Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - miniaturka zdjęcia

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - zdjęcie główne

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc!

60 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Kochani, 

Gdy rok temu nieznany sprawca celowo doprowadził do śmierci 2,5 mln pszczół z naszej pasieki, mieliśmy wrażenie, że wszystko się skończyło. Pojawiliście się jednak Wy, Przyjaciele, wspaniali ludzie, by stanąć za nami murem i wspólnie powiedzieć gromkie TAK dla Pszczół!

Dziękujemy Wam za dobre słowo, wsparcie i wiarę w nas. Dzięki Wam nie poddaliśmy się. Z Waszą pomocą wciąż odbudowujemy pasiekę Rafała, w której swój dom znalazło już 40 całkiem nowych, pszczelich rodzin. Marzyliśmy,by po dramacie, którego doświadczyliśmy, pozostał trwały ślad dobra. Dziś możemy powiedzieć – udało się! 

Z Waszą pomocą utworzyliśmy Bank Pszczeli, rezerwę specjalnie hodowanych pszczół, by nieodpłatnie pomagać Pszczelarzom w sytuacjach kryzysowych, takich jak nasza. 

Przed nami jednak wciąż sporo pracy. Rozpoczynamy przygotowania do zwiększenia liczebności rodzin w Banku Pszczelim. W przyszłym roku będzie to co najmniej 150 rodzin. Widząc jak poważne jest to zadanie pomyśleliśmy o zbiórce, która pomoże nam sprostać temu wyzwaniu. Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni.

Bank Pszczeli – wyzwanie, które realizujemy w trosce o środowisko naturalne i nas wszystkich. W drugim roku działalności:
- utworzymy pasiekę kwarantannową, do której trafiać będą roje pszczół i rodziny pszczele przekazane na rzecz Banku Pszczelego. Tam zostaną objęte troskliwą opieką pszczelarza prowadzącego i lekarza weterynarii. Pasieka kwarantannowa przyjmie od 30 do 50 pszczelich rodzin, które po rocznej obserwacji będą mogły zasilić zasoby hodowlane Banku Pszczelego.
- zakupimy podstawowe wyposażenie pasieki kwarantannowej, zapewniając jej całkowitą niezależność: podkurzacz, dłuto, odzież ochronną, rękawice jednorazowe, palnik, a także sodę kaustyczną i podchloryn sodu.
- własnoręcznie wykonamy 150 dodatkowych uli, po trzy korpusy każdy, wraz z niezbędnymi dennicami i daszkami, aby być przygotowanym na dalszy rozwój Banku.
- zakupimy i zadrutujemy 7000 ramek dla pszczół hodowanych w Banku Pszczelim. Aby zapewnić najwyższy standard higieny, 100% ramek wymieniamy każdego roku. Dzięki temu skutecznie ograniczamy ryzyko wystąpienia chorób i mamy pewność, że przekazane w przyszłości pszczoły będą w doskonałej kondycji.
- rozpoczniemy proces wykonania uli odkładowych dla pszczół przekazywanych pszczelarzom objętym wsparciem Banku
- prowadząc odpowiednią politykę hodowlaną w pasiekach Banku Pszczelego, zwiększymy liczbę rodzin pszczelich do minimum 150, zapewniając, zgodnie z planem, zdolność do świadczenia nieodpłatnej pomocy Banku w roku 2021.

Nasze dotychczasowe działania w ramach programu #TAKdlaPszczół:
- częściowo odbudowaliśmy pasiekę prywatną Rafała po wytruciu – gdzie w nowych ulach zamieszkało 40 nowych rodzin pszczelich.
- przygotowaliśmy instytucjonalne podstawy działania Banku Pszczelego i programu #TAKdlaPszczół. Nasza inicjatywa realizowana jest za pośrednictwem działającego od 12 lat Stowarzyszenia Pro Regione, NIP: 8133487258 REGON:180197589, KRS: 0000270577.
- zrealizowaliśmy pierwszy etap utworzenia Banku Pszczelego, przekraczając zakładaną dla pierwszego roku liczbę 50 rodzin pszczelich.
- opracowaliśmy szczegółowe zasady udzielania wsparcia poszkodowanym Pszczelarzom, by zapewnić przejrzystość naszych działań.
- podjęliśmy współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Roje pszczół zabezpieczane podczas działań ratowniczych przez Państwową Straż Pożarną na Podkarpaciu od tej pory trafiać będą do Banku Pszczelego. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W ramach współpracy przekazaliśmy na wyposażenie wszystkich jednostek PSP na Podkarpaciu 27 rojnic oraz zobowiązaliśmy się do przygotowania kolejnych 27 w miarę potrzeb.
wspólnie z fantastycznymi ludźmi utworzyliśmy Zespół Ekspertów oraz przyjazną przestrzeń do dzielenia się nawzajem wiedzą i doświadczeniem - www.takdlapszczol.pl, gdzie znaleźć można wiele ciekawych, przygotowanych przez nas autorskich artykułów dotyczących życia pszczół, roślin miododajnych, dobrej praktyki pszczelarskiej i dietetyki.
- przygotowaliśmy blisko 6 tysięcy zdjęć oraz rozpoczęliśmy realizację nagrań filmów szkoleniowych przy ulu, by kontynuować misję edukacyjną programu. Na bazie zdjęć próbnych opracowaliśmy plan nagrań do realizacji w kolejnym sezonie pszczelarskim.
- własnoręcznie wykonaliśmy wszystkie ule wykorzystywane do realizacji zadań Banku Pszczelego.
- nieprzerwanie udzielamy wsparcia merytorycznego zgłaszającym się do nas systematycznie pszczelarzom

Raport z dotychczas zrealizowanych działań opublikujemy 19 września 2019. 

Do realizacji kolejnych wyzwań na rzecz utworzenia Banku Pszczelego podchodzimy z pełną pokorą, wierząc, że zrobiliśmy naprawdę wiele, by w pełni sprostać postawionemu przed sobą zadaniu. Daliśmy z siebie wszystko! Ale możemy jeszcze więcej :)

Razem sprawiamy, że dobro powraca …w ulach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
60 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij