Zbiórka Zbiórka na rzecz bezdomnych 2020 - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na rzecz bezdomnych 2020 Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zbiórka na rzecz bezdomnych 2020 - zdjęcie główne

Zbiórka na rzecz bezdomnych 2020

4 065 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie - awatar

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie

Organizator zbiórki


 Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie jest katolicką, świecką organizacją pożytku publicznego. Naszą misją jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, ubogim, uzależnionym, samotnym, zwalnianym z aresztów śledczych i zakładów karnych, w duchu patrona św. Brata Alberta. Misję tą realizujemy m.in. poprzez:

 1. zakładanie i prowadzenie schronisk, noclegowni, hosteli, kuchni, łaźni i innych placówek pomocy bezdomnym, ubogim i uzależnionym;
 2. działalność dobroczynną, profilaktyczną i resocjalizacyjną;
 3. reintegrację zawodową i społeczną oraz umożliwienie zatrudnienia wspieranego zgodnie z przepisami o zatrudnieniu socjalnym;
 4. współdziałanie z administracją rządową, samorządem terytorialnym, organizacjami pozarządowymi, Kościołem Katolickim i innymi kościołami oraz partnerami zagranicznymi działającymi na polu pomocy społecznej;
 5. prowadzenie działalności informacyjnej, wydawniczej i inspirowanie badań naukowych nad bezdomnością;
 6. zrzeszanie i szkolenie wolontariuszy zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Co roku 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych organizujemy na krośnieńskim i okolicznych cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych i ubogich, którą udawało się przeprowadzić jedynie przy wsparciu i zaangażowaniu ogromnej liczby wolontariuszy - w większości młodzieży szkolnej. W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia udział młodzieży w naszej akcji stał się niemożliwy. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, otwartych i wrażliwych na los osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej o wsparcie finansowe, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ten okres, podczas przedłużającej się i nasilającej wręcz pandemii, dla wszystkich jest wyjątkowo trudny, jednak nie zapominajmy o osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – bezdomnych, ubogich, zwalnianych z zakładów karnych, bezrobotnych i innych. Dla nich pandemia koronawirusa jest szczególnie dotkliwa. My również ponosimy dodatkowe koszty związane z walką z COVID-19 i zabezpieczeniem naszych podopiecznych przed zakażeniem wirusem.

Nasz budżet jest bardzo ograniczony, środki które otrzymujemy z dotacji nie wystarczają na sfinansowanie wszystkich prowadzonych przez nas działań, a pieniądze zbierane podczas kwesty zawsze były dla nas ratunkiem - pozwalały wesprzeć podejmowane przez nas inicjatywy.

Środki zebrane w trakcie tej zbiórki przeznaczymy m.in. na:


 1. prowadzenie  schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Krośnie,
 2. prowadzenie kuchni dla ubogich w Krośnie, która dziennie wydaje ok. 70 posiłków,
 3. prowadzenie działań skierowanych na wzmacnianie aktywności społecznych uczenie naszych podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych
 4. zabezpieczenie zaplecza w środki ochrony osobistej i środki do dezynfekcji.


Za każdą wpłatę dziękujemy.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie - awatar

  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie

  02.11.2020
  02.11.2020

  Coroczna kwesta Brata Alberta w Krośnie inaczej niż zwykle.

  Tradycyjna coroczna kwesta na krośnieńskim cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych organizowana przez Towarzystwo pomocy im Świętego Brata Alberta Koło Krośnieńskie w tym roku ze względu na epidemie koronawirusa odbędzie się w nieco inny sposób niż zwykle.

  Co roku na Krośnieńskim i okolicznych cmentarzach można było spotkać wolontariuszy którzy zbierali pieniądze na rzecz bezdomnych i ubogich osób.
  W tym roku ze względu na trudną sytuację epidemiczna oraz wprowadzone ograniczenia sanitarne tradycyjna kwesta została odwołana. Wesprzeć Stowarzyszenie im Świętego Brata Alberta w Krośnie można za pomocą wpłat na rachunek bankowy PKO bp oddział Krosno
  40 10 20 2964 0000 6002 00 3964 08 z dopiskiem kwesta 2020 a także osobiście w biurze Towarzystwa


  za każdą wpłatę dziękujemy

4 065 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie - awatar

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Krośnieńskie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

A Tom - awatar
A Tom
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Rafał Kolanko - awatar
Rafał Kolanko
100
Karol - awatar
Karol
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika - awatar
Monika
50
Anna Szczur - awatar
Anna Szczur
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij