Zbiórka Pomóż Poli pokonać chłoniaka - miniaturka zdjęcia

Pomóż Poli pokonać chłoniaka Jak założyć taką zbiórkę?


                                Zbiórka Pomóż Poli pokonać chłoniaka - zdjęcie główne

Pomóż Poli pokonać chłoniaka

1 896 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aneta Lenart - awatar

Aneta Lenart

Organizator zbiórki

Pola ma 10 miesięcy i bogatą, niestety, historię choroby.

Pokonała już FIP, zapalenie trzustki, jelit, płuc, ale przed nią niezwykle trudne zadanie- chłoniak, którego zdiagnozowano w grudniu 2023.

Poniżej w skrócie opiszę jej historię, która też jest dowodem na to, że jest dzielna i z całych sił walczy o życie. Załączam wyniki badań, odpowiem na dodatkowe pytania.

10/10/2023 – u Poli rozpoznano FIP i skierowano ją na leczenie. Dość dobrze zareagowała na leczenie, ale 23/10 nastąpiło pogorszenie wyników badań krwi, objawy gastryczne, biegunka, leukocytoza do 50 tys., w USG spec. rozpoznano zapalenie trzustki i zapalenie jelit.

7/11 wszystkie wskaźniki morfologiczne powróciły do normy, trzustka i jelita wyleczone, ale nastąpiło pogorszenie jakości oddychania, objawy katarowe, pojawia się ślad wolnego płynu w prawej jamie opłucnej.

9/11 więcej płynu, pogrubienie osierdzia, w badaniu płynu przesięk zmodyfikowany, cytologia czysta, bakteriologia ujemna.

11/11 – gorączka, gorszy oddech, nocny pobyt w szpitalu całodobowym, tlenoterapia, tolfine, antybiotyk.

13/11 – cały czas drobne wodosierdzie i płyn w opłucnej prawej, tachyarytmia – odbarczenie, płyn krwisty, ponowna cytologia płynu, brak rozpoznania, dodatkowa erytrofagocytoza, przesięk zmodyfikowany, jałowy proces zapalny, WBC 17, RBC norma, pro BNP i troponiny ujemne.

16/11 – po kontroli u kardiologa zdiagnozowano prawostronne zapalenie lub zator lub nowotwór płuca

21/11 – śladowa ilość płynu w prawej jamie opłucnowej

22/11 – badanie morfologiczne i rozszerzona biochemia – w normie

23/11 - w kontroli kardiologicznej znacząca poprawa - pozostał obszar 0,7 x 1,7 cm niepowietrznego płuca z zachowaniem przepływów

27/11 – pogorszenie oddechu, płynu ślad, migotanie komór

28/11 – stabilnie, stan płuca prawego bez zmian, niewielka ilość wolnego płynu

29/11 – WBC 15 (neutrofilia), biochemia w normie, SAA 120, więcej wolnego płynu

30/11 badanie kardiologiczne z punkcją - podejrzewano ropniaka, ale płyn krwisty w punkcji, wykonano biopsję płuca ze zlecenia

1/12 – płyn w większej ilości, lekko obniżone RBC, powiększony węzły chłonne żuchwowe, LAC 3,5

16/12 – węzły raz większe, raz mniejsze, powiększone węzły chłonne przedłopatkowe, w USG obecna znacząca poprawa w obrazie płuca prawego, ślizganie prawidłowe, brak wolnego płynu w opłucnej, serce o prawidłowej rytmice, średnio-mała ilość linii B, opłucna pogrubiała, po stronie lewej wszystko prawidłowo

20/12 – pokrzywka skórna, uogólnione powiększenie węzłów chłonnych obwodowych i limfocentrum trzewnego, usg potwierdzające powiększone węzły chłonne i śledzionę wykonana biopsja - podejrzenie chłoniaka

23/12 – konsultacja onkologiczna, potwierdzenie chłoniaka, opracowano plan leczenia:

Tydzień 1: L-asparaginaza 400 IU/kg IM, po kilku dniach dołączyć winkrystynę 0.6mg/m2 dożylnie w bolusie. Tydzień po ocena odpowiedzi na leczenia w postaci USG jamy brzusznej oraz echo serca i płuc. Jeśli zmiany się poprawiają a przynajmniej nie pogarszają, proszę kontynuować protokół COP wg schematu poniżej:

Tydzień 2: winkrystyna 0.6mg/m2 + cyklofosfamid 50mg dwa dni po winkrystynie 

Tydzień 3: winkrystyna 0.6mg/m2

Tydzień 4: winkrystyna 0.6mg/m2

Tydzień 5: winkrystyna 0.6mg/m2 + cyklofosfamid 50mg dwa dni po winkrystynie

Tydzień 6: winkrystyna 0.6mg/m2

Tydzień 7: winkrystyna 0.6mg/m2 

Tydzień 8: winkrystyna 0.6mg/m2 


23/12 podano L’asparginazę

27/12 USG wykazało znacznie zmniejszenie węzłów chłonnych i śledziony

27/12 podano winkrystynę

3/01 dowiedzieliśmy się, że Pola pokonała FIP

17/01 – to już 4 tydzień leczenia, hematokryt poniżej normy, ale leukocyty w normie, czerwone krwinki jeszcze w normie. Ogólnie Pola w niezłej kondycji, ma apetyt, trochę się bawi, czasem nawet szaleje po domu. Wprowadzone leki heparegen, samylin mają lepiej chronić wątrobę. Wprowadzono też Ferroloxan.

Koszty leczenia są wysokie, załączam zestawienie kosztów poniesionych do tej pory. Przed Polą jeszcze 4 tygodnie leczenia, a następnie leczenie podtrzymujące, które potrwa 1.5 roku. Niedługo będzie miała wykonane USG.

Musi być dobrze, węzły są już praktycznie niewyczuwalne. Już po podaniu L-asparaginazy, lekarz zauważył ogromną poprawę.

Pola choruje już prawie połowę swojego życia, ale wszystkiemu stawia czoła. Robię wszystko co w mojej mocy, aby miała jak najlepszą opiekę weterynaryjną, leki, suplementy, karmę.  Załączam podsumowanie wydatków jedynie na leczenie i potwierdzenie ich poniesienia. Winkrystynę kupujemy sami, to jakieś 40 zł tygodniowo.

To cudowna przytulanka, mruczanka. Pola Waleczna, jak określają ją niektórzy. Pomóżcie jej i Wy, gdyż każda wpłata zapewni środki na dalsze leczenie.

1 896 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Aneta Lenart - awatar

Aneta Lenart

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz - awatar
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij