W 2018 r. życie pana Janusza uległo drastycznej zmianie. W skutek wieloletniej walki z cukrzycą i z jej jednym z głównych powikłań - stopa cukrzycowa - doszło do martwicy tkanek. Podudzie musiało zostać amputowane. Niestety był to dopiero początek problemów.
Żeby nie zostać uziemionym na stałe zgłoszono się do jednej z firm zajmującej się protezami. Po przymiarkach, wykonaniu protezy tymczasowej pan Janusz w końcu otrzymał swoją długo wyczekiwaną protezę końcową. Wydawało się, że będzie można rozpocząć proces rehabilitacji i ponownej nauki chodu. Niestety tak się tylko wydawało.
Lej protezy po kilku dniach użytkowania zaczął tworzyć rane na udzie, w dole podkolanowym, przez co pionizacja i próby chodu sprawiały duży ból. Na domiar złego w międzyczasie firma została przejęta przez jedną z największych firm w Polsce, zajmującą się tego typu zaopatrzeniem medycznym. Przyjechał przedstawiciel firmy. Stwierdził, że proteza jest rzeczywiście źle wykonana i dobrze byłoby to naprawić, aby móc kontynuować rehabilitację.
Przedstawiciel firmy wycenił nową protezę na około 30 tys. złotych, a na pytanie czy gwarancja nie obejmuje tego typu napraw powiedział, że nie oni wykonywali protezę, więc nie mogą jej objąć gwarancją. Jak można się domyślić pan Janusz nie dysponował takimi pieniędzmi, dofinansowania z różnych instytucji nie przysługiwały ze względu na to, że zostały wykorzystane do zakupu pierwszej (źle wykonanej) protezy. Obecnie jest na utrzymaniu żony, która pobiera zasiłek pielęgnacyjny i nie jest w stanie podjąć żadnej pracy, gdyż pan Janusz wymaga stałej opieki.
W związku z powyższym pan Janusz został uziemiony w domu. Jest w stanie przejść jedynie z łóżka do łazienki, ponieważ dłuższe chodzenie w protezie sprawia niesamowity ból i powoduje tworzenie się rany pod kolanem. Na domiar złego w 2021 r. W związku z brakiem ruchu, przybraniem na masie, w związku z cukrzycą oraz problemami kardiologicznymi rozpoczęły się problemy natury pulmonologicznej. W październiku tego roku pan Janusz został poddany operacji dekortykacji lewego płuca i aktualnie musi być podpięty całą dobę do koncentratora tlenu. Są to oczywiście tylko najpoważniejsze poważniejsze problemy zdrowotne.
Dobrze zrobiona proteza jest jedyną nadzieją pana Janusza na poprawę stanu zdrowia i jakości życia. W skutek braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej pan Janusz znacząco przybrał na wadze - aktualnie waga waha się pomiędzy 120 a 130 kg. Koszt protezy dla osoby o takiej masie ciała, została wyceniona na około 40 tys. złotych.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: