Zbiórka Uratuj życie samotnej matki - miniaturka zdjęcia

Uratuj życie samotnej matki

Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki


Kochani! Zwracam się do Was z prośbą w imieniu mojej przyjaciółki Jadwigi, która posługuje się drugim imieniem Barbara, za jej wiedzą i zgodą.
Bardzo trudna sytuacja życiowa Basi niezmiernie mnie poruszyła, dlatego proszę o wsparcie każdą osobę dobrej woli, ponieważ każda pomoc jest w tej chwili na wagę życia tej cudownej 42-letniej, dzielnej, samotnej matki dwójki dzieci. Jej 12- letni syn Maksio choruje od czwartego tygodnia życia na pierwotny niedobór odporności (niedobórpodklas IgG) i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Córka Patrycja w 2010 r. znalazła się na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Podczas badań okazało się, że cierpi na przewlekłe choroby: niedoczynność tarczycy połączoną z Hashimoto, wadę serca (niedomykalność zastawki 2 stopnia), bielactwo, alergię, nietolerancję fruktozy, problemy z grasicą. Dlatego również jest pacjentką poradni onkologicznej, kardiologicznej, endokrynologicznej, gastrologicznej, laryngologicznej oraz okulistycznej. W tym czasie także doszło do rozstania Basi z mężem. Basia ze wszech miar stara się pomóc dzieciom - to zawsze był priorytet w jej życiu. Sama choruje na niedoczynność tarczycy oraz Zespół Cieśni nadgarstków i stawów. Z powodu trudnej sytuacji materialnej odwlekała decyzję o własnym leczeniu oraz koniecznym zabiegu rąk. Marzeniem Basi było zaspokojenie podstawowych potrzeb egzystencjalnych- praca i pieniądze na leczenie dzieci, opał oraz remont 2-pokojowego domku, który odziedziczyła po zmarłej półtora roku temu mamie. Domek jest w złym stanie - nieszczelny, przeciekający dach z eternitu, dziury w ścianach łazienki powodujące ciągłą wilgoć, która fatalnie wpływa na zdrowie domowników. Kilka miesięcy temu z powodu samozapłonu sadzy, zapalił się komin i część domu została zniszczona. Z wielkim trudem niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale mieszkanie wciąż jest niewyremontowane. Basia rzetelnie pracowała przez 16 lat, natomiast od 4 lat aktywnie poszukuje pracy podejmując różne, doraźne zajęcia, jednak ze względu na chorobę dzieci i ciągłe wizyty w szpitalach nikt nie chce jej zatrudnić na stałe. To jednak nie koniec dramatów w rodzinie. Przed miesiącem u Basi zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi z przerzutami...
Basia zostanie objęta półroczną chemioterapią przedoperacyjną w oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania białostockim szpitalu. 
Problemem staną się wówczas dojazdy i powroty do domu - nie może być mowy o komunikacji państwowej, ponieważ jest ona bardzo uszczuplona i nie koreluje z czasem, w jakim Basia musi korzystać z leczenia.  Wkrótce będzie to okres jesienno-zimowy, co dodatkowo nie sprzyja całej sytuacji. Należy oczekiwać, że dojazdy muszą odbywać się prywatnym samochodem, którego Basia nie posiada, więc wiązać się to będzie z dodatkowymi opłatami. Potrzebna jest także dosyć kosztowna, specjalistyczna dieta pokarmowa. Basia obawia się, również, że okres chemioterapii i dalszego leczenia zupełnie uniemożliwi jej prowadzenie domu i zajęcie się podstawową opieką nad dziećmi. Nie może otrzymać nawet doraźnej pomocy z jakiejkolwiek instytucji państwowej dopóki nie zostanie do niej zakwalifikowana jako osoba niepełnosprawna. Orzeczenie o niepełnosprawności może otrzymać dopiero po operacji, czyli za około 6-7 miesięcy. Trudno zrozumieć dlaczego los tak boleśnie doświadcza tę rodzinę. Czy ktokolwiek z czytających ten krótki i niepełny opis głównych problemów Basi, może uważać, że ona sama pokona wszystkie dramatyczne trudności?  Z pewnością nie będzie w stanie stawić czoła tym przeciwnościom bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Dlatego w imieniu Basi proszę wszystkich czytających tę historię o pomoc - każda złotówka jest teraz na wagę jej życia. Pomóżmy Basi zrealizować największe marzenie - odzyskania zdrowia i zabezpieczenia przyziemnych, elementarnych potrzeb, które dla większości z nas są oczywiste, a dla Basi nieosiągalne.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Anna Maciejewska - awatar

  Anna Maciejewska

  21.03.19
  21.03.19

  Bardzo dziękuję w imieniu Basi za każdy gest dobrej woli. Zbiórka przekroczyła już połowę zakładanej kwoty, za co Basia wyraża ogromną wdzięczność wszystkim Państwu. Nie muszę chyba pisać, że to Państwo przyczynili się do obecnego stanu zdrowotnego Basi, ponieważ każdy zakup leków, dieta specjalistyczna, wyjazdy do specjalistów, do szpitali i cały proces leczenia finansowany jest z tej właśnie zbiórki. Nie dotarł jeszcze zwrot 15 000 zł za zakup i montaż pieca z projektu "Czyste powietrze", a przebudowa instalacji grzewczej była elementarną potrzebą w tej sytuacji. Basia jest w trakcie rehabilitacji przygotowującej ją do radioterapii. Czuje się w miarę dobrze, jak na tę całą sytuację, ale nie jest w stanie wykonać nawet drobnych prac czy zakupów. Przed nią niestety najprawdopodobniej kolejna operacja i zmiana leczenia. Raz jeszcze serdecznie dziękuję w imieniu Basi i proszę Państwa o modlitwę, by jak najszybciej nastąpił szczęśliwy finał całej terapii.

Komentarze

 • Jolanta Kaczmarowska - awatar

  Jolanta Kaczmarowska

  22.02.19
  22.02.19

  Życzę wiary i powrotu do zdrowia

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   22.02.19
   22.02.19

   <3

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.01.19
  07.01.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Jan i Nina - awatar

  Jan i Nina

  06.12.18
  06.12.18

  Zdrowia, siły i wytrwałości

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.18
  06.12.18

  Powodzenia w dalszej walce <3 dużo siły życzę, niech Panią Bóg blogosławi!

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   06.12.18
   06.12.18

   Dziękujemy za wsparcie ❤

 • Anna - awatar

  Anna

  05.12.18
  05.12.18

  Życzę Ci powodzenia w walce z chorobą i trzymam kciuki za powodzenie leczenia. Jesteśmy z Tobą Basiu.

Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 521

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
MOnika - awatar
50
MOnika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Martyna Kursa - awatar
20
Martyna Kursa
Jolanta Kaczmarowska - awatar
50
Jolanta Kaczmarowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Łukasz - awatar
50
Łukasz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij