Zbiórka Uratuj życie samotnej matki - zdjęcie główne

Uratuj życie samotnej matki

30 745 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 632 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Barbara, to 44-letnia kobieta od 2018 roku zmagająca się z chorobą nowotworową (złośliwy wieloogniskowy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych). Prowadzona dotychczasowa chemioterapia oraz przebyte zabiegi operacyjne dają nadzieję na względne opanowanie choroby. Nowotworowi, który jest zasadniczym problemem towarzyszyły dodatkowo inne choroby - niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby stawów, a obecnie pojawiła się zaawansowana cukrzyca i związane z nią poważne skutki zdrowotne. Wymusza to również stosowanie następnych leków i diety specjalistycznej. Barbara jest samotną matką dwójki dzieci. Jej 14- letni syn Maksymilian choruje od czwartego tygodnia życia i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Córka Patrycja od 2010 r. jest pacjentką poradni onkologicznej, kardiologicznej i endokrynologicznej. 
Barbara mieszka w małym 2-pokojowym domu wymagającym gruntownego remontu. Ciągła wilgoć i zły stan murów fatalnie wpływa na zdrowie domowników. Basia rzetelnie pracowała przez 16 lat, aktywnie poszukiwała pracy podejmując różne, doraźne zajęcia, jednak ze względu na chorobę dzieci i ciągłe wizyty w szpitalach nikt nie chciał jej zatrudnić na stałe.  
Regularna kontrola lekarska i ciągłe wizyty w oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania białostockim szpitalu oraz cała terapia, która musi trwać nieprzerwanie, generują wysokie koszty utrzymania, pochłaniające całe jej świadczenia rentowe.  
Dzięki prowadzonej od 2 lat zbiórki i Państwa pomocy, jest możliwe funkcjonowanie Basi na minimalnym poziomie. Finanse jednak drastycznie się kurczą...
Czy ktokolwiek z czytających ten krótki i niepełny opis głównych problemów Basi, może uważać, że ona sama pokona wszystkie dramatyczne trudności?  
Z pewnością nie będzie w stanie stawić czoła tym przeciwnościom bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Dlatego proszę wszystkich czytających tę historię o pomoc - każda złotówka jest na wagę jej życia. Pomóżmy Basi zrealizować największe marzenie - odzyskanie zdrowia i zabezpieczenie przyziemnych, elementarnych potrzeb, które dla większości z nas są oczywiste, a dla niej nieosiągalne.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Maciejewska - awatar

  Anna Maciejewska

  13.07.21
  13.07.21

  Kochani❣️ Urlopy trwają, ale choroba Basi nie pozwala jej na wakacyjny wypoczynek. Dziś ma za sobą specjalistyczne badania i zabieg, ponieważ pojawiły się kolejne komplikacje. Wyniki będą znane za trzy dni, więc pomyślcie życzliwie o niej. Nie trudno się domyślić, że poza stresem związanym z tą sytuacją, istotne są też finanse; dzisiejszy zabieg i leki, to 600 zł. W związku z cukrzycą konieczna jest wizyta u diabetologa (21.07), a następnie "maraton onkologiczny" z wlewem osłaniajacym układ kostny przed nowotworem... Jak nieprzyjemny jest to moment leczenia, wiedzą tylko pacjenci onkologii... Bardzo Państwa proszę o najmniejsze nawet wsparcie finansowe. Basia wie doskonale i zawsze docenia fakt, że tylko dzięki Waszej pomocy otrzymała szansę na funkcjonowanie we względnym spokoju, wiedząc również, że nie jest anonimową osobą pozostawioną samą sobie z problemami nie do udźwignięcia. Dziękuje więc za to z całego serca 💕 Życząc miłego i owocnego wypoczynku, prosi też, byście o niej nie zapominali.

Komentarze


 • Anna Rutkiewicz - awatar

  Anna Rutkiewicz

  13.07.21
  13.07.21

  Dasz radę, Basiu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.21
  15.02.21

  Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia dla całej rodzinki☺️

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   19.02.21
   19.02.21

   Dziękuję w imieniu Basi. Pozdrawiam serdecznie.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  14.12.20
  14.12.20

  Pani Basiu, z okazji Świąt oczywiście, przede wszystkim, zdrówka dla Pani, Rodziny oraz Pani Przyjaciółki, która tak pięknie prowadzi tę zbiórkę. Świątecznego ciepła i nadziei oraz dużo sił do dalszej walki. Uściski!

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   14.12.20
   14.12.20

   Serdecznie dziękuję w imieniu Basi i swoim. Życzę całej Pani Rodzinie miłych i wzruszających wydarzeń nie tylko z racji Bożego Narodzenia. Niech zawsze towarzyszy Państwu radość i miłość 💞

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.19
  25.06.19

  Basiu, pytasz co bym poczuła? Byłabym wkurzona tak jak Ty! Zwróciłam jednak uwagę na Twoje słowa: "bo ja mam momentami dość tego życia". Mam poczucie, że dość masz walki i użerania się z systemem, ale życie kochasz i walczysz o nie jak szalona; o życie dla siebie i dla swoich dzieci. Hasło: "uratuj życie samotnej matki" zmieniłabym na : "uratuj życie dzielnej-samodzielnej matki". Życzę, żebyś nie musiała być taka dzielna.

 • Ania - awatar

  Ania

  13.06.19
  13.06.19

  Basiu dasz radę, wiara jest najważniejsza! Nigdy nie przestawaj wierzyć!

30 745 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 632 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 632

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
K. Wojtasiewicz - awatar
K. Wojtasiewicz
310
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Rutkiewicz - awatar
Anna Rutkiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marta Michalak - awatar
Marta Michalak
50
Jakub - awatar
Jakub
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij