Zbiórka Chcę ŻYĆ Pomóż mi pokonać raka - miniaturka zdjęcia

Chcę ŻYĆ Pomóż mi pokonać raka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Chcę ŻYĆ Pomóż mi pokonać raka - zdjęcie główne

Chcę ŻYĆ Pomóż mi pokonać raka

34 292 zł  z 182 000 zł (Cel)
Wpłaciło 521 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwka Ardon - awatar

Sylwka Ardon

Organizator zbiórki

Mam na imię Sylwia i mam 36lat. Mam 9-cio letnią córkę i kochającego męża. Mieszkamy w Anglii.

 Dwa lata temu w Kwietniu, usłyszałam diagnozę zmieniającą moje i mojej rodziny życie - NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY, NISKO ZROŻNICOWANY RAK SUROWICZY OBU JAJNIKÓW. 

 W styczniu 2021, pochowałam mamę która przegrała walkę z covidem. Niedługo potem,w lutym 2021, podczas rutynowego badania u ginekologa dowiedziałam się o 8-mio centymetrowym mięśniaku macicy i cyście na prawym jajniku. 8-mego Marca poddałam się operacji (w Polsce) usunięcia tych zmian, 3 tygodnie później cysta i małe gózki na lewym jajniku (usunięte podczas operacji) okazały się złośliwym rakiem obu jajników, nowotwór rósł bardzo szybko, z przerzutami do innych narządów wewnętrznych.

W kwietniu wróciłam do domu -Anglii. Guzy ciągle rosły więc operacja była niezbędna.  W czerwcu lekarze przeprowadzili bardzo poważną operacje ratującą moje życie. Rak był już wstanie 4, w 3miesiace z niczego do tak zaawansowanej choroby. Chirurdzy dokonali pełnej histerktomii oraz usunięto mi między innymi śledzione, wyrostek, guzy z powierzchni wątroby, przepony, tłuszczu wiscelarnego brzucha,i osierdziowych węzłów limfatycznych.

Operacja zakończyła się pomyślnie, wszystkie zmiany zostały usunięte jednak chemioterapia była nie unikiniona. 

Dziś mam za sobą kilka cykli chemioterapii, dwie operacje, kosztowne terapie holistyczne w Polsce (Dziękuję każdemu kto mi wtedy pomógł) i obecnie leczenie PARP inhibitorami, mimo to rak ciągle wraca. 

W listopadzie 2022 myślałam że mam to już za sobą gdy wyniki były pomyślne -po drugim nawrocie nowotworu (maj 2022, z przerzutami do wątroby i węzłów limfatycznych). Jednak w  już w styczniu 2023 markery zaczęły drastycznie rosnąć, mimo kontynuacji terapii onkologicznej PARP inhibitorami.

Dziś 15.03 23 po rozmowie z pielęgniarką wiem że nowotwór znów wrócił, jeszcze 3 tygodnie temu zmiany były tylko w węzłach limfatycznych w okolicy pachwin markery Ca 125, powyżej 200 jednostek, teraz , PET skan z przed tygodnia wykazał że przeżuty są już ponownie na wątrobie, przeponie, pod żołądkiem, z ogniskami na całym brzuchu.

Mój organizm jeszcze niedoszedl do siebie po poprzednich chemioterapiach, a czekają mnie następne i prawdopodobnie częstsze i mocniejsze.  Parp inhibitory również nie są skuteczne w moim przypadku.

U około 80% pacjentek z rakiem jajnika rozpoznaje się zaawansowaną chorobę.  Nawet przy najnowocześniejszych technikach chirurgicznych i najlepszych schematach standardowych terapii większość pacjentów ma nawrót choroby i umiera z powodu choroby lekoopornej w ciągu pięciu lat od postawienia diagnozy.  

Ja jednak nadal chce walczyć. Znalazłam klinikę Immucura, która specjalizuje się w terapii komórkami dendrycznymi, jest to terapia indywidualna, "szczepionka" . Immunoterapia komórkami dendrytycznymi (DC) może indukować przeciwnowotworową odporność limfocytów T u pacjentów i ma ogromny potencjał w dobie nowoczesnych terapii przeciwnowotworowych. Terapię tą można stosować razem z chemioterapią, więc mogła by wspomóc mnie w walce z rakiem, i zapobiec nawrotom.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32718940/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33584699/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31771601/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27078511/

 Terapia ta jest jednak bardzo kosztowna i niestety nie posiadam wystarczającej ilości środków finansowych aby ją pokryć. Czas działa na moją nie korzyść, nowotwór się rozprzestrzenia, a ja muszę zacząć terapię komórkami dendrycznymi jak najszybciej, zanim rozpocznę chemioterapię. 30% kwoty   (z €44.600) muszę wpłacić najpierw jako depozyt następnie próbki mojej krwi zostaną pobrane do laboratorium w celu utworzenia komórek dendrycznych które to będą rozpoznawać i zwalczać "mojego" raka. Resztę sumy będę musiała wpłacić w ciągu 9 dni,w czasie w którym będzie przygotowywana moja szczepionka, poczym zostanie podany mi zastrzyk z komórkami dendrycznymi. 

Z onkolog widzę się w piątek 24tego marca, i najprawdopodobniej rozpocznę chemię w kolejnym tygodniu. Bardzo się stresuje, że na wszystko trzeba czekać, onkolog jest na urlopie lub na strajku, a ja nie mogę podjąć leczenia wcześniej. W ciągu 2 tyg od CT skanu z niewielkimi zmianami w miednicy, do rozsiania się na inne narządy, staram się nie myśleć w jakim stanie będzie mój organizm czekając kolejny tydzień i próbując ignorować ból.

Terapia komórkami dendrycznymi, w połączeniu z odpowiednią suplementacją i chemioterapią daje kobietom z rakiem jajnika 60% szans na kompletne wyleczenie, ponieważ trafia do źródła choroby i likwiduje przyczyny powstawania nowotworu w porównaniu z klasyczną chemioterpią która jedynie zmniejszaja nowotwory, nie likwidujących ich.

Chce walczyć bo mam dla kogo! Przed chorobą byłam osobą bardzo aktywną fizycznie, lubiłam podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi, rodziną a także kochałam swoją pracę jako Masażystka Sportowa. Wierze że jeszcze będę mogła cieszyć się długim życiem, bo wygram tę walkę!


Proszę pomóżcie mi cieszyć się i korzystać z życia na nowo a przedewszystkim odzyskać moje zdrowie! Jestem bardzo wdzięczna każdemu za pomoc, DZIĘKUJE, Sylwia.

Edit2: portfel crypto/crypto wallet

ETH crypto wallet
0x6d98D629f34a3df4FC09Aa76e732A2a3b3a8Dc8C (poprawione)

PayPal: [email protected]

Dziękuje


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwka Ardon - awatar

  Sylwka Ardon

  28.03.2023
  28.03.2023

  https://www.facebook.com/groups/197393230722711/?ref=share_group_link

  Siemka cudowni ludzie 😊Utworzyliśmy, a raczej dołączyłam z momi przyjaciółkami do grupy na facebooku - Biedronka UK (link powyżej), grupy z licytacjami na terenie uk, w wiekszosci na terenie Bournemouth, Poole i Christchurch. Beata Nowak zaoferowała swoją pomoc i udostępniła nam swoją grupe, i bardzo nam pomaga (dla mnie to zupełna nowość prowadzenie takiej grupy). Pierwsze przedmioty i vouchery już są wystawione, a bedzie ich wiecej. Dziękuje Beata ❤ zachęcamy do licytowania, wystawiania na akucje, oraz zapraszania znajonych do grupy, na tą chwilę- Polaków mieszkajacych w UK, być może zmienimy zakres grupy na dwu języczną, jak tylko się wprawie w co i jak.
  Jak pisałam w poprzednim uaktualnieniu, narazie czekam sobie. 13 kwietnia chemia, a 6stego konsultacja z onkologiem i immunologiem z kliniki Innovita na Litwie, z ubezpieczenia na życie też puki co cicho, wiec bede na spokojnie robić co mogę, by uzbierac kase na terapie. Nie znam jeszcze dokładnych kosztów, i które leczenie wybiorę (przez Immucure czy Innovite). W ten czwartek mam radioaktywne badanie, o pięknej nazwie glomerular filtration rate. Radioaktywne badanie mające na celu określić prace/przepustowość nerek, co pozwoli ustalić dawkę chemioterapi. Zaczniemy od carboplatin, i myślę pozytywnie że podziała, przy tej chemi skutki uboczne miałam znośne i nie wypadają włosy, z czego sie ciesze, bo peruki nie sa wygodne, a i dla zdrowia psychicznego mojego i mojego dziecka też będzie miało pozytywny wpływ.
  Dziękuje raz jeszcze za waszą chojność, dobre słowa i pozytywną energię. ❤ Pozdrawiam, Sylwka

Komentarze


 • Grzegorz Kowalik - awatar

  Grzegorz Kowalik

  22.03.2023
  22.03.2023

  Trzymaj się Sylwia

  • Sylwka Ardon - awatar

   Sylwka Ardon - Organizator zbiórki

   28.03.2023
   28.03.2023

   Dzięki Grzesiek 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.03.2023
  21.03.2023

  Proszę szybko wracać do zdrowia

  • Sylwka Ardon - awatar

   Sylwka Ardon - Organizator zbiórki

   21.03.2023
   21.03.2023

   Dziękuje każdemu z osobna pod pseudonimami 321crypro, 321army, 321. Jestem pod olbrzymim wrazeniem waszej pomocy, dziekuje za wasze dobre serca ❤ Na zawsze wdzieczna, jak juz to wyjde z tego to jako najwieksza fanka 321crypto bede musiala i ogarnac o co tak wlasciwie chodzi z tymi crypto 😉 jeszcze raz dziekuje. Pozdrawiam Sylwka.

 • Archie - awatar

  Archie

  20.03.2023
  20.03.2023

  Zdroweczka<3

  • Sylwka Ardon - awatar

   Sylwka Ardon - Organizator zbiórki

   21.03.2023
   21.03.2023

   Dziekuje Archie ❤ wszystim darczyńcom rownież życzę mnóstwo zdrowia. Dziękuje za wasze dobre serca i okazaną pomoc. 😘

 • Lukasz Rafa - awatar

  Lukasz Rafa

  18.03.2023
  18.03.2023

  Najszczersze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Dużo siły, wiary i determinacji do walki!

  • Sylwka Ardon - awatar

   Sylwka Ardon - Organizator zbiórki

   19.03.2023
   19.03.2023

   Dziękuję. Każdy taki komentarz daje mi dodatkowego kopa ENERGI. ❤️

 • Klaudia Zmudzinska-Caruk - awatar

  Klaudia Zmudzinska-Caruk

  18.03.2023
  18.03.2023

  Dzieci w Polskiej Sobotniej Szkole w Bournemouth w klasie mojego syna (4rok) zbieraly do skarbonki zeby Cie wspomoc. Niestety moj maly wylecial z klasy zapominajac. Zycze Ci sily, zdrowka i powrotu do normalnosci :) Nie poddawaj sie!

  • Sylwka Ardon - awatar

   Sylwka Ardon - Organizator zbiórki

   18.03.2023
   18.03.2023

   Dziękuję, dziś też dowiedziałam się od Pani Kamili że była zbiórka i ma dla mnie puszkę. Naprawdę doceniam wszelką pomoc. Jeszcze raz dziękuję. ❤️

34 292 zł  z 182 000 zł (Cel)
Wpłaciło 521 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwka Ardon - awatar

Sylwka Ardon

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 521

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natka - awatar
Natka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marta B. - awatar
Marta B.
50
Kamila - awatar
Kamila
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij