Zbiórka Ratujemy ranne bociany - zdjęcie główne

Ratujemy ranne bociany

210 zł  z 12 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Azyle dla ptaków przepełnione, gminy bezradne, by pomagać rannym bocianom. Od ponad dwóch tygodni liczba interwencji dotycząca "boćków" się zwiększyła; najczęściej pomagamy w zdarzeniach z otwartymi złamaniami kości. Potrzebujemy Państwa wsparcia, bo po prostu nie dajemy rady opłacić faktur za ich leczenie.

Wtorek, 23 lipca br. jedna z gmin pod Grójcem. Z gniazda wypadł bocian i połamał kończyny. Ptak leżał kilka godzin bez pomocy. 

Powiadomieni pracownicy gminy twierdzą: - Nie wiemy, co mamy zrobić… gdyby to był pies, to byśmy pomogli… - tłumaczą nieudolnie. Jako organizacja zorganizowaliśmy dla niego pomoc. Zajęło to nam godzinę i już po niego jechał lekarz weterynarii. 

Zgodnie z prawem rannego bociana należy dostarczyć do azylu dla dzikich zwierząt lub azylu dla ptaków. Te są jednak przepełnione i nie zawsze czynne całodobowo. Wiele z tych miejsc nie chce przyjmować ptaków z innych gmin, ponieważ samorządy za to nie płacą. Gminy też nie chcą pomagać...Twierdzą iż nie mają na ten cel środków.

Także w lipcu br. do gminy Skórzec pod Siedlcami mieszkańcy zgłaszali rannego bociana. Miał zerwane skrzydło. Chodził po posesji i nie mógł odlecieć. Rana krwawiła, zwierzę cierpiało. W gnijącym mięsie muchy złożyły larwy. Nikt z urzędników boćkowi nie pomógł. 

Mieszkańcy dzwonili w różne miejsca i błagali, aby go uratować. Gmina nie zareagowała, narażając zwierzę na śmierć z zakażenia, już o cierpieniu nie wspominając. Mieszkańcy zabrali więc go do stodoły i tam czekał na naszą pomoc. Zdążyliśmy.

Zorganizowaliśmy szybko zabieg u chirurga, który oczyścił pod skrzydłem ranę z gnijącego mięsa i larw much. Bociek jest na leczeniu w ośrodku i my płacimy za usługi weterynaryjne. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Choć bez jednego skrzydła nigdzie już nie odleci - ma duże szanse przeżyć dzięki Państwa wsparciu.

Staramy się spieszyć na ratunek bocianom w całej Polsce; w tym roku mieliśmy już kilkanaście interwencji ratujących życie tym ptakom. Działamy 24 h przez 7 dni w tygodniu. Mamy całodobowy numer interwencyjny (tel. 513 569 791).

Do tej pory w sprawie bocianów i tylko w lipcu br. interweniowaliśmy kilkanaście razy ratując zwierzęta.

Problem jednak w tym, iż tych zdarzeń jest coraz więcej. Jeśli mamy skutecznie pomagać, to musimy prosić Państwa o pomoc w opłaceniu rachunków za interwencje związane z ratowaniem życia bocianów.

Ptakom pomagają różni lekarze. Jeździmy z bocianami tam, gdzie mamy najbliżej. Staramy się pomóc we wszystkich zgłoszeniach, ale nie jest łatwo.

Kilka dni temu w gminie Płoniawy Bramura pod Makowem Mazowieckim lekarz weterynarii odmówił pomocy dla umierającego bociana, który wypadł z gniazda. Po kilku godzinach od zdarzenia po ptaka podjechał wolontariusz - niestety było już za późno.

Nie chcemy, aby zwierzęta umierały. Jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce w kraju, by ratować bociany, a późnej rozpocząć ich leczenie. Jeśli będą już zdrowie – wtedy przekazujemy je do miejsca, gdzie bez skrzydeł (zostały amputowane podczas zabiegu) mogą spokojnie żyć w swojej grupie.

Wczoraj także udzielaliśmy pomocy tym zwierzętom. Zabiegi weterynaryjne wykonywaliśmy w Warszawie, bo to w województwie mazowieckim mamy najwięcej zgłoszeń.

Boćki dzielnie znoszą leczenie, po operacji otrzymują leki przeciwbólowe. Rany trzeba codziennie czyścić z martwych tkanek. Opieka nad tymi zwierzętami jest trudna. Nie będziemy ukrywać - jest nam ciężko finansowo, aby zapłacić  za rachunki - czasami jest to kilkaset złotych dziennie. Tych środków nam nikt nie zwróci. 

Chętnie przyjmiemy dary rzeczowe dla bocianów (podkłady jednorazowe 60/90 cm., gazy jałowe, rękawiczki jednorazowe do zabiegów) można również przesyłać na adres: Fundacja Ochrony Zwierząt "Pańska Łaska". Adres: Niemieczkowo 10, 64-606 Popówko.   

Największą pomocą będzie jednak pokrycie kosztów leczenia rannych zwierząt. Pomóżcie nam nadal jeździć na interwencje, by je ratować i opłacić rachunki za lekarzy weterynarii i zabiegi chirurgiczne. Sami nie dajemy rady.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
210 zł  z 12 800 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Marta Dombrowska - awatar
Marta Dombrowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Królak - awatar
Anna Królak
50
Jagoda Jadziulka - awatar
Jagoda Jadziulka
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij