Zbiórka Wygrać z SMA1 - zdjęcie główne

Wygrać z SMA1

436 736 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 582 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Banakiewicz - awatar

Asia Banakiewicz

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1

Bartuś choruje na rdzeniowy zanik mięśni

Bartuś urodził się 9 grudnia 2014 roku w Starachowicach, gdzie również mieszka. Od urodzenia jest bardzo wesołym, pełnym radości i uśmiechu chłopcem. Niestety po 3 tygodniach swojego życia przestał się ruszać...

Po wielu dniach spędzonych w szpitalu w Lublinie okazało się, że nasz synek jest chory na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) - chorobę genetyczną, postępującą, na ten moment nieuleczalną...

Od tamtej pory nasze życie wywróciło się do góry nogami. Rozpoczęłą się walka o każdy dzień dla Bartusia, o to, aby choroba spowolniła, dzięki czemu nasz synek doczeka mającego ukazać się niedługo na rynku leku.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1

Jak spowolnić chorobę?

Aby choroba rzeczywiście spowolniła, Bartuś potrzebuje bardzo dobrej, długotrwałej, a przede wszystkim bardzo kosztownej rehabilitacji. Co więcej synek prawdopodobnie nigdy już nie będzie sam oddychał...

Jedynym ratunkiem dla Bartusia jest terapia, a właściwie przeszczep komórek macierzystych. Ma ona spowolnić postęp choroby nawet do minimum, co pozwoliłoby synkowi doczekać leku, który jest już w ostatniej fazie testów i niebawem ma się pojawić na rynku.

Terapia komórkami macierzystymi składa się z 2 serii. Jedna seria to aż 5 zastrzyków, gdzie każdy z nich to ogromny koszt ok. 15 tysięcy złotych. Bartuś po zakwalifikowaniu się i dostaniu na przeszczep będzie musiał przyjmować co 6 tygodni zastrzyk, później nastąpi przerwa na 16 tygodni i po niej kolejna seria zastrzyków.

Dlaczego terapia jest taka ważna? Doktor prowadzący Bartusia porównał dzieci z SMA do kwiatków. Komórki macierzyste, które mają być podane synkowi są jak podlanie kwiatka wodą. Jeśli kwiatek nie dostanie wody - więdnie. Podobnie mięśnie Bartusia, a gdy synek dostanie zdrowe komórki, to również jego mięśnie odżyją.

Przeszczep komórek macierzystych to dla Bartusia ogromna szansa na zwiększenie sprawności fizycznej. Jesteśmy już w trakcie załatwiania formalności i właściwie tylko pieniądze są dla nas przeszkodą...

Oprócz przeszczepu komórek macierzystych Bartusiowi potrzebne są również sprzęty rehabilitacyjne, sprzęty do oddychania oraz aparatura do ratowania życia w nagłych przypadkach. Są one niestety bardzo drogie i przerastają nasze obecne możliwości, a są one niezbędne do dalszego życia naszego synka.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1

Na co zbieramy środki?

W tym momencie najważniejsze jest dla nas zebranie środków na:

 1. Koszty związane z przeszczepem komórek macierzystych - 150 tysięcy złotych,
 2. Koszty związane z zakupem sprzętów rehabilitacyjnych, sprzętu do oddychania oraz aparatury do ratowania życia w nagłych wypadkach, w tym:
 • sprzęt rehabilitacyjny (10 tysiące złotych), stymulujący pracę mięśni Bartusia,
 • materac antyodleżynowy (1 tysiąc złotych),
 • miesięczny koszt rehabilitacji wynosi ponad 2,5 tys,
 • codzienne środki do pielęgnacji dziecka, które wynoszą kilka tysięcy złotych miesięcznie.
Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1

Pomóżcie Bartusiowi wygrać z SMA!

Osoby, którym nie jest obojętny los maluszka prosimy o pomoc na leczenie dla rycerzyka. Każda, nawet najmniejsza wpłata jest dla nas na wagę złota!

Dziękujemy w imieniu swoim i naszego Aniołka!

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z SMA1

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Asia Banakiewicz - awatar

  Asia Banakiewicz

  02.09.21
  02.09.21

  Kochan Drużyno mojego syna ,jako mama Bartusia zwracam się z ogromną prośbą o dodatkową pomoc w wyremontowaniu domu, w którym cały parter został przeprojektowany do potrzeb dziecka. Są to podjazd, łazienka, jego pokój oraz wyjście na taras. Z uwagi na kosztowną rehabilitację oraz to ,że utrzymujemy się tylko z zasiłku opiekuńczego i niewielkich oszczędności ,które niestety się kończą Nie jestem w stanie dokończyć synowi jego małego królestwa w którym mógłby czuć się swobodnie poruszając w przyszlosci się na wózku elektrycznym . Dom został postawiony kilka lat temu , ale z powodu ciężkiej chorobę syna zostały wstrzymane prace budowlane bo zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze. W domu zostały wykonane wszystkie przyłącza oraz rozłożona elektryka .Apeluje z prośbą również do firm sklepów budowlanych ,które chciały by przekazać nieodpłatnie materiały do ogrzewania podłogowego, piec gazowy dwufunkcyjny ,materiały tynkarskie oraz materiały do ocieplenia budynku z zewnątrz.Bartus bardzo kocha przestrzeń uwielbia w ciepłe dni jeździć na wieś do swojego domu i obserwować z tarasu naturę.Proszę abyście nie pozostali obojętni. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć, będziemy ogromnie wdzięczni jeśli zdecydujecie się wspomóc Nas w tym aby Bartuś mógł łatwiej żyć i cieszyć się miejscem które napełnia go szczęściem .

  Zdjęcie aktualizacji 73 886

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.21
  19.09.21

  Wszystko będzie dobrze! Z Bogiem!

 • Piotr Woźniak - awatar

  Piotr Woźniak

  02.09.21
  02.09.21

  Bartusiu, życzę Ci zdrowia, a Twoim wspaniałym Rodzicom siły i wytrwałości. Trzymaj się!

  • Asia Banakiewicz - awatar

   Asia Banakiewicz - Organizator zbiórki

   03.09.21
   03.09.21

   Bardzo dziękujemy ❤

 • Agata - awatar

  Agata

  27.08.21
  27.08.21

  Zdróweczka dla Bartusia a dla rodziców dużo siły, cierpliwości i pieniążków!

  • Asia Banakiewicz - awatar

   Asia Banakiewicz - Organizator zbiórki

   27.08.21
   27.08.21

   Bardzo dziękujemy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.21
  13.08.21

  Wszystkiego Dobrego!

  • Asia Banakiewicz - awatar

   Asia Banakiewicz - Organizator zbiórki

   16.08.21
   16.08.21

   Dziękujemy 🥰😍🥰

 • Ewelina Wyrwas - awatar

  Ewelina Wyrwas

  14.05.21
  14.05.21

  Każda złotówka jest cenna! Gdybym miała i mogła to oddałabym wszystko co mam ! Może moja operacja nie jest tak ważna jak wasza alw proszę o podanie dalej . Wiem , ze wiara czyni cuda i warto czynić dobro 🌹

  • Asia Banakiewicz - awatar

   Asia Banakiewicz - Organizator zbiórki

   16.05.21
   16.05.21

   Dziękujemy, życzymy dużo zdriwa i wiary.

436 736 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 582 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Banakiewicz - awatar

Asia Banakiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8 582

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tony Duda - awatar
Tony Duda
200
Piotr Woźniak - awatar
Piotr Woźniak
50
Oki Doki - awatar
Oki Doki
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
dominika - awatar
dominika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij