Emila Kaliska
Dziękuję za wszystkie wpłaty :) jesteście wspaniali :) proszę o udostępnianie a może uda się chociaż w małym procencie pomóc zwierzakom
Witam,
Jestem osobą bardzo wrażliwa na los zwierząt. Bardzo chciałabym wspomóc organizacje w Australii, służby weterynaryjne oraz wolontariuszy którzy codziennie walczą o życie kolejnego zwierzaka.
To co dzieje się teraz w Australii to coś strasznego. Z powodu pożarów zginęło już 0,5mld zwierząt. A to niestety nie koniec. Pożary nadal trwają a służby nie radzą sobie z pomocą dla poszkodowanych zwierząt. Z informacji które udało mi się uzyskać, brakuje środków farmaceutycznych, opatrunkowych i miejsc w których zwierzęta byłby bezpieczne.
Nie bądźmy obojętni na los zwierząt. Niektóre gatunki wyginęły już bezpowrotnie.
Najbardziej poszkodowane są misie koala i to właśnie im chcę poświęcić największą uwagę. W ich ratunek zaangażowany jest nawet specjalny pies - Bear - jest jedynym psem na świecie, który potrafi wywąchać futro koali. Zwierzak ma na swoim koncie wiele uratowanych misiów. Pies przeszedł specjalne szkolenie i pomaga strażakom ratować ranne i osierocone koale z lasów, które zostały zniszczone w wyniku pożarów. Gdy torbacz znajduje się w pobliżu, pies siada nieruchomo i ostrzega przewodnika. Przed akcją funkcjonariusze zakładają czworonogowi specjalne skarpetki, które chronią jego łapy przed poparzeniami.
W Nowej Południowej Walii zginęło 8400 koali. To 30 proc. populacji w tym regionie.
Zagrożeniem dla koali jest nie tylko sam ogień, ale również konsekwencje pożarów. Dorosła koala potrafi zjeść nawet około kilograma liści eukaliptusa dziennie, a należy liczyć się z tym, że las po tegorocznych pożarach będzie odbudowywał się bardzo długo.
Zwierzętom nie sprzyjają im również masowe wycinki drzew. Koale to zwierzęta, które zdecydowaną większość czasu spędzają na drzewach. Schodzą na ziemię tylko wtedy, gdy nie mogą przedostać się do innego eukaliptusa. Na skutek wycinek, łączność pomiędzy drzewami jest przerwana. Zwierzęta schodzą na ziemię, coraz częściej błąkają się po jezdni, gdzie giną pod kołami samochodów. Problemem też są psy, wobec których koale są bezbronne.
Jedyna rzecz którą możemy zrobić na odległość to wspomóc organizacje w Australii. Mam dostęp do takich organizacji poprzez znajomych i dalszą rodzinę w Australii.
Dziękuję za wszystkie wpłaty :) jesteście wspaniali :) proszę o udostępnianie a może uda się chociaż w małym procencie pomóc zwierzakom
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Beata Kodabska
...blisko czy daleko, sercem tego świata są zwierzęta, jest przyroda... dziękuję Wam, że Wam się chce pomagać, organizować tak ważne zbiórki... kłaniam się nisko i oby udało się Wam zebrać góry pieniędzy... całą sobą życzę...
Emila Kaliska - Organizator zbiórki
Tak. To prawda. Przyroda czasem jest bezbronna. A my ludzie jesteśmy po to żeby jej pomóc kiedy sobie sama nie radzi. Dziękuję za wspaniałe słowa i pomoc w zbiórce :-)