Zbiórka Operacja Nóżki Stefanka - zdjęcie główne

Operacja Nóżki Stefanka

23 838 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Józef Beśka - awatar

Józef Beśka

Organizator zbiórki

Nazywam się Stefanek i mam prawie 6 lat. Bardzo lubię piłkę nożną, ale niestety urodziłem się z chorobą nóżek tzw. stopami końsko-szpotawymi (obydwie stopy).

Stopa końsko-szpotawa to wada wrodzona, polegająca na złożonej deformacji stóp. Znacznie rzadziej dotyka tylko jednej stopy. Przez swój charakterystyczny wygląd można ją stwierdzić od razu po urodzeniu. Na  moją wadę składa się kilka nieprawidłowości w budowie stopy:

  • Ustawienie końskie – zbyt krótkie ścięgno Achillesa unosi piętę dziecka do góry, przez co chodzi ono jedynie na palcach – tak jak koń na tylnym kopycie. W takim ustawieniu zgięcie stopy do kąta prostego jest fizycznie niemożliwe.
  • Ustawienie szpotawe – guz piętowy (dolna część pięty) kieruje się do wewnątrz, przez co dziecko opiera o podłoże tylko zewnętrzną część stopy.
  • Przywiedzenie przodostopia – skrócone ścięgna i wiązadła powodują, że stopa wygląda na podkurczoną, a jej przednia część wraz z palcami skierowana jest do środkowej linii ciała.
  • Nadmiernie wysklepiony łuk podłużny stopy – zbyt wydrążony łuk uniemożliwia stopie równomierny podpór i prawidłowe przetaczanie. Przez to przodostopie jest nadmiernie obciążone.

Widoczny gołym okiem objaw towarzyszący tej wadzie, to również znacznie szczuplejsze łydki, niż u dziecka ze zdrowymi stopami.

Wygląda to tak:

W 9 dobie życia, miałem już dwie nóżki w gipsie od pasa w dół. W ten sposób rozpocząłem kurację przygotowującą do operacji. Kolejno przez 12 tygodni raz na tydzień miałem ściągane gipsy i zakładane nowe, w celu skorygowania wady stopy. Niestety ze względu na to, że gipsy były zakładane nieprawidłowo, trzeba było wydłużyć gipsowanie o kolejne tygodnie. Kiedy miałem 6 miesięcy, przeszedłem pierwszą operację tzw. Tenotomię polegającą na podcięciu ścięgien Achillesa. Zaraz po operacji, znowu dwie nóżki trafiły do gipsu na okres 6 tygodni. Po tym czasie, została wykonana kolejna korekcja wady. Po zdjęciu gipsów, została założona tzw. szyna Mitchella.

Szyna Mitchella w połączeniu z butami Mitchella jest kluczowym elementem leczenia wrodzonej stopy końsko-szpotawej z zastosowaniem metody Ponsetiego. Jest to sprzęt ortopedyczny, który stosuje się do utrzymania uzyskanej wcześniejszymi opatrunkami gipsowymi korekcji stopy. Użycie szyny powoduje naciągnięcie ścięgien do granicy bólu w celu korekcji wady i odwodzenia stóp. Kiedy byłem mały, zakładano mi taką szynę na 23 godziny na dobę (było to bardzo trudne i traumatyczne przeżycie dla mnie).  Dodatkowo została włączona rehabilitacja w postaci terapii trójpłaszczyznowej oraz tzw. masażu na powięzi.

„Szynowanie” oraz rehabilitacja trwała do 5 roku życia. Kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze i leczenie przynosi efekty (zacząłem nawet grać w piłkę), nastąpił nawrót choroby na lewej nóżce. Przez kolejne 5 tygodni znów miałem zakładane gipsy. Po 5 tygodniach gips został zastąpiony specjalnymi ortezami (tzw. ADM’y) zakładanymi na 14 godzin na dobę. Niestety bolesna terapia nie przyniosła oczekiwanych efektów. Szukając ratunku,  trafiłem do kliniki w Warszawie, gdzie jednoznacznie stwierdzono, że jedynym ratunkiem jest operacja. Ze względu na kompleksowość operacji, trudność i sprzęt – zasugerowano wizytę w klinice we Wiedniu u doktora Christofa Radlera (na dzień dzisiejszy najlepszy specjalista od tej choroby w Europie). Doktor Radler potwierdził pilną konieczność wykonania operacji lewej nóżki – jest to o tyle krytyczne, że źle wykonania operacja powoduje kalectwo do końca życia. Aby uratować nóżkę, niezbędne jest wydłużenie ścięgna Achillesa oraz transfer ścięgna piszczela.

Skomplikowana operacja niestety jest kosztowna, wymaga pobytu we Wiedniu oraz dalszej rehabilitacji - dlatego zwracam się do Was o pomoc za którą z całego serca dziękuję! Moim marzeniem jest mieć zdrowe nóżki i wrócić na boisko :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    06.09.2024
    06.09.2024

    3mam kciuki! Powodzenia!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    06.09.2024
    06.09.2024

    Powodzenia maluchu ❤️💪🏻

  • Przemek - awatar

    Przemek

    06.09.2024
    06.09.2024

    Trzymam za Was kciuki….

  • Łukasz - awatar

    Łukasz

    05.09.2024
    05.09.2024

    Zdrówka Stefanku! Dzielny z Ciebie chłopiec :)

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    05.09.2024
    05.09.2024

    Powodzenia dla Stefanka

23 838 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 
Józef Beśka - awatar

Józef Beśka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 187

Basia - awatar
Basia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mati Kozlowski - awatar
Mati Kozlowski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij