Małgorzata Januszewicz
A tak poprawiamy warunki naszym zwierzakom, oby tylko mrozy nie wróciły, bo to zawsze późnia prace.
W naszym Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Mikołajówce znajdują schronienie i opiekę zwierzęta potrzebujące pomocy. Trafiają do nas osierocone pisklęta lub ssaki, zwierzęta chore, zranione wskutek różnych losowych nieszczęść… Wszystkie one znajdują u nas miejsce i czas na powrót do zdrowia. Zwierzęta te po odzyskaniu zdrowia najczęściej wracają na wolność. W roku 2016 ośrodek przyjął około 100 zwierząt, m.in. łosie, sarny, jelenie, wiewiórki i zające, z ptaków najwięcej pacjentów to bociany, ale były też puszczyki, sowy uszate, orliki oraz mewy, jerzyki, sikorki i wiele, wiele innych. Nasi podopieczni są do nas przywożeni przez osoby prywatne, często przez Straż Miejską czy pracowników gmin oraz przez Straż Pożarną i organizacje pozarządowe.
Najwięcej pacjentów trafia do nas późną wiosną i latem, chcielibyśmy - zanim ta pora nadejdzie - wyremontować nasze wolierki i mieć na koncie środki na leczenie zwierząt. Szacunkowy koszt rocznego funkcjonowania ośrodka to około 25 000 zł.
Środki finansowe, które pochłania ośrodek pochodzą z naszego gospodarstwa rolnego. Ośrodek nie jest dotowany przez jakiekolwiek instytucje. Koszty to głównie karma (lotki drobiowe i podroby wołowe dla mięsożerców, siano, zboża, warzywa i owoce dla roślinożerców) i leczenie naszych pacjentów, transport zwierząt oraz budowa i bieżące remonty pomieszczeń i wybiegów do przetrzymywania zwierząt (deski, siatki, blacha, budki itp.). Każda nawet najmniejsza kwota jest dla nas bardzo cenna, bo dowodzi, że to co robimy jest ważne nie tylko dla nas i dzikich zwierząt, które ratujemy. Z góry dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za każdą wpłaconą złotówkę.
Ośrodek funkcjonuje w oparciu o zezwolenie Ministra Środowiska z dnia 12 października 2005 r. Corocznie raport z działalności ORDZ w Mikołajówce przesyłamy do MŚ, a organem upoważnionym do kontroli ośrodka jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.
Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Mikołajówce,Mikołajówka 8, 16-411 Szypliszki, powiat suwalski, kontakt email:[email protected]
A tak poprawiamy warunki naszym zwierzakom, oby tylko mrozy nie wróciły, bo to zawsze późnia prace.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Monika Jozwiak
Dziekuje takim wspanialym ludziom ktorzy kochaja zwiarzeta!
Anonimowy Darczyńca
Trzymam kciuki.
Małgorzata Januszewicz - Organizator zbiórki
Dziękujemy całym sercem!
Katarzyna Piascinska
Serdecznie Was pozdrawiam i życzę dużo zdrowia, dla Opiekunów i zwierząt :-)