar. Dzieci często nie są w stanie udźwignąć ciężaru krzywdy, a ocaleni cierpią latami. Dlatego musimy przerwać milczenie, by ci, którzy o tym wiedzą, nie mogli już dłużej dawać przyzwolenia na tragedię ofiar w imię racji Kościoła”.

 • Zorganizować„Dni Ateizmu” czyli „Ateistyczny weekend w Warszawie”na przełomie marca i kwietnia 2019r. Jest to największe wydarzenie o charakterze ateistycznym w Polsce.

 •  „Ateistyczny weekend” to trzy dni wypełnione bogatym programem, na który składają się tak różne wydarzenia jak: Wykłady i debaty panelowe, Bankiet ateistyczny i wręczenie Tytułu Ateistki/Ateisty Roku, pokazy filmów związanych z problematyką ateistyczną, wystawy,  Marsz Ateistów zakończony rekonstrukcją kaźni patrona polskich ateistów, Kazimierza Łyszczyńskiego.  Impreza ma charakter międzynarodowy – w wydarzeniach uczestniczą paneliści z zagranicy oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji ateistycznych – całość jest tłumaczona symultanicznie na język polski” 

  Wydarzenie na fb:  https://www.facebook.com/events/1921568944759316/

 • Zorganizować demonstrację w rocznicę śmierci pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza, zastrzelonego 16.12.1922 r. przez działacza endeckiego Eligiusza Niewiadomskiego.

   „Wobec nasilania się w obozie władzy antydemokratycznych nastrojów i działań polaryzujących polskie społeczeństwo, a także narzucania katolicko-narodowego dyskursu w polityce, co w przeszłości doprowadziło już do tragicznych konsekwencji, chcemy wyrazić nasz sprzeciw i zamanifestować nasze przywiązanie do humanistycznych, demokratycznych wartości oraz do przestrzegania standardów państwa prawa.
  W rocznicę krwawego zamachu powiedzmy stanowcze NIE wszystkim rządzącym, którzy dla swoich partyjnych interesów nie wahają się łamać prawa, gardzić prawami kobiet, podważać konstytucji, czy lekceważyć demokratycznych procedur w imię politycznego interesu.” 

 • Zorganizować pikietę przed ambasadą Francji w trzecią rocznicę zamachu na „Charlie Hebdo”
  7stycznia 2015 roku około godziny 11:30 trzech uzbrojonych  napastników wykrzykując „Allachu akbar” otworzyło ogień wparyskiej redakcji magazynu „Charlie Hebdo” zabijając 12 osób,w tym dwóch policjantów i raniąc 11, w tym cztery osobyciężko.
  Okrutna śmierć pracowników redakcji Charlie Hebdo nie powinna pozostać daremna. Krwawa łaźnia, urządzona przez islamistów, powinna zmusić nas do czynnej obrony swobód obywatelskich i praw człowieka. Wolności słowa musimy bronić na co dzień i wszędzie, również w Polsce, gdzie władza wprowadza tylnymi drzwiami elementy cenzury prewencyjnej, zwalniani z pracy są niepokorni dziennikarze, a z bibliotek wycofywane niewygodne książki. 

 • Zorganizować lub wziąć udział w wielu jeszcze wydarzeniach i  akcjach  w obronie praw człowieka takich jak projekty „Świecka szkoła”,„Ratujmy kobiety”,  promocjach literatury ateistycznej i feministycznej, itp.

Zbieramy na

Na co zbieramy? Potrzebujemy „nawszystko” a w szczególności na czynsz, materiały biurowe, tłumaczy, księgowość, wynajęcie sal, materiały reklamowe, banery, sprzęt nagłaśniający i nagrywający, drukarni etc. 

Jesteśmy organizacją niezależną i aby być zachować tę niezależność nie korzystamyz grantów i dotacji państwowych.Jedynym sposobem finansowania naszej działalności jest praca społeczna członków fundacji i wsparcie sympatyków.

Strona WWW Fundacji: http://lyszczynski.com.pl/index.php/pl/homepage/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja-im-Kazimierza-%C5%81yszczy%C5%84skiego-654477168006947/
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marek Łukaszewicz - awatar

  Marek Łukaszewicz

  25.02.2018
  25.02.2018

  Przygotowania do Dni Ateizmu idą pełną parą.
  Dni Ateizmu to trzy dni wypełnione bogatym programem, na który składają się wykłady, debaty panelowe i dyskusje z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych panelistów, którzy przyjadą do nas z różnych krajów Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki.
  Zapraszam do obejrzenia co przyszykowaliśmy pod tym linkiem.
  https://www.facebook.com/events/324241338086448/?active_tab=about
  I dalej prosimy o wsparcie, nie zmarnujemy tych pieniędzy
  Dziękuje za dotychczasowe wpłaty <3
  Nina Sankari i Marek Łukaszewicz

  Zdjęcie aktualizacji 12 498

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.2018
  06.11.2018

  Wspaniała inicjatywa! Żałuję że dopiero teraz odkryłem. Oczywiście macie moje wsparcie :)

 • Ela Demus-van Oosten - awatar

  Ela Demus-van Oosten

  26.02.2018
  26.02.2018

  Kropla drąży skałę... Mam na myśli Waszą upartą działalność. Co prawda to drążenie szybciej odniosłoby skutek, gdyby wymienić nie tylko rząd, ale i społeczeństwo, że to jednak niewykonalne, trzymam "fingers crossed" za Waszą aktywność. Zrobię, co w mojej mocy, żeby pojawić się w W-wie na Dniach Ateizmu.

  • Marek Łukaszewicz - awatar

   Marek Łukaszewicz - Organizator zbiórki

   26.02.2018
   26.02.2018

   Jest nam niezmiernie miło, że jeszcze raz wsparła pani naszą działalność. Mamy nadzieję na spotkanie na Dniach Ateizmu Nina Sankari i Marek Łukaszewicz

 • Jozef Węgrzyn - awatar

  Jozef Węgrzyn

  25.12.2017
  25.12.2017

  Jak każdego roku przesyłam drobne wsparcie.Pozdrawiam

 • Krzysia i Wojtek SKROBOT - awatar

  Krzysia i Wojtek SKROBOT

  23.12.2017
  23.12.2017

  ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ATEISTKI I ATEISTÓW DO STAŁEGO FINANSOWEGO WSPARCIA TEJ WSPANIAŁEJ ATEISTYCZNEJ ORGANIZACJI.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.2017
  22.12.2017

  Dziękuję Wam i serdecznie pozdrawiam!

9 420 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 107 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek Łukaszewicz - awatar

Marek Łukaszewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 107

Alicja Kosinska - awatar
Alicja Kosinska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Alicja Jabłońska - awatar
Alicja Jabłońska
50
Nikola - awatar
Nikola
10
Maciej Jakubik - awatar
Maciej Jakubik
20
Michał Paradowski - awatar
Michał Paradowski
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Patryk K. - awatar
Patryk K.
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij