Witajcie, tu Kasia, jestem mamą Mikołaja, Kalinki i Henia, żoną super Taty Wojtka. Gdy Heniutek był jeszcze po tamtej stronie brzucha, na nasze szczęście i plany położył się cieniem zahamowany rozwój naszej Kalinki. Zaczęliśmy szukać odpowiedzi na nasze pytania i za jakiś czas nasze obawy się powierdziły: Niuśka ma spektrum autyzmu. Po chwili szoku, przebytej żałobie po zdrowym dziecku, otrzepaliśmy się, wzięliśmy w garść, załatwiliśmy małej kompleksowe wsparcie w postaci terapii, przedszkola specjalnego, ja zwolniłam się z pracy, by wspierać córkę, zrobiłam podyplomówkę o autyźmie, ogarnęłam dietę, Tato suplementy, wozimy córkę na zajęcia, zaczęłam z powrotem patrzeć w przyszłość z nadzieją. Jest przecież najmłodszy, będzie ciągnął siostrę za uszy, zrobimy wszystko, by jeszcze poszli razem do szkoły... Tymczasem życie znów sprowadziło nas do parteru i to Henio dołączył do siostry... w przedszkolu specjalnym. Podobno zsyłane są nam takie przeciwności losu, które jesteśmy w stanie znieść, więc... Heniś dostał sprzężenie Autyzmu z ADHD.
Widocznie twardzi z nas zawodnicy.
Nasza codzienność zatem wygląda tak: na tę chwilę mamy na pokładzie dwóch „autystów”, lat 3 i 4,niewerbalnych, w pieluchach. Jedno zamknięte w swoim świecie, drugie roznoszące dom w perzynę, pewnie żebyśmy mogli się przekonać, jak szerokie jest spektrum. Luksusem jest wypad do Biedronki na zakupy i pięć godzin snu na dobę bez pobudek w trakcie. Prawie wszystkie nasze wysiłki i środki kierujemy na terapię, rehabilitację i leczenie dzieci. Powoli kończymy wycieczki po oddziałach szpitalnych, gdyż na NFZ nasze dzieci są ok, „autyzm tak ma”. Tylko, że widać gołym okiem, że nasze dzieci mają problemy jelitowe, a gdy zrobiliśmy Kalince podstawowe badania, wyszła potężna dysbioza jelit. W takiej sytuacji najlepsze terapie logopedyczne i inne nie pomogą, bo kto z nas potrafi funkcjonować, uczyć się, rozwijać w stanie, który jest połączeniem bólu brzucha, przewlekłej biegunki, czegoś na kształt mgły covidowej z migreną? Bo wiem o autyźmie na tyle, żeby podejrzewać, że tak się właśnie czują. Dodatkowo Henio maznacznie obniżone napięcie mięśniowe, liczne zaburzeniaIntegracji Sensorycznej, wady posturalne, a jakby było mało oboje stale pogłębiającą się wybiórczość pokarmową, gdzie odżywienie ich mózgów jest sprawą kluczową.
Przy jednym takim dziecku pewnie byśmy sobie poradzili. Bo Tato pracuje (w dzień, a w nocy dzielnie wstaje do Henia, bo byśmy nie spali wcale, jakbyśmy się nie podzielili dziećmi), uzyskaliśmy pomoc systemową i wsparcie wspaniałych darczyńców jednego procenta. Ale koszty leczenia i turnusu rehabilitacyjnego dwójki nas przerastają, a Urząd Skarbowy przelewa darowizny na fundację po turnusie, który mamy zarezerwowany na sierpień. Co i tak raczej nie wystarczy, bo leczenie to kilka tysięcy złotych rocznie, a turnus aktualnie kosztuje 8800 per dziecko. Więc proszę, nie chcę odkładać leczenia, rezygnować z turnusu, wybierać formę wsparcia, bo złote okno rozwoju i największa plastyczność dziecięcego mózgu kończy się z piątym rokiem życia i to teraz Kalinka i Henio potrzebują najwięcej pomocy. Pomóż mi zawalczyć o godną przyszłość moich dzieci. Marzę, by dożyć pewności, że sobie poradzą, gdy nas zabraknie.
Marzę, by zwrócić moje dzieci światu...
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Basia
Powodzenia Kasiu
Karola
<3 najlepszości
Anna Zawislak
❤️