Zbiórka Założenie własnej pasieki - zdjęcie główne

Założenie własnej pasieki

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Michalski - awatar

Grzegorz Michalski

Organizator zbiórki

Pszczoły to małe pożyteczne stworzonka. Obecnie w świcie nastawionym na zysk, gdzie większość produktów spożywczych nie powinna zostać dopuszczona do sprzedaży, rolnictwo niestety nadużywa chemii istnienie pszczół jest zagrożone.
A jak powiedział Albert Einstein " Od dnia kiedy umrze ostatnia pszczoła człowiekowi zostanie 4 lata życia"
Pszczoły to nie tylko produkty pszczele takie jak miód, pyłek pszczeli czy propolis ale przede wszystkim pszczoły zapalają kwiaty a my mamy z tego owoce i warzywa.
Niejako przedsmak "świata bez pszczół" mielismy w warszawskich Łazienkach w 1978 roku kiedy to pszczoła użądliła tam żonę Edwarda Gierka, Stanisławę. Incydent ten tak rozgniewał ówczesnego przywódcę partii komunistycznej, że nakazał usunąć owady z parku. Natychmiast wywieziono ule z pszczołami za miasto. Okazało się jednak, że wraz z pszczołami wkrótce zniknęły też ptaki, i w Łazienkach zapanowała przygnebiajaca cisza. Szpaki, sikorki i wróble uciekły w poszukiwaniu pokarmu. Krzewy, których owocami się żywiły, nie zostały zapylone i nie wytworzyły owoców. Dopiero po kilku latach absurdalne polecenie Gierka cofnięto i ule ponownie postawiono w parku.
Postanowiłem dołożyć własną cegiełkę do ratowania świata i założyć własną pasiekę. Od roku zagłębiam wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa. Teraz postanowiłem zebrać pieniądze na zakup swoich pierwszych uli oraz pozostałego niezbędnego sprzętu do utrzymania pasieki oraz pszczół w dobrej kondycji.
Żyjemy w czasach gdzie pszczoły narażone są na wiele niebezpieczeństw. Zarówno wytworzonych przez człowieka takich jak np. opryski z pestycydów które bezpośrednio zabijają owady czy fale elektromagnetyczne generowane przez sieci komórkowe oraz inny sprzęt, które uszkadzają naturalne mechanizmy nawigacyjne pszczoły, która nie może trafić do ula i umiera z wyczerpania. Istnieją również czynniki niezależne od człowieka, takie jak np warroza czyli roztocza atakujące całe pszczele rodziny oraz powodujące ich śmierć. Z tymi pasozytami należy walczyć nawet kilka razy na rok. Są też inne zagrożenia: choroby wirusowe, Braciak czyli motylica pasozytujaca w ulu. Jest to ciężka odpowiedzialna praca, która jednak przynosi mnóstwo satysfakcji.
Obecnie zostało przygotowane miejsce na pasiekę na działce położonej w niewielkiej wsi z dala od większych miejscowości z niewielką ilością pól uprawnych, otoczoną głównie przez lasy. Gdzie pszczoły będą miały dobre warunki do rozwoju.

Dla wszystkich osób, które wpłacą darowizne będą specjalne rabaty na miodek, natomiast ten kto wplaci ponad 100 zł otrzyma prezent złożony z produktów pszczelich. Wszelkie prace przy pszczołach będą prowadzone jak najbardziej naturalnymi metodami. Pierwszych pożytków można spodziewać się w 2022 roku. Rok 2021 poświęcę na wzmocnienie rodzin pszczelich.

Zachęcam do udostępniania.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Michalski - awatar

Grzegorz Michalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij