Zbiórka Bartek Patlewicz SOS PANDAS - zdjęcie główne

Bartek Patlewicz SOS PANDAS

70 426 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 440 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Patlewicz - awatar

Dawid Patlewicz

Organizator zbiórki

        ***English translation below ***

Jestem tatą 10 letniego Bartka , u którego oprócz ASD czyli zaburzeń ze spektrum autyzmu stwierdzono podczas ostatnich badań zespół PANDAS - autoimmunologiczne zapalenie mózgu spowodowane paciorkowcami. 

Choroba ta postępuje i objawy obsesyjno kompulsywne coraz bardziej utrudniają efektywną rehabilitację oraz edukację syna! 

Bartek  po szczegółowej diagnostyce kwalifikuje się do leczenia wlewami immunoglobulin. Po kilku latach walki o zdrowie syna jesteśmy chyba na dobrej drodze by polepszyć jego życie! 

Niestety Bartek nie będzie miał tych wlewów refundowanych przez NFZ i jesteśmy zdani tylko na prywatne leczenie , które jest bardzo kosztowne, a czas działa na niekorzyść powrotu syna do zdrowia. 

Dziękujemy pięknie za przekazanie jakiejkolwiek wpłaty na ten szczytny cel i będzie nam niezmiernie miło jak pomożecie Wspólnie pomóc Bartkowi zwyciężyć z PANDAS

******************************************

I am the dad of 10-year-old Bartek who suffers from ASD, i.e. autism spectrum disorders. In addition to ASD, recently my son has also been diagnosed with PANDAS syndrome - pediatric autoimmune neuropsychiatric disorders associated with streptococcus.


The disease is advancing and the progressing obsessive compulsive symptoms are causing more and more difficulties with my son’s rehabilitation and education.


Through detailed diagnostics, Bartek was qualified for treatment with immunoglobulin infusions.  After several years of fighting for our son's health, we are probably on the right track to improve his life!


Unfortunately, due to the global pandemic, Bartek can no longer be treated by the National Health Fund. Now private, very expensive treatment is our only option and time works to the detriment of my son's recovery.


Thank you very much for making your donation to this cause. We are extremely grateful for your support in helping Bartek win with PANDAS.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dawid Patlewicz - awatar

  Dawid Patlewicz

  13.03.2023
  13.03.2023

  Drodzy kochani darczyńcy !
  Jesteśmy po kolejnej konsultacji z lekarzem w Gdańsku. Wszyscy pytacie o wlewy. Chcemy Wam zatem wyjaśnić, że wlewy są jednym z kolejnych etapów leczenia Bartka i są najdroższe w całym leczeniu. Zanim Bartek dostanie wlewy immunoglobulin, jego organizm musi być na nie gotowy, by ich działanie było jak najbardziej skuteczne. W tym celu najpierw Bartek musi mieć wytępione w jak największym stopniu patogeny. Walczymy m.in. z borelią, bartonellą oraz paciorkowcami. Są to trudni przeciwnicy, więc najpierw antybiotykoterapia, potem terapia SOT a dopiero w następnej kolejności będą to wlewy ivig. Trzymajcie za powodzenie kciuki, a w szczególności za zdrowie Bartusia…

  Zdjęcie aktualizacji 115 354

Komentarze


 • Karolina Ryłko - awatar

  Karolina Ryłko

  04.03.2023
  04.03.2023

  Zdrówka

  • Dawid Patlewicz - awatar

   Dawid Patlewicz - Organizator zbiórki

   05.03.2023
   05.03.2023

   Karolino z całego serca dziękujemy !

 • Kinga K - awatar

  Kinga K

  18.02.2023
  18.02.2023

  Karpiarz🍀

  • Dawid Patlewicz - awatar

   Dawid Patlewicz - Organizator zbiórki

   18.02.2023
   18.02.2023

   Dziękujemy :-)

 • Grzegorz Gigi - awatar

  Grzegorz Gigi

  14.02.2023
  14.02.2023

  👍💪

  • Dawid Patlewicz - awatar

   Dawid Patlewicz - Organizator zbiórki

   14.02.2023
   14.02.2023

   Grzegorzu dziękujemy !

 • Ania i Robas - awatar

  Ania i Robas

  06.02.2023
  06.02.2023

  Dobro wraca. Warto Pomagać.

  • Dawid Patlewicz - awatar

   Dawid Patlewicz - Organizator zbiórki

   06.02.2023
   06.02.2023

   My to już wiemy , dzięki Wam ! :-) Dziękujemy

 • Carp Team Wojcieszek - awatar

  Carp Team Wojcieszek

  27.01.2023
  27.01.2023

  Zyczymy duzo zdrowka dla Bartusia

  • Dawid Patlewicz - awatar

   Dawid Patlewicz - Organizator zbiórki

   27.01.2023
   27.01.2023

   Dziękujemy Carp Team Wojcieszek !

70 426 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 440 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Patlewicz - awatar

Dawid Patlewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 440

Damian Paszkowski - awatar
Damian Paszkowski
520
Paweł - awatar
Paweł
50
Artur Wierciński - awatar
Artur Wierciński
399
Gniewosław Bosiacki - awatar
Gniewosław Bosiacki
50
Piotr Rutkowski - awatar
Piotr Rutkowski
20
Błażej Ałaszewski - awatar
Błażej Ałaszewski
100
Karpioholik - awatar
Karpioholik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Hubert Mizera liga mistrzów - awatar
Hubert Mizera liga mistrzów
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij