Zbiórka Życie bez wycia syren i wybuchów - miniaturka zdjęcia

Życie bez wycia syren i wybuchów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Życie bez wycia syren i wybuchów - zdjęcie główne

Życie bez wycia syren i wybuchów

3 485 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Szafran - awatar

Dorota Szafran

Organizator zbiórki

Razem stwórzmy bezpieczny dom dla uchodźców z Ukrainy!

Wiktoria (17 lat), Sofija (16 lat), Anna (16 lat), Marija (13 lat) oraz Liza (4 lata) – pięć młodych dziewcząt, które w połowie marca przyjechały do Polski pociągiem ewakuacyjnym i obecnie pozostają pod opieką krewnej jednej z dziewczyn, Ałły.

Wszystkie pochodzą z niewielkiej miejscowości Zełenodolśk, położonej w okolicach Krzywego Rogu na Ukrainie.

Miasteczko znajduje się tuż przy granicy z okupowanym przez wojska rosyjskie obwodem chersońskim, zaledwie kilka kilometrów od terenów, na których prowadzone są regularne działania wojenne. Z uwagi na swe strategiczne położenie na drodze do Krzywego Rogu Zełenodolśk często dostaje się pod ostrzał artyleryjski, w wyniku czego dochodzi do wielu zniszczeń i wypadków śmiertelnych, a lokalni saperzy mają pełne ręce roboty.

Rodzice nie chcą na razie wyjeżdżać – dopóki mogą pracować i zarabiać wolą pozostać na miejscu, gdyż boją się, że gdy zostawią całe swoje dotychczasowe życie, nie będą mieli później do czego wracać.

Chcą jednak oszczędzić swoim dzieciom godzin spędzonych w piwnicy, dźwięku nieustannie wyjącej syreny alarmowej i jeszcze głośniejszych odgłosów wystrzeliwanych w niedalekiej odległości pocisków obu armii. 

Dajmy im szansę!

Pierwsze dwa tygodnie po przyjeździe dziewczyny spędziły w hotelu przy pałacu w Paszkówce (Aniu, Dmitriju - jesteście wielcy!) – miejscu wspaniałym, lecz tymczasowym, stworzonym przez wolontariuszy, aby uchodźcy mogli przez pewien czas odpocząć i zastanowić się, co dalej.

Następną bezpieczną przystań udało im się znaleźć w Zakopanem – jesteśmy ogromnie wdzięczni ekipie www.visitzakopane.pl za wielką gościnność i udostępnienie komfortowego mieszkania. Dziewczyny mogą tam pozostać do końca maja.

Tymczasem czas szybko płynie, wojna się nie kończy, a piętno tymczasowości nie pozwala na zorganizowanie dzieciom w miarę normalnego życia (nauka języka polskiego, przedszkole, szkoła).

Będzie to możliwe jedynie wówczas, gdy uda się im zapewnić długoterminowe zakwaterowanie, co w obecnych warunkach i dla takiej ilości osób jest naprawdę bardzo trudne. Kwestia mieszkaniowa staje się powoli najbardziej palącym problemem w zakresie przyszłości ukraińskich uchodźców w Polsce.

W ostatnich dniach okazało się, że mamy absolutnie wyjątkową możliwość wynajęcia maksymalnie na okres 1 roku w pełni wyposażonego domu, którego właściciele zgodzili się przeznaczyć go właśnie dla uchodźców.

Chcąc pomóc, gotowi są zostawić w domu całe umeblowanie wraz ze wszystkimi sprzętami, w tym wyposażenie kuchni, kilka kompletów pościeli, komputer stacjonarny, a nawet zabawki dla dzieci. Nie ma konieczności ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z zakwaterowaniem.

Dom znajduje się w Skawinie, w niedalekiej odległości od mojego miejsca zamieszkania, dzięki czemu byłabym w stanie bezpośrednio pomagać w organizacji codziennego życia.

Mam już w tej kwestii pewne doświadczenie, gdyż od pierwszego tygodnia marca mieszka u mnie troje uchodźców z Ukrainy (kobieta z dwójką dzieci), których aktywnie wspieram w różnych sferach życiowej aktywności.

Mieszkająca u mnie Natalia jest zastępcą dyrektora szkoły w Zełenodolśku, w której uczyły się dzieci. Zna je od lat, ma bezpośredni kontakt z ich rodzicami i razem moglibyśmy zrobić dla nich wiele dobrego.

Potrzebujemy jednak wsparcia w zakresie pokrycia kosztów wynajmu domu, gdyż znacznie przekraczają one nasze możliwości finansowe. 

Rodzice są w stanie pokrywać koszty mediów, bieżącego utrzymania dzieci oraz częściowo uczestniczyć w kosztach wynajmu.

Zebranie takich środków jest dla nas wielkim wyzwaniem, jednak jestem przekonana, że z Wasza pomocą wszystko się uda!

Gorąco prosimy Was o wsparcie - wdzięczność dziewczyn oraz ich rodziców będzie przeogromna, gdyż podarujecie im coś naprawdę wyjątkowego - bezpieczeństwo i stabilizację.

Odpowiedzialność za dom biorę na siebie poprzez podpisanie umowy najmu na rok. W związku z tym wszelkie środki zebrane za pośrednictwem niniejszej zbiórki zostaną przelane na moje prywatne konto bankowe, z którego dokonywać będę opłat na rzecz właścicieli mieszkania.

A teraz poznajcie nasze wspaniałe, utalentowane dziewczyny:

Poniższe nagranie publikujemy dzięki uprzejmości ROX DANCE STUDIO - szkoły tańca w Zakopanem, która ciepło przyjęła młode tancerki z Ukrainy. Na pierwszym planie tancerka i choreograf Kinga Nędza. Serdecznie dziękujemy! 

Dwa kolejne nagrania pochodzą ze spokojnej, przedwojennej Ukrainy:

Wszystko jest w Waszych rękach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dorota Szafran - awatar

  Dorota Szafran

  23.05.2022
  23.05.2022

  Drodzy Wspomagający! Mamy dobre wieści - nasz dom staje się coraz bardziej gościnny. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami z właścicielami będzie mogło w nim zamieszkać nie tylko sześć, lecz aż osiem osób! Do dziewczyn i ich opiekunki dołączy Natalia i jej syn Maks, poznajcie ich :)

  Zdjęcie aktualizacji 95 269

3 485 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dorota Szafran - awatar

Dorota Szafran

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Zbiórka 03.07.2022 - awatar
Zbiórka 03.07.2022
1 382
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Zbiórka w Parku Miejskim w Skawinie 01.06.2022 :) - awatar
Zbiórka w Parku Miejskim w Skawinie 01.06.2022 :)
278
Michał - awatar
Michał
50
Małgośka - awatar
Małgośka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 434
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij