Zbiórka Uratuj życie samotnej matki - zdjęcie główne

Uratuj życie samotnej matki

33 720 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 699 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Jadwiga Barbara Trepanowska (posługująca się drugim imieniem), to 44-letnia samotna matka dwójki dzieci. Jej piętnastoletni syn Maksymilian choruje od czwartego roku życia i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Córka Patrycja od 2010 roku jest pacjentką poradni onkologicznej, kardiologicznej i endokrynologicznej. Ta rodzina zajmuje mały 2-pokojowy dom wymagający gruntownego remontu. Ciągła wilgotność i zły stan murów fatalnie wpływa na stan zdrowia domowników. Basia rzetelnie pracowała przez 16 lat, aktywnie poszukiwała zatrudnienia podejmując się także doraźnych prac, ponieważ nikt nie proponował jej stałej umowy ze względu na choroby dzieci i częstą konieczność pobytu w szpitalach. 

Barbara od 2018 roku zmaga się z chorobą nowotworową (złośliwy wieloogniskowy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych i tkanki kostnej). Prowadzona dotychczasowa radio- i chemioterapia oraz przebyte liczne bardzo drastyczne zabiegi operacyjne dawały nadzieję na względne opanowanie choroby, jednak w tej chwili zdiagnozowano nowe ogniska - przerzuty do tkanki kostnej. Basia ma wyraźne polecenie lekarskie zabraniające wykonywania nawet podstawowych drobnych prac domowych ze spacerami włącznie, ponieważ istnieje zagrożenie złamania kręgów w okolicy mostka i bioder. Nowotworowi, który jest zasadniczym problemem, towarzyszyły dodatkowo inne choroby - niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby stawów, a od kilku miesięcy także zaawansowana cukrzyca i związane z nią dotkliwe skutki zdrowotne. Wymusza to również stosowanie następnych leków i diety specjalistycznej.  

Regularna kontrola lekarska i ciągłe wizyty w oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania białostockim szpitalu oraz cała terapia, która musi trwać nieprzerwanie, pociąga za sobą kolosalne wydatki. Lekarze opracowali indywidualny plan, który równolegle z radioterapią obejmuje leczenie farmakologiczne. Co miesiąc dwa zastrzyki i amebacyklib. Jeden zastrzyk Xgeva, który nie jest refundowany przez NFZ, to kwota 900zl !!! Lekarz prowadzący twierdzi, że jest on o ponad 40 % bardziej skuteczny niż Osporil, który również Basia finansowała, a mimo to rak zajął kości. Wydatki są ogromne, ponieważ konieczna suplementacja (ok. 500 zł), leki aplikowane już na stałe oraz koszty dojazdów na zabiegi do szpitala znacznie przekraczają całe świadczenia rentowe (994 zł) Barbary. 

Dzięki prowadzonej od 2 lat zbiórki i Państwa pomocy, możliwe jest funkcjonowanie Basi na minimalnym poziomie. Finanse jednak drastycznie się kurczą generując długi... 

Czy ktokolwiek z czytających ten krótki i niepełny opis głównych problemów Basi, może uważać, że ona sama pokona wszystkie dramatyczne trudności?  

Z pewnością nie będzie w stanie stawić czoła tym przeciwnościom bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Dlatego proszę wszystkich czytających tę historię o pomoc - każda złotówka jest na wagę jej życia. Pomóżmy Basi zrealizować największe marzenie - odzyskanie zdrowia i zabezpieczenie przyziemnych, elementarnych potrzeb, które dla większości z nas są oczywiste, a dla niej nieosiągalne.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Maciejewska - awatar

  Anna Maciejewska

  05.12.2021
  05.12.2021

  Kochani, Basia od piątku rozpoczęła kolejny etap walki o życie, która będzie trwała już zawsze! 😪 Indywidualny plan leczenia obejmuje tabletki AMEBACYKLIB, dwa zastrzyki co 4 tygodnie i równolegle radioterapię. Koszt jednego zastrzyku Xgeva, którego skuteczność jest 40% większa niż Osporil, jakim Basię leczono poprzednio, to 900 zł!!! Żaden z tych leków nie jest refundowany przez NFZ. Wydatki są ogromne, bo trudno nie wspomnieć o koniecznych lekach i suplementacji (ok. 500zł miesięcznie) oraz dojazdach do białostockiego szpitala na zabiegi. Przypomnę, że świadczenia rentowe Basi, to zaledwie 994 zł ...czyli nawet nie pokryją kosztów comiesięcznych niezbędnych leków. Wkrótce święta i czas, który kojarzy się z radością... Mam ogromną wiarę, że dzięki Państwa pomocy takie będą również w rodzinie Basi. Dajcie jej proszę nadzieję na pokonanie tych drastycznych trudności, bo czyż sama nieuleczalna choroba nie jest już wystarczającym dramatem? Wiem doskonale, że los Basi nie jest Państwu obojetny, czego wyrazem jest ciągłe wsparcie, za które wyrażam w imieniu Barbary niezmierną wdzięczność. Przykre jest to, że wciąż niewystarczające i stąd ponowne prośby... Naprawdę nie jest to łatwa rola... Życzę Państwu w imieniu Basi i swoim radosnego, szczęśliwego oczekiwania na ważny dla wszystkich czas świąteczny💗

  Zdjęcie aktualizacji 83 271

Komentarze


 • Jadwiga Dziewa - awatar

  Jadwiga Dziewa

  04.12.2021
  04.12.2021

  Z całego serca życzę powrotu do zdrowia.

 • Justyna Szczerba - awatar

  Justyna Szczerba

  15.10.2021
  15.10.2021

  Dużo siły, musi się udać 💪💪💪💪

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.09.2021
  14.09.2021

  Droga Basiu i Droga Aniu, pamiętam o Was, modlę się w Waszej intencji, już coraz bliżej do urodzin Maksa. Rozpowszechniam tę zbiórkę. Co jakiś czas coś wpłacam. Jesteś Basiu dzielna i życzę Ci zdrowia i siły, wytrwałości, powodzenia. Współczuję Ci i przykro mi z powodu Twoich problemów ze zdrowiem, u mnie też się mnożą i Ani też życzę zdrowia. Pozdrawiam z Mazur. Marzycielska Basia Sz😘

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   13.10.2021
   13.10.2021

   Basiu, serdecznie dziękujemy za życzliwość. Wszystkiego dobrego życzymy również Tobie.

 • Anna Rutkiewicz - awatar

  Anna Rutkiewicz

  13.07.2021
  13.07.2021

  Dasz radę, Basiu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.2021
  15.02.2021

  Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia dla całej rodzinki☺️

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   19.02.2021
   19.02.2021

   Dziękuję w imieniu Basi. Pozdrawiam serdecznie.

33 720 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 699 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 699

Jadwiga Dziewa - awatar
Jadwiga Dziewa
100
Enigma - awatar
Enigma
50
Wojtek - awatar
Wojtek
20
Przemek - awatar
Przemek
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Anna - awatar
Anna
20
Sylwia Deresz - awatar
Sylwia Deresz
300
T.U. - awatar
T.U.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij