Dziękuje, że zainteresowała Cię zbiórka i chcesz pomóc.
Nadal nie wierzę, że w dzisiejszych czasach tak trzymane są zwierzęta. Osobiście posiadam psa, który ma ciepłe posłanie w domu i jest członkiem rodziny, dodatkowo widok psów, które tego nie mają chwyta mnie za serce…
Jakiś czas temu wybrałam się do rodzinnego domu do wsi pod Luboniem, w bliskim sąsiedztwie na nieogrodzonej posesji zauważyłam , wychudzonego piszącego psa, jest szczeniakiem około 10 mies (właściciele sami nie wiedzą ile dokładnie ma).
Przywiązany do płotu łańcuchem, który owija się o dół ostrych sztachet, „buda” bo ciężko to tak nazwać, wykonana jest z pustaków, które ledwo stoją postawione na siebie i w każdej chwili mogą się zawalić na psa, dach wykonany ze wszystkiego, stara blacha przykryta dywanem, folią i deseczką, niestety wszystko przecieka.
Jedzenie? To co zostanie z obiadu i po zmywaniu naczyń wraz z spienionym detergentem.
Właściwie żyją bardzo skromnie w starej wiejskiej chatce, nie mają łazienki i przyłączonej wody, starsi ludzie po 70 którzy mają od pokoleń zakodowane, że tak trzyma się psy…
Dodatkowo przeraża mnie fakt, że pies jest tam od niedawna, wcześniej były inne i inne, nie wiem gdzie są wcześniejsze psy, co się stało, czy zamarzły? Albo obkręcily się łańcuchem na skutek czego się udusiły? Nie chce nawet o tym myśleć.
Wolontariusze w tej wsi nie działają, pisałam do jednej fundacji ale do dnia dzisiejszego się tam nie wybrali, policja była, wezwał ją sąsiad z tej wsi gdy pies głośno ujadał, patrol stwierdził, że warunki są złe ale przepisowo spełniają normy i nic nie zrobią.
Niestety właściciele nie chcą psa oddać, zgodzili się jedynie na moją opiekę w postaci przywiezienia karmy, postawienie kojca z o odpowiednich wymiarach z ciepłą budą ocieploną styropianem, jest to koszt około 1400zl
Może też ktoś jest z Lubonia lub okolic i ma trochę słomy do oddania aby zaścielić w tą ” budę” póki nie ma kojców.
Z góry dziękuje za każdą złotówkę.
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: