Zbiórka Psy z interwencji....POMÓŻ! - miniaturka zdjęcia

Psy z interwencji....POMÓŻ! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Psy z interwencji....POMÓŻ! - zdjęcie główne

Psy z interwencji....POMÓŻ!

800 zł  z 3 856 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Oto Hela i Dredzik.


Ona w wieku ok 12 lat, koszmarnie zaniedbana, cierpiąca. Przy każdym oddechu dusił ją świszczący kaszel, poruszała się z ogromnym trudem. Kiedy wstawała dookoła niej zostawała kałuża śmierdzacego, ciemnego moczu.

Jej sierśc była brudna, skołtuniona i roiło się w niej od pasozytów.


On w wieku ok 5 lat. Ciężko było stwierdzić gdzie jest pyszczek, a gdzie tył. Tego co miał na sobie nie można było nazwać sierścią. Całe ciałko Dredzika pokryte było skorupą filcu, brudu, pasożytów. Po odkryciu oczu okazało się, że mają one silny stan zapalny. Ponadto Dredzik miał wodnista biegunkę i wymiotował.


W takim oto stanie pod koniec czerwca bieżącego roku znalazła psiaki na środku warszawskiej ulicy Asia. A jak juz znalazła poprosiła nas o pomoc.


Jakże byłyśmy zdziwione kiedy okazało się, że psiaki mają chipy, a więc równiez i właściciela.

Niestety pani właścicielka w rozmowie telefonicznej oznajmiła, ze w stanie obydwu psów nie widzi niczego złego i że nie zamierza zabrać psów do lecznicy weterynaryjnej, a fakt znalezienia sie psów na środku ruchliwej ulicy skwitowała stwierdzeniem "mąż je wyrzucił on tak ciągle robi zlośliwie".


Psy zawiozłyśmy do kliniki weterynaryjnej gdzie po dokładnej diagnostyce uzyskały odpowiednią opiekę i pomoc.

A my zawitałysmy na komisarciacie żeby złożyć zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa.

Decyzja policji psy oczekiwały na decyzje prokuratora w calodobowej klinice weterynaryjnej.

W zeszłym tygodniu opinię nt Heli i Dredzika oraz zachowania ich właścicieli wydał biegły sądowy, a w dniu wczorajszym uzyskałysmy postanowienie prokuratora o zabezpieczeniu psów pod naszą opieką do czasu wyjaśnienia sprawy albo wyroku sądowego.


Wszystko wskazuje na to, ze właściciela zostaną postawione zarzuty z art 35 ust 1 Ustawy o Ochronie Zwierząt, a więc o znęcanie sie nad zwierzętami. Jednak póki to nie nastąpi i póki sąd nie wyda prawomocnego wyroku koszty ratowania życia Dredzika i Heli spoczywaja na nas. Później postaramy się o to żeby kosztami obciążyć właścicieli.


Poniewaz psiaki przeszły wiele badań, były leczone (Hela miała rozległe zagrażajace życiu zapalenie płuc, pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, chore oczy, uszy, pęcherz; Dredzik miał zapalenie całego przewodu pokarmowego, chora skórę, pasożyty, chore oczy i uszy) po leczeniu poddane profilaktyce oraz przez cały ten czas (7 tygodni), na polecenie policji, hotelowane w klinice koszty osiągnęły pułap który jest dla nas nie do udźwignięcia bo aż 3856zł:(

Dredzik został ogolony, wykąpany, wyleczony, odrobaczony, zaszczepiony i zabezpieczony przeciw pchłom i kleszczom.

Hela tez została wykapana, wyczesana oczywiście wyleczona, odrobaczona, zabezpieczona przeciw pchłom i kleszczom.

Obecnie oboje czują się dobrze.


Sunieczka jest niezwykle grzeczna, łagodna i spokojna. Potrzebuje kawałak podłogi, ciepła, czułości i pełnej miseczki. My zapewnimy jej opieke weterynaryjną, karmę i cała wyprawkę.

Z uwagi na stare zwyrodnienie kręgosłupa szukamy jej domu tymczasowego bez schodów.

Może to być mieszkanie na parterze, dom, mieszkanie na wyższym piętrze ale z windą.

Hela toleruje wszystkie zwierzęta i kocha wszystkich ludzi.


Kontakt: 662560006

[email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
800 zł  z 3 856 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Bernat - awatar
Jolanta Bernat
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Fidler - awatar
Aleksandra Fidler
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Marta Matys - awatar
Marta Matys
10
Paulina - awatar
Paulina
50
AnaB - awatar
AnaB
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij