Zbiórka Pomóż mi uwolnić się od bólu - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi uwolnić się od bólu Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż mi uwolnić się od bólu - zdjęcie główne

Pomóż mi uwolnić się od bólu

12 201 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Wrońska - awatar

Justyna Wrońska

Organizator zbiórki




Nazywam się Bartek Wroński. Mam 30 lat. Urodziłem się za wcześnie, po bardzo ciężkiej ciąży. W drugiej dobie po porodzie przestałem oddychać i w wyniku niedotlenienia mózgu  stałem się osobą niepełnosprawną. Cierpię na czterokończynowe porażenie mózgowe z przewagą strony prawej, pod postacią spastyczną. Poruszam się na wózku inwalidzkim, a po mieszkaniu - na kolanach. Rok temu zdiagnozowano u mnie autyzm atypowy co do symptomatologii. Posiadam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Moi rodzice rozwiedli się, kiedy miałem 7 lat.  Od tego czasu opiekuje się mną mama. Ze względu na chorobę, wymagam pełnej pomocy w wykonywaniu czynności życiowych. Mama od 35 lat pracuje na cały etat, żeby zapewnić mi godne warunki życia i środki na rehabilitację. To dzięki niej - pomimo niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej - zdobyłem wykształcenie średnie bez matury. Po ukończeniu gimnazjum specjalnego, nie było dla mnie szkoły, w której mógłbym kontynuować naukę. Jako osobie ze sprzężoną niepełnosprawnością, zaproponowano mi szkołę przysposabiającą do pracy. Mama jednak nie zgodziła się na to, uznając, że  stać mnie na więcej.  Obdzwoniła całe Mazowsze, aż wreszcie dokonała niemożliwego: znalazła w Lesznie  szkołę zawodową z internatem, w której zdobyłem zawód sprzedawcy internetowego, a trzy lata póżniej wywalczyła przyjęcie mnie do Liceum Uzupełniającego na podbudowie ZSZ w Przemyślu. Ukończyłem je w 2011 r. 

Tata od 2014 r. nie utrzymuje ze mną kontaktów, chociaż zna mój adres, a od maja nie płaci alimentów. Twierdzi, ze ksiazki pisze za darmo,  a jego telewizja nie przynosi zysku. Mam do taty żal, że mnie nie kocha i  wstydzi się mnie, a cały ciężar opieki nade mną przerzucił na mamę. 

W 2014 r. orzecznik ZUS uznał mnie za osobę trwale niezdolną do samodzielnej egzystencji oraz podjęcia jakiejkolwiek pracy zawodowej. Z tego tytułu, pobieram rentę socjalną w wysokości 865 zł brutto oraz dodatek pielęgnacyjny (153 zł). 

Od listopada 2015 r. mieszkam w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach pod Warszawą. Decyzję tę podjęliśmy wspólnie z mamą. Mama nie miała już siły dżwigac mnie i pracować na cały etat, a ponadto, sama podupadła na zdrowiu.  Do marca br. koszt pobytu w DPS wynosił 3660 zł, a obecnie już 3705 zl. Nalezność tę pokrywaliśmy wspólnie z mamą. Ja z renty, zasiłku pielęgnacyjnego i alimentów, a mama dopłacała resztę (2042 zł). Oprócz tego, mama finansuje koszty zakupu moich leków i witamin, obuwia ortopedycznego, odzieży, środków czystości, spłaca raty za komputer i ponosi inne, niezbędne koszty związane z moją osobą.  Nie mamy oszczędności. Aby zapewnić mi godne życie, mama rezygnuje z własnych potrzeb i zaniedbuje swoje zdrowie.

Mama odwiedza mnie co tydzień w DPS, zabiera do domu na święta i długie week-endy. Stara się również zapewnić mi wszechstronną rehabilitację - leczniczą i psychologiczną. Od urodzenia jestem pod opieką neurologa, ortopedy i psychiatry.  Po ukończeniu liceum, przez cztery lata uczęszczałem na Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Konarskiego w Warszawie. Zajęcia te kontynuuję również w DPS. Korzystam tam z  pracowni komputerowej, plastycznej, kulinarnej oraz udzielam się w kółku teatralnym. Ponadto, regularnie uczestniczę w psychoterapii indywidualnej i grupowej.  

Jestem rehabilitowany od pierwszego roku życia - prywatnie i w ramach NFZ.  Od kilku lat co roku wyjeżdżam na miesięczne turnusy rehabilitacyjne do sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim oraz na wakacyjne obozy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, których koszt pokrywa mama. W DPS nie ma bowiem specjalistycznej rehabilitacji leczniczej, a jedynie gimnastyka usprawniająca przy łóżku. Przebyłem też kilka operacji. M.in. zabieg wydłużenia ścięgien Achillesa i ścięgien podkolanowych, przywodzicieli oraz rekonstrukcję stopy.

Pomimo niepelnosprawnosci, jestem wesołym facetem, z poczuciem humory. Mam wielu przyjaciół jeszcze ze szkoły podstawowej i średniej. Nie czuję się samotny. Jestem wśród życzliwych mi ludzi.

W lutym zakwalifikowano mnie na operację fibrotomii. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia przykurczów i zespołów bólowych. Zabieg ten miał odbyć się w marcu br. , jednak ze względu na brak pieniędzy, musiałem zrezygnować. W marcu wyznaczono mi kolejny termin - na początku sierpnia. Jeśli nie zbiorę wymaganej sumy, znowu będę musiał odwołać operację.  Po zabiegu niezbędna jest intensywna rehabilitacja.

Wiem, że ten zabieg nie przywróci mi pełni zdrowia, ale złagodzi zespół bólowy, na jaki cierpię w związku ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Jest dla mnie również szansą na usprawnienie się i prowadzenie w miarę samodzielnego życia, kiedy zabraknie najbliższej mi osoby.

Będę wdzięczny za każdą wpłaconą złotówkę oraz za udostępnienie tego postu. 


Dziękuję Pani Ani z DPS za pomoc w zredagowaniu tego tekstu.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Justyna Wrońska - awatar

    Justyna Wrońska

    22.05.2019
    22.05.2019

    Kochani Darczyncy. To już prawie rok od operacji Bartka! W tym czasie nie próżnowaliśmy. W ubiegłym roku, Bartek trzykrotnie wyjezdzal do sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim: w lipcu, we wrześniu i październiku. Na ten cel zaciagnelam pozyczke. W tym roku, wykupiłam mu trzytygodniowy pobyt w Aleksandrowie w lipcu oraz we wrześniu. Dzieki Waszej pomocy, Bartek robi postępy. Poprawa nie jest spektakularna, ale widoczna. Powoli ustępują przyiurcze rąk i nóg, ustąpiła bolesność odcinka lędźwiowego, zmniejszylo się drzenie nóg. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i pięknie pozdrawiamy. Nie poddamy się, bo zycie jest tylko jedno!

12 201 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Wrońska - awatar

Justyna Wrońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata Matka Boskich Biernacka - awatar
Małgorzata Matka Boskich Biernacka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
205
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
JOHAN - awatar
JOHAN
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krystyna Kamińska - awatar
Krystyna Kamińska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij