Zbiórka Pomóż nam... bajać! - zdjęcie główne

Pomóż nam... bajać!

541 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Woźniak - awatar

Marcin Woźniak

Organizator zbiórki

Jesteśmy parą "nielicho zakręconych" przyjaciół z Gniezna. Marek - absolwent kulturoznastwa UAM oraz pedagog. Autor książki "Szamotuły - gród Halszki w legendzie" (wraz z Łukaszem Bernadym). Marcin - absolwent Studium Menedżerów Kultury w Poznaniu i dziennikarz. Przyjaźnimy się już od ćwierć wieku a naszą wspólną pasją jest kultura w różnych swych odmianach.  Obaj jesteśmy osobami niepełnosprawnymi (I i III grupa). Marek utrzymuje się z niewysokiej renty, dorabiając jako nauczyciel j. angielskiego. Marcin niedawno po raz kolejny stracił pracę. Nie zaliczamy się jednak do osób, które użalają się nad sobą. Przeciwnie - pragniemy pracować, rozwijać się i wykorzystywać nasze talenty. Chcemy opowiedzieć Wam trochę o naszych pasjach i o tym, jak staramy się - i chcemy coraz bardziej - służyć innym talentami, które mamy. Sztuka to dla nas forma służby w społeczeństwie a także terapii ukierunkowanej na pracę nad samym sobą, stawiania czoła trudnościom i własnym zdrowotnym ograniczeniom i pielęgnacja zdrowia.

Mamy sporo mniej lub bardziej zwariowanych pomysłów, z których niektóre udaje się nam wcielić w życie a inne jeszcze czekają. Jesteśmy "trochę inni od innych", ale lubimy tą "inność", nie boimy się wyróżniać, lubimy siebie i zwyczajnie lubimy być ze sobą. Staramy się mieć w życiu trochę dystansu do samych siebie - bo to zdrowe! Kochamy ludzi i wierzymy - może "naiwnie" - że można być dla siebie nawzajem tak po prostu normalnym i życzliwym, a także, że można ten świat czynić lepszym - choćby tylko dla tych, których mamy najbliżej, którzy nas otaczają.

"Jesteśmy ogólnie kulturalni" - możemy tak o sobie powiedzieć, gdyż kochamy kulturę w róznych jej formach. Mamy wiele książek - a chcielibyśmy mieć ich jeszcze więcej. Słuchamy różnorodnej muzyki - a Marcin zaangażowany jest m.in. w organizację koncertów. Bardzo lubimy chodzić do teatru i przyjaźnimy się z aktorami. Wśród naszych pasji szczególne miejsce zajmują bajki, baśnie i legendy - lubimy je czytać, słuchać a także opowiadać. 

Od kilku latm współtworzymy Grupę Bajarzy "WędrujeMy". Działamy pod opieką naszego Wielkiego Mistrza Bajarzy, Łukasza Bernadego - jednego z bardziej znanych bajarzy wielkopolskich, który zaszczepił w nas tą pasję. Marek baja już od kilku lat a Marcin swój debiut miał w 2017 roku. Występujemy regularnie m.in. podczas "Nocy 1001 Baśni" w CK Zamek w Poznaniu - najbardziej prestiżowej imprezie bajarskiej w Wielkopolsce. Prócz tego Marek uprawia także tzw. "story telling" - krótkie opowiadania realizowane na żywo przed publicznością.

Kolejną naszą pasją jest wreszcie teatr ilustracji "kamishibai", którym zajmujemy się od blisko 2 lat. Za sprawą Marka "kamishibai" - sztuka wywodząca się ze średniowiecznej Japonii - trafiło do Centrum Aktywności Społecznej "Largo" w Gnieźnie, w którym obaj jesteśmy zaangażowani. tam zyskaliśmy pierwsze doświadczenia w pracy z teatrzykiem. Tam także poznaliśmy wyjątkowe osoby, które do nas dołączyły: Izę - poetkę o wielkiej wyobraźni w łączeniu słów (a nawet tworzeniu zupełnie nowych, jeśli potrzeba!) oraz Małgosię, zwaną też Anastazją - która za pomocą farb, kredek i kolażu potrafi znakomicie zilustrować opowiadane przez nas historie.

W różnych "konfiguracjach" występowaliśmy już na zaproszenie szkół, świetlic socjoterapeutycznych oraz ośrodków kultury. Dwukrotnie - zarówno pod szyldem CAS "Largo", jak i Grupy Bajarzy "WędrujeMy" - prezentowaliśmy się podczas Koronacji Królewskiej w Gnieźnie. Wraz z CAS "Largo" wystąpiliśmy także podczas "Nocy Kupały" na zaproszenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.  Wspólnie z CAS "Largo" zrealizowaliśmy także przegląd "Kamishibajanie w Gnieźnie", który odbył się na początku października br.

Bajanie ma charakter kameralny - by móc nawiązać bliższy kontakt z widzami - i prezentujemy się dla widowni liczącej od kilku do maksymalnie 30 - 40 widzów. Staramy się zawsze jak najgłębiej "wciągnąć" słuchaczy w snutą opowieść. Przygotowujemy także dodatkowe zajęcia - najczęściej bezpośrednio związane z opowiedzianą historią. Staramy się łączyć sztukę i edukację . Dbamy o dobre, wartościowe przesłanie opowiadanych historii. Staramy się kultywować "żywe słowo" i wyrwać ludzi - zwłaszcza dzieci - ze świata wirtualnego i telewizyjnego. W świecie, w którym ludzie są coraz bardziej samotni - zagubieni w nowoczesnych mediach i coraz częściej uzależnieni od nich - staramy się pokazać, jak ważne są tradycje oraz wzajemne relacje. Chociaż opowiadamy baśnie i legendy z całego świata, to jednak najbardziej przywiązani jesteśmy do tych tak bardzo swojskich, polskich i regionalnych.

Każde kolejne spotkanie z widzami z widzami przekonuje nas, że warto! "Żywe słowo" wciąż ma swą moc oczarowywania i przemieniania! A ponieważ warto, więc bardzo chcemy to nadal robić i to robić coraz więcej i ciekawiej. Pragniemy rozwijać repertuar a także wzbogacać oprawę i ofertę edukacyjną. Chociaż zdawać się może, że do bajania nie potrzeba wcale wiele, to jednak nasze potrzeby rosną. Potrzeba gromadzić literaturę - nie tylko same baśnie i legendy, ale także opracowania etnograficzne. Potrzeba miejsca, gdzie tą literaturę można gromadzić - także miejsca na kostiumy, dekoracje, ilustracje, teatrzyk i na próby, bez których żaden występ nie może się odbyć. Musimy więc wynająć i utrzymać "tajną bazę". Musimy też rozwijać repertuar - a wykonanie baśni to już pewne koszty. Coraz bardziej odczuwamy też potrzebę dysponowania choćby prostym nagłośnieniem. Potrzebujemy też coraz bardziej sprzętu rejestrującego. Niestety, sami nie udźwigniemy "tematu", więc zwracamy się do Was. :)

Potrzebujemy Waszej pomocy! Nie chcemy jednak tak po prostu pieniędzy... Nie wyciągamy ręki po "forsę za nic". Kwoty, jakimi zechcecie nas wesprzeć potraktujemy jako nasz dług wobec społeczeństwa. Wasze wsparcie chcemy ODPRACOWAĆ - robiąc to, co umiemy i kochamy: opowiadając piękne historie. Pomagając nam tak naprawdę "wykupicie" naszą służbę w wielu miejscach, gdzie pragniemy nieść radość nie oczekując wynagrodzenia. Pragniemy docierać tam, gdzie jesteśmy potrzebni - do świetlic socjoterapeutycznych, domów dziecka, szpitali, itd. Takie instytucje nie zawsze dysponują środkami finansowymi na "coś dodatkowego". My zaś chcemy móc powiedzieć: "Nie ma zmartwienia! To już zostało opłacone przez ludzi dobrej woli" - wierzymy, że takich znajdziemy wśród WAS! :)

Jesteśmy na Facebooku: www.facebook.com/bajarze.wedrujemy/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marcin Woźniak - awatar

  Marcin Woźniak

  16.11.2021
  16.11.2021

  Śmierć Marka nam mocno przetrąciła skrzydła. Niestety, musieliśmy przez to zmienić plany i musimy na nowo przemyśleć przyszłość. Ta zbiórka, rzecz jasna, także będzie musiała się zmienić. Mocno obolali, próbujemy jednak przetrwać i coś robić. Nasze najbliższe plany to współtworzenie i udział 3. Przeglądu Teatrzyków Kamishibai "Kamishibajanie w Gnieźnie". JEŚLI na przeszkodzie nie stanie koronawirus i ograniczenia związane z epidemią. Szykujemy na tą okazję zupełnie nową baśń.

  Zdjęcie aktualizacji 82 017

541 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Woźniak - awatar

Marcin Woźniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
damian kozłowski - awatar
damian kozłowski
50
malwina mazur - awatar
malwina mazur
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Bernady - awatar
Łukasz Bernady
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij