Zbiórka bezpiecznedziecko.org - zdjęcie główne

bezpiecznedziecko.org

7 210 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Przemoc wobec dzieci to problem z którym mierzymy się na codzień. Każdy z nas chociaż raz miał w swoim otoczeniu kogoś, kto jest ofiarą takiej przemocy, lub kogoś kto przemoc taką stosuje. Nigdy nie uleczymy społeczeństwa, by aktów tej przemocy nie było wcale - natomiast jesteśmy w stanie coraz skuteczniej reagować na najmniejsze sygnały, że "coś jest nie tak"..

Naszą szczególną uwagę kierujemy na dzieci, które pozostają w opiece domowej poza systemem edukacji. Dzieci, które nie uczęszczają do żłobków i przedszkoli - bo przecież nie muszą. Obowiązek szkolny zaczyna się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Do tego momentu dziecko jest teoretycznie "niewidoczne" dla systemu i to tam najczęściej dochodzi do dramatów. Noworodki, niemowlęta, kilkulatki - to tu widzimy zapotrzebowanie by działać skuteczniej, edukować, uczulać, uwrażliwiać.

Temu ma też służyć portal do zgłoszeń nadużyć wobec dzieci: bezpiecznedziecko.org i na ten cel zbierane są środki. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym będziesz mogła/mógł zgłosić swoje podejrzenia, załadować odpowiedniej wielkości filmk - jeśli taki będziesz posiadać i mieć gwarancję, że Twoje zgłoszenie na pewno trafi do odpowiednich organów - bo współpracować będziemy z Policją. Nie każdy z Was ma odwagę, by zgłosić podejrzenia, nie każdy z Was chce to zrobić bezpośrednio na komendzie, nie każdy z Was wie, gdzie i jak takiego zgłoszenia dokonać. Po to tworzymy portal bezpiecznedziecko.org by temu zaradzić. Weźmiemy na siebie ciężar pośrednictwa w zgłoszeniu krzywdy dziecka, robimy to w końcu od lat - bo to do nas często przed służbami, trafiają akty przemocy wobec dzieci.

Portal tworzą profesjonaliści: prywatni detektywi, policjanci, informatycy śledczy, ludzie z branży cybersecurity. Nie ma mowy o żadnej „amatorszczyźnie” - niestety by wszystko miało "ręce i nogi" potrzeba środków i to nie mało.. Zbiórkę zaczynamy od progu 50 tysięcy złotych, to minimum jakie założyliśmy wspólnie z programistami i informatykami, z którymi omówiliśmy projekt. Być może finalnie kwota będzie musiała być wyższa- wszystko zależy od wytycznych które poznamy w momencie ułożenia współpracy z polskimi służbami.

Mamy nadzieję, że dostrzeżecie w tym portalu potencjał o którym wspomnieliśmy wyżej - zabezpiecza on lukę, którą aktualnie widać "gołym okiem" - nie bez powodu to do nas trafia coraz więcej zgłoszeń o maltretowanych dzieciach…

Stwórzcie z nami miejsce, w którym zapewnimy bezpieczeństwo dzieciom.

Dziękujemy za każde wsparcie!

#zgłośzanimbędziezapóźno

Team Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają / Proposleczna.org

W razie pytań, chęci włączenia się w budowę portalu, spraw innych zapraszamy do kontaktu z naszą prezes Kingą Szostko pod nr telefonu: 507-680-980.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Julia Śniady - awatar

  Julia Śniady

  31.05.2024
  31.05.2024

  Regularnie z Wami . Ratujmy te dzieci, których system nie widzi, nie chce widzieć! Odwraca wzrok

 • Magdalena M. - awatar

  Magdalena M.

  31.05.2024
  31.05.2024

  Dla dobra dzieci!

7 210 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alina - awatar
Alina
50
Ulac - awatar
Ulac
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia - awatar
Natalia
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij