Zbiórka Aurelka pokonać Nowotwór Mózgu! - zdjęcie główne

Aurelka pokonać Nowotwór Mózgu!

87 561 zł  z 65 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 704 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Czerwińska - awatar

Katarzyna Czerwińska

Organizator zbiórki

 Kochani!!! Dziękujemy z całego serca za wszystkie wpłaty na rzecz naszej Aurelki!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Dobro wraca będę to powtarzać bez końca! Wszystkie słowa wsparcia i modlitwy dodają nam skrzydeł w tym strasznym czasie. Co nas zaskoczyło i jednocześnie utwierdzilo że ludzie są dobrzy to wasze zaangażowanie! Przeszło ono nasze najśmielsze oczekiwania a to jeszcze nie koniec!
Piszecie do nas w wiadomościach prywatnych żeby nie kończyć zbiórki gdyż jeszcze sporo osób chce nas wesprzeć!!! Tak więc jak prosicie zbiórka trwa jeszcze chwilkę.
Obiecujemy że wszystkie pieniążki wykorzystamy najlepiej jak tylko się da aby nasz mały Tytan wrócił do zdrowia. 

NASZA HISTORIA          

Był 29 maj. Nasz świat się zawalił. Usłyszeliśmy, że nasze kochane 1,5 roczne dziecko ma ogromnego guza mózgu…

Początek walki:

Aurelka dotąd była dzieckiem radosnym, pełnym energii promyczkiem. W dniu rozpoznania choroby została zoperowana po raz pierwszy. Wszczepiono jej zastawkę komorowo-otrzewną, która odprowadzała płyn mózgowo-rdzeniowy z główki do brzuszka. Okazało się, że Aurelka ma guza mózgu wielkości 7cmx5,2x4,5 a przez to poważne wodogłowie. Ciśnienie wewnątrz jej główki rosło i guz też…Na nieszczęście znajdował się w czwartej komorze czyli w okolicy pnia mózgu. Liczył się czas. Zabraliśmy córeczkę do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka gdzie przeszła 6,5 godzinną operację usunięcia tego potwora! Operacja się udała lecz nie obyło się bez powikłań. Doszło do śródoperacyjnego masywnego krwotoku podczas otwierania główki małej i  zdejmowania kręgu szyjnego…

Kiedy wydawałoby się, że najgorsze już za nami przyszły kolejne komplikacje. Aurelka przeszła załamanie oddechowe oraz pogłębił się jej zespół opuszkowy (najczęstsze powikłanie po operacji tego typu). Ponownie trafiła na 8 długich dni na Oddział Intensywnej Terapii. Oddychał za nią respirator a jej stan zamiast się poprawiać wciąż się pogarszał. 18 czerwca przeszła dwa zabiegi operacyjne: wszczepiono jej port centralny sięgający prosto do serduszka oraz rurkę tracheostomijną. Następnego dnia kolejna komplikacja i kolejny zabieg rewizji zatkanej zastawki...

Walka która trwa:

Po kolejnych kilku dniach byliśmy już na oddziale Onkologii. Tutaj usłyszeliśmy, że guz który panoszył się w główce naszej Kruszynki to wyściółczak-Ependymoma Anaplastyczna. Złośliwy nowotwór dający przerzuty do rdzenia kręgowego. Nasze leczenie to co najmniej 18 cykli chemii podawanej co 3 tygodnie…a później prawdopodobnie radioterapia...

 Aurelka z dziecka sprawnego mówiącego i poruszającego się samodzielnie w tej chwili nie może mówić, nie może połykać, oddycha przez rurkę tracheostomijną, odżywia się przez sondę w nosku. Nie potrafi siedzieć. Ma słabsze napięcie mięśniowe oraz częściowo osłabioną prawą stronę ciała. Nie może ruszać gałkami ocznymi więc jej wzrok jest nieobecny ale wiemy, że nas widzi!!! Tak właśnie objawia się u niej zespół opuszkowy. Ciężki w swoim przebiegu neurologiczny stan porażenia nerwów przyczaszkowych. Lekarz, który operował Aurelkę powiedział, że „to cena za jej Życie”…

Życie, które jest najcenniejsze i o które nasz mały Tytan walczy każdego dnia!!!

Od tego nieszczęsnego dnia, w którym wszystko się skończyło a zarazem zaczęło na nowo minęły dwa długie, ciężkie miesiące. Pełne obaw o życie naszego dziecka, pełne łez, pełne bólu.

Już wiemy, że aby mogła wyzdrowieć sama chemioterapia to nie wszystko… Córeczka   potrzebuje rehabilitacji oraz terapii neurologopedycznej. Dodatkowo wymaga medycznego sprzętu podczas pobytu w domu oraz wielu materiałów opatrunkowych, leków oraz specjalnego żywienia i suplementacji. Koszty są bardzo duże, a nasze możliwości i oszczędności pomału coraz mniejsze…Już dziś wiemy, że aby zapewnić Aurelce odpowiednią opiekę przez te 1,5 roku będzie potrzebne około 60 tys zł. 

Dlatego prosimy wszystkich, którzy pragną pomóc naszej kochanej córeczce a tym samym nam o wpłatę darowizny na rzecz leczenia i rehabilitacji Aurelki. Za każdy grosik dziękujemy z całego serca!!!  Dobro wraca. Wierzymy w to!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Czerwińska - awatar

  Katarzyna Czerwińska

  07.08.2018
  07.08.2018

  Mamy upragnioną przepustkę do domu. Lekarze ale przedewszystkim Aurelka zrobili Mi "Tacie" najlepszy prezent na urodziny 6.08 dostaliśmy upragnioną przepustke do domu😜 Nie obyło sie bez przygòd po drodze mała po chemii zwymiotowała nam w samochodzie ale szybka reakcja mamy i dalej szczesliwie udało sie dojechać do upragnionego domu.

  Zdjęcie aktualizacji 18 283

Komentarze


 • Adrianna Zmijewska - awatar

  Adrianna Zmijewska

  10.01.2020
  10.01.2020

  Życzę zdrowia i siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2018
  27.11.2018

  Trzymam kciuki mocno za Was

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.2018
  16.08.2018

  Kruszynko, walcz z całych sił! Trzymajcie się dzielnie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.2018
  16.08.2018

  Trzymam kciuki!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.08.2018
  15.08.2018

  I hope everything shall be ok again. I send a lot of hugs to all of you. Regards Ingalill I live in Sweden and I was in your shop one times, I think a lot of you.

87 561 zł  z 65 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 704 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Czerwińska - awatar

Katarzyna Czerwińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 704

No To Hop Zamki Dmuchane - awatar
No To Hop Zamki Dmuchane
200
Ela kantor - awatar
Ela kantor
20
Bartek - awatar
Bartek
50
Adrianna Zmijewska - awatar
Adrianna Zmijewska
5
Michał i Krystian - awatar
Michał i Krystian
56
Jola z poznania - awatar
Jola z poznania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Franek Czerwiński - awatar
Franek Czerwiński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij