Agnieszka Rapala
Mamy na jedna godz rehabilitacji,nie poddajemy sie
Moj kuzyn Artur ma 45 lat.W 2009 zostal zdiagnozowany na stwardnienie rozsiane.Zaczelo sie dosc niewinnie.Wyjechal za granice do pracy w 2008 roku kiedy po kilku dniach pobytu zaczal utykac na jedna noge oraz skarzyc sie na bol kolana.Tamtejszy lekarz stwierdzil ze napewno jest to nadwyrezenie I zalecil odpoczynek.Po kilku dniach moj kuzyn wrocil do pracy niestety dalej kulejac na noge.Zauwazyl to jego przelozony I niestety po kilku dniach go zwolniono twierdzac ze musi byc w pelni sprawny do wykonywania tej pracy(pracowal w fabryce ziemniakow)
Nie majac perpektyw na prace I z bolaca noga wrocil do polski do swojej babci z ktora zamieszkal.Tam rowniez po wielu testach I badaniach zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane z przebiegiem choroby rzutowo -remisyjnym.
Ciezko bylo patrzec jak z aktywnej osoby uprawiajacej sporty zaczal chodzic o kulach a nastepnie pozostal mu tylko wozek inwalidzki.Na poczatku sie nie zalamal chodzil regularnie na wizyty lekarskie spotykal z neurologiem, zastosowano leczenie solu medrolem.Niestety stan sie poglebial I niebawem musial usiasc na wozku inwalidzkim na ktorym siedzi do dzis.
2017 roku przyszlo zalamanie.Znalazl swoja ukochana babcie martwa w lazience. Byla to jedyna osoba ktora mu pomagala,opiekowala sie nim....
Po tamtym zdarzeniu zaprzestal wizyt lekarskich.
Mieszka sam w kawalerce po babci.Byly prosby skierowane do opieki o jakakolwiek pomoc niestety bez skutku.Utrzymuje sie on z renty 600zl na miesiac to jedyny jego dochod.Jedyna osoba go odwiedzajaca I pomagajaca w przygotowaniu posilkow jest jego kuzyn,niestety Sam chorujacy,po zawale serca.
Jedyna nadzieja dla Artura jest rehabilitacja calego ciala poniewaz jest mozliwosc usuniecie przykurczy miesni co pozwoli mu stac w przyszlosci a moze nawet chodzic o kulach.Koszt 1 godz to 120-360zl,powinien miec 4x w tygodniu ,do tego nowy wozek inwalidzki stary nie nadaje sie do uzytku nie ma praktycznie opon jezdzi na felgach.Powinien uzywac pieluch ale tez go na nie nie stac.On nie oczekuje uzdrowienia on tylko chcialby byc troszke bardziej samodzielny.......
Mamy na jedna godz rehabilitacji,nie poddajemy sie
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: