Zbiórka Baza dla badaczy na granicy - zdjęcie główne

Baza dla badaczy na granicy

9 666 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 114 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Badacze i badaczki na granicy - awatar

Badacze i badaczki na granicy

Organizator zbiórki

Drogie i Drodzy,

z inicjatywy badaczek z Instytutu Slawistyki PAN powstała międzyuczelniana grupa badawcza, której celem jest jak najszersze zebranie danych związanych z kryzysem humanitarnym na północno-wschodniej granicy Unii Europejskiej oraz prowadzenie działań z zakresu edukacji obywatelskiej. 

Kryzys humanitarny, który rozgrywa się na oczach całego społeczeństwa jest bardzo unikalnym zjawiskiem. Biorący w nim udział aktorzy i aktorki społeczne, szczególnie osoby mieszkające i przebywające w pasie przygranicznym, mają swoje historie, wspomnienia, sposób, w jaki opisują zastaną rzeczywistość. Uważamy, że sprawą wielkiej wagi jest jak najszybsze rozpoczęcie zbierania świadectw i uzupełniania trwających już badań. 

W ramach swojej działalności Grupa planuje zrealizować następujące zadania: 

- Utworzenie fizycznej bazy dla badaczek i badaczy działających na granicy, która zapewniłaby podstawowe warunki dla przebywania badaczy w terenie (nocleg, wyżywienie, miejsce do pracy);

- Utworzenie sieci osób prowadzących badania na terenach przygranicznych;

- Tracking realizowanych obecnie w terenie badań; 

- Prowadzenie popularnonaukowej strony internetowej, na której publikowane będą bieżące sprawozdania z badań terenowych, jak również treści o charakterze edukacyjnym, tłumaczące przyczyny, przebieg i skutki kryzysu humanitarnego z perspektywy różnych dyscyplin badawczych.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą, by wesprzeć nas na początku działań.

Żeby móc wystartować niezbędne jest stworzenie fizycznej Bazy Badawczej dla osób prowadzących badania w terenie, czyli domu oraz zabezpieczyć podstawowe warunki pracy (wyżywienie, przejazdy terenowe, podstawowy sprzęt dla badaczek i badaczy przyjezdnych). Na te potrzeby uruchamiamy daną zbiórkę i bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Uzyskane fundusze zobowiązujemy się wydatkować mądrze. Będziemy relacjonować na bieżąco, na co wydajemy pozyskane środki na naszym profilu na Facebooku. 

Prosimy o śledzenie:

https://www.facebook.com/Badacze-i-Badaczki-na-granicy-107661015073314


Na pozostałe działania staramy się pozyskać środki ze źródeł instytucjonalnych i grantów. Ale bardzo potrzebujemy Waszej pomocy na starcie.

Przeprowadzenie kompleksowych badań naukowych opartych na danych zebranych w terenie ułatwi merytoryczną debatę na temat procesów migracyjnych i pomoże lepiej przygotować się do kolejnych kryzysów. 

Pomóżcie nam zacząć działania już teraz!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Katarzyna Leszczynska - awatar

    Katarzyna Leszczynska

    21.01.2022
    21.01.2022

    Powodzenia! Tym razem wpłata od naszych przyjaciół Claudii i Amedeo, z Zurychu i Berna, którzy od lat przyjeżdżają na Podlasie.

9 666 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 114 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Badacze i badaczki na granicy - awatar

Badacze i badaczki na granicy

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 114

Magda - awatar
Magda
20
Joanna Rudniańska - awatar
Joanna Rudniańska
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
ewaa - awatar
ewaa
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij