Zbiórka Uratuj życie samotnej matki - zdjęcie główne

Uratuj życie samotnej matki

38 768 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 759 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Jadwiga Barbara Trepanowska (posługująca się drugim imieniem), to 45-letnia samotna matka dwójki dzieci. Jej szesnastoletni syn Maksymilian choruje od czwartego roku życia i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Córka Patrycja od 2010 roku jest pacjentką poradni onkologicznej, kardiologicznej i endokrynologicznej. Ta rodzina zajmuje mały 2-pokojowy dom wymagający gruntownego remontu. Ciągła wilgotność i zły stan murów fatalnie wpływa na stan zdrowia domowników. Basia rzetelnie pracowała przez 16 lat, aktywnie poszukiwała zatrudnienia podejmując się także doraźnych prac, ponieważ nikt nie proponował jej stałej umowy ze względu na choroby dzieci i częstą konieczność pobytu w szpitalach. 

Barbara od 2018 roku zmaga się z chorobą nowotworową (złośliwy wieloogniskowy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych i tkanki kostnej). Prowadzona dotychczasowa radio- i chemioterapia oraz przebyte liczne bardzo drastyczne zabiegi operacyjne dawały nadzieję na względne opanowanie choroby, jednak w tej chwili zdiagnozowano nowe ogniska - przerzuty do tkanki kostnej. Basia ma wyraźne polecenie lekarskie zabraniające wykonywania nawet podstawowych drobnych prac domowych ze spacerami włącznie, ponieważ istnieje zagrożenie złamania kręgów w okolicy mostka i bioder. Nowotworowi, który jest zasadniczym problemem, towarzyszyły dodatkowo inne choroby - niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby stawów, a od kilku miesięcy także zaawansowana cukrzyca i związane z nią dotkliwe skutki zdrowotne. Wymusza to również stosowanie następnych leków i diety specjalistycznej.  

Regularna kontrola lekarska i ciągłe wizyty w oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania białostockim szpitalu oraz cała terapia, która musi trwać nieprzerwanie, pociąga za sobą kolosalne wydatki. Lekarze opracowali indywidualny plan, który równolegle z radioterapią obejmuje leczenie farmakologiczne. Co miesiąc dwa zastrzyki i amebacyklib. Jeden zastrzyk Xgeva, który nie jest refundowany przez NFZ, to kwota 900zl !!! Lekarz prowadzący twierdzi, że jest on o ponad 40 % bardziej skuteczny niż Osporil, który również Basia finansowała, a mimo to rak zajął kości. Wydatki są ogromne, ponieważ konieczna suplementacja (ok. 500 zł), leki aplikowane już na stałe oraz koszty dojazdów na zabiegi do szpitala znacznie przekraczają całe świadczenia rentowe (994 zł) Barbary. 

Dzięki prowadzonej od 2 lat zbiórki i Państwa pomocy, możliwe jest funkcjonowanie Basi na minimalnym poziomie. Finanse jednak drastycznie się kurczą generując długi... 

Czy ktokolwiek z czytających ten krótki i niepełny opis głównych problemów Basi, może uważać, że ona sama pokona wszystkie dramatyczne trudności?  

Z pewnością nie będzie w stanie stawić czoła tym przeciwnościom bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Dlatego proszę wszystkich czytających tę historię o pomoc - każda złotówka jest na wagę jej życia. Pomóżmy Basi zrealizować największe marzenie - odzyskanie zdrowia i zabezpieczenie przyziemnych, elementarnych potrzeb, które dla większości z nas są oczywiste, a dla niej nieosiągalne.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Maciejewska - awatar

  Anna Maciejewska

  08.06.2022
  08.06.2022

  "W kalendarzu jest wciąż taki dzień...przeznaczony wyłącznie dla Ciebie" - to dzień urodzin, który Basia będzie obchodzić za kilka dni. To WY KOCHANI MOŻECIE UCZYNIĆ GO WYJATKOWYM💞 Wiem, że tak będzie, bo nigdy dotąd nie zawiedliście, za co z całego serca dziękuję w imieniu Basi i swoim. Po wczorajszej tomografii i kontrolnych badaniach okazało się na szczęście, że stan zdrowia jest stabilny, co, jak wiemy, nie oznacza cofajacej się choroby. Nowotwór rozsiany na różne organy jest wciąż dużym zagrożeniem. Organizm musi być wzmacniany, a preparaty pochłaniają połowę miesięcznych świadczeń rentowych Basi. To TYLKO PREPARATY WZMACNIAJĄCE...co powiedzieć o reszcie leków, codziennym funkcjonowaniu?... Proszę Państwa o wysłanie wirtualnej kartki urodzinowej w postaci symbolicznej kwoty na konto zbiórki. Proszę też o udostępnianie apelu i dobre myśli skierowane do Basi. Wszystkim życzymy pięknych chwil bez trosk i niepotrzebnych stresów 💝

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.2022
  12.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.2022
  12.05.2022

  Pani Basiu, jest Pani Wojowniczką.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.2022
  22.01.2022

  Życzę Basi zdrowia, siły, wsparcia, Bożej Opieki a Maksowi udanych ferii i również zdrowia, u nas też zaczynają się ferie. Tobie Aniu i Twoim bliskim także Życzę zdrowia i Bożej opieki, pomyślności dla Was wszystkich, dla Basi i jej rodziny. Pozdrawiam z Mazur. B. SZ 🍀

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   22.01.2022
   22.01.2022

   Dziękuję serdecznie. Wszelkiego dobra życzę również Tobie i Twoim Bliskim w imieniu Basi i swoim.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.2021
  22.12.2021

  Aniu i Tobie i Basi i jej bliskim życzę wesołych świąt, błogosławieństwa Bożej dzieciny, wiary i nadziei, zdrowia i sił i darczyńcom też, pomyślności w nowym roku. U nas w rodzinie smutek, w listopadzie na zawał zmarł 38 latek, tuż przed urodzinami swojej córki, w pracy, sam był za granicą. Modlę się za Was i za innych. Ładne zdjęcie. Pozdrawiam z Mazur. 🎄 B. SZ

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   22.12.2021
   22.12.2021

   Basiu, dziękuję za pamięć o Basi. W imieniu nas obu życzę Tobie i Twoim Bliskim wielu łask Bożej Dzieciny na każdy nadchodzący dzień Nowego Roku. Niech czas Bożego Narodzenia będzie mimo wszystko okresem pokoju i wewnętrznej radości 🎄🎇

 • Katarzyna Szklarz - awatar

  Katarzyna Szklarz

  15.12.2021
  15.12.2021

  Pani Basiu dużo zdrówka i pogody ducha! Przytulam!

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   16.12.2021
   16.12.2021

   💞💞💞

38 768 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 759 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 759

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Borkowska Barbara - awatar
Borkowska Barbara
200
Dorota - awatar
Dorota
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta Sikorska-Wypych - awatar
Aneta Sikorska-Wypych
300
Marcin Zychma - awatar
Marcin Zychma
475
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij