Zbiórka Uratuj życie samotnej matki - zdjęcie główne

Uratuj życie samotnej matki

42 025 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 804 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Jadwiga Barbara Trepanowska (posługująca się drugim imieniem), to 45-letnia samotna matka dwójki dzieci. Jej szesnastoletni syn Maksymilian choruje od czwartego roku życia i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Córka Patrycja od 2010 roku jest pacjentką poradni onkologicznej, kardiologicznej i endokrynologicznej. Ta rodzina zajmuje mały 2-pokojowy dom wymagający gruntownego remontu. Ciągła wilgotność i zły stan murów fatalnie wpływa na stan zdrowia domowników. Basia rzetelnie pracowała przez 16 lat, aktywnie poszukiwała zatrudnienia podejmując się także doraźnych prac, ponieważ nikt nie proponował jej stałej umowy ze względu na choroby dzieci i częstą konieczność pobytu w szpitalach. 

Barbara od 2018 roku zmaga się z chorobą nowotworową (złośliwy wieloogniskowy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych i tkanki kostnej). Prowadzona dotychczasowa radio- i chemioterapia oraz przebyte liczne bardzo drastyczne zabiegi operacyjne dawały nadzieję na względne opanowanie choroby, jednak w tej chwili zdiagnozowano nowe ogniska - przerzuty do tkanki kostnej. Basia ma wyraźne polecenie lekarskie zabraniające wykonywania nawet podstawowych drobnych prac domowych ze spacerami włącznie, ponieważ istnieje zagrożenie złamania kręgów w okolicy mostka i bioder. Nowotworowi, który jest zasadniczym problemem, towarzyszyły dodatkowo inne choroby - niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby stawów, a od kilku miesięcy także zaawansowana cukrzyca i związane z nią dotkliwe skutki zdrowotne. Wymusza to również stosowanie następnych leków i diety specjalistycznej.  

Regularna kontrola lekarska i ciągłe wizyty w oddalonym o ponad 50 km od miejsca zamieszkania białostockim szpitalu oraz cała terapia, która musi trwać nieprzerwanie, pociąga za sobą kolosalne wydatki. Lekarze opracowali indywidualny plan, który równolegle z radioterapią obejmuje leczenie farmakologiczne. Co miesiąc dwa zastrzyki i amebacyklib. Jeden zastrzyk Xgeva, który nie jest refundowany przez NFZ, to kwota 900zl !!! Lekarz prowadzący twierdzi, że jest on o ponad 40 % bardziej skuteczny niż Osporil, który również Basia finansowała, a mimo to rak zajął kości. Wydatki są ogromne, ponieważ konieczna suplementacja (ok. 500 zł), leki aplikowane już na stałe oraz koszty dojazdów na zabiegi do szpitala znacznie przekraczają całe świadczenia rentowe (994 zł) Barbary. 

Dzięki prowadzonej od 2 lat zbiórki i Państwa pomocy, możliwe jest funkcjonowanie Basi na minimalnym poziomie. Finanse jednak drastycznie się kurczą generując długi... 

Czy ktokolwiek z czytających ten krótki i niepełny opis głównych problemów Basi, może uważać, że ona sama pokona wszystkie dramatyczne trudności?  

Z pewnością nie będzie w stanie stawić czoła tym przeciwnościom bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Dlatego proszę wszystkich czytających tę historię o pomoc - każda złotówka jest na wagę jej życia. Pomóżmy Basi zrealizować największe marzenie - odzyskanie zdrowia i zabezpieczenie przyziemnych, elementarnych potrzeb, które dla większości z nas są oczywiste, a dla niej nieosiągalne.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Maciejewska - awatar

  Anna Maciejewska

  15.02.2023
  15.02.2023

  Kochani Przyjaciele Basi <3
  Od dłuższego czasu nie aktualizowałam informacji zdając sobie sprawę, że apele o pomoc i wsparcie różnych bardzo trudnych przypadków rosną w ogromnym tempie. Dlatego uprzedzając pytania Państwa o przyczynę podniesienia kwoty zbiorki, dodam, że sytuacja Basi jest nadal bez pozytywnych zmian, a dodatkowo pojawiły się kolejne poważne problemy zdrowotne w rodzinie. Nie zmieniły się również dochody Basi, leczenie musi trwać nieprzerwanie generując poważne koszty. Stąd też moja i Basi nieustanna prośba o Państwa wsparcie. Wiem, że frazesem może stać się już powiedzenie "każdy grosz na wagę ... zdrowia, a nawet życia Basi", ale tak jest. Gdyby każdy czytający tę prośbę mógł wpłacić najmniejszą nawet kwotę... może stanie się cud...
  Już teraz bardzo dziękuję przekazując również wyrazy wdzięczności od Basi z życzeniami wszystkiego co najlepsze dla każdego z Państwa indywidualnie.

Komentarze


 • Barbara Sz - awatar

  Barbara Sz

  24.01.2023
  24.01.2023

  Pamiętam o Basi, modlę się, życzę zdrowia jej i Maksowi, ma ferie tak samo jak dzieci u nas na Mazurach, Ty wiesz Aniu kim jestem. Pozdrawiam. Życzę Wam wszystkiego dobrego.

  • Anna Maciejewska - awatar

   Anna Maciejewska - Organizator zbiórki

   24.01.2023
   24.01.2023

   Dziękuję. Pozdrawiam również Ciebie życząc wszystkiego dobrego 💝

 • Ela JZ - awatar

  Ela JZ

  09.12.2022
  09.12.2022

  anioł autorstwa Anny Maciejewskiej - akwarela

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.09.2022
  17.09.2022

  Pamiętam cały czas o Basi, o Tobie Aniu, modlę się za Was, prywatnie i jako uczestnik wspólnot modlitewnych, jako osoba niepełnosprawna, z przepuklinami, torbielami okołokorzeniowymi, zmianami modycznymi w szpiku kostnym. Mój wujek ma złośliwego raka żołądka a ciocia po perforacji żołądka po operacji, z Parkinsonem w szpitalu w ciężkim stanie. Zdrowia życzę. Pozdrawiam. Basia Sz z Mazur PS. Coraz bliżej do urodzin Maksia, wszystkiego najlepszego mu życzę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.2022
  12.05.2022

  MOJE MALEŃSTWO UMRZE NIE POTRAFIĘ SPOJRZEĆ W OCZY MOJEGO MALEŃSTWA I POWIEDZIEĆ, ŻE UMRZE BO NIE STAĆ MNIE NA JEGO LECZENIE. W PORTFELU MAM DOSŁOWNIE 37 ZŁOTYCH. W PIĄTEK SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI I KARMA. https://dotuje.pl/moje-malenstwo-umiera

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.2022
  12.05.2022

  Pani Basiu, jest Pani Wojowniczką.

42 025 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 804 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Maciejewska - awatar

Anna Maciejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 804

Agnieszka Tymrek ,,Warmińskie Baby" - awatar
Agnieszka Tymrek ,,Warmińskie Baby"
200
Maja Pszczółkowska-Kulpa - awatar
Maja Pszczółkowska-Kulpa
200
Beata - awatar
Beata
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
100
Warmińskie baby - awatar
Warmińskie baby
50
"Warmińskie baby" - awatar
"Warmińskie baby"
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Justyna Rolnicka "Warmińskie Baby" - awatar
Justyna Rolnicka "Warmińskie Baby"
10
Bożena Złotogórska "Warmińskie baby" - awatar
Bożena Złotogórska "Warmińskie baby"
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij