„Sezon” na kociaki trwa. Niestety wiąże się to z kilkoma telefonami dziennie do Schroniska o znalezionych kotkach z małymi kociakami, bądź maluszkami bez matki. W myśl obowiązujących nas umów z gminami, schronisko nie może takich kociaków przyjmować, bez zgłoszenia interwencji ze strony gminy. Niestety niektóre gminy czy miasta, walkę z bezdomnością kotów realizują udając, że problemu nie ma. Nie ma znaczenia, czy koty są małe czy duże. Głównym argumentem braku reakcji jest to, że koty to zwierzęta wolnobytujące i MUSZĄ sobie same poradzić. Sterylizację i kastrację, również będą sobie w stanie same przeprowadzić? Przecież te kociaki kiedyś dorosną i będą miały następne młode….
Wiele osób, które zgłaszają, że kotki potrzebują pomocy, odsyłamy do straży gminnej i miejskiej ( w zależności od miejsca gdzie znaleziono kotki), w celu zgłoszenia interwencji. Poraża fakt, że niektóre z tych osób otrzymywały nieprzychylne komentarze na temat swojej postawy i roszczeń, o czym z rozżaleniem nas powiadamiano. Zazwyczaj kazano im odłożyć zwierzaki w miejsce gdzie je znaleziono (przy ruchliwej trasie, za śmietnikami, w szczerym polu, na złomowisku, gdy kociak utknął w kupie złomu). Nie mamy wpływu na decyzję gmin… Ale co dalej? Co z oczu, to z serca?
Jak przejść koło tego obojętnie? Nieraz prosimy, by każdy w miarę swoich możliwości, za pomocą mediów społecznościowych znalazł maluchom nowy dom. W wyjątkowych przypadkach pomagamy: leczymy, karmimy, szukamy nowych domów, sterylizujemy/ kastrujemy… bez żadnego wsparcia ze strony samorządu. Niestety są to spore wydatki, na które bez pomocy nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić.
Obecnie największym problemem są koszty związane z zakupem mleka dla kocich osesków. 200 g mleka w proszku FRANCODEX kosztuje 59,99 zł. W przypadku 10 małych kociąt wystarcza to obecnie na niecałe 2 dni, a to w przeliczeniu na miesiąc tworzy kwotę ponad 900 zł. Podejrzewamy, że takich kociaków w najbliższym czasie będzie znacznie więcej. Stąd nasza prośba i gorący apel o wsparcie finansowe na zakup mleka na najbliższe miesiące. Jest to potrzeba, która zdecydowanie przewyższa nasze możliwości...
Za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: