Zbiórka Projekt Bezpieczny Kazbek - zdjęcie główne

Projekt Bezpieczny Kazbek

8 296 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jesteśmy grupą ratowników - wolontariuszy i jako fundacja MSAR POLAND realizujemy projekt Bezpieczny Kazbek. Rokrocznie w drugiej połowie czerwca pojawiamy się w Meteo Stacji (3657 m n.p.m.) w masywie góry Kazbek, by przez cały letni sezon turystyczny pełnić tam dyżur ratowniczy i pomagać wszystkim wspinaczom i turystom, którzy tej pomocy będą potrzebować. Pomimo, że ratownicy nie otrzymują wynagrodzenia i muszą na własną rękę dotrzeć do bazy, to samo utrzymanie projektu jest bardzo kosztowne. Liczymy, że z Waszą pomocą będzie nam trochę łatwiej.

DLACZEGO TAM? To pytanie pojawia się bardzo często. Zanim powstała inicjatywa regularnego projektu, część z nas latała na Kazbek na akcje poszukiwawcze. Nawet takie, gdzie jeszcze była nadzieja na odnalezienie żywego człowieka. Niestety ta góra, choć nie posiada trudności technicznych ma wiele innych zagrożeń, z których wielu turystów nie zdaje sobie sprawy, a część z nich je bagatelizuje. Po wielu śmiertelnych finałach zdobycia góry przez Polaków, wraz z ówczesnym konsulem Piotrem Apostolidisem, powstał pierwszy pomysł stacjonowania na miejscu polskich ratowników. Trochę w myśl zasady: "lepiej zapobiegać niż leczyć". Przecież, jeżeli będziemy na miejscu, możemy zadziałać znacznie szybciej i nie trzeba potem latać z Polski szukać ciał. Długo nie trzeba było namawiać tych kilku pierwszych "zapaleńców". Działali szybciej niż dało się za nimi nadążyć i już kolejnego sezonu w Meteo Stacji pojawiły się pierwsze żółte namioty z masztem, banerem i flagą Polski.

EFEKT ŚNIEŻNEJ KULI. Ten pierwszy pilotażowy miesiąc w bazie pokazał, że potrzeba ratowników, a przede wszystkim medycyny w tym miejscu, jest ogromna! Każdy kolejny rok to wyposażanie Bezpieczny Kazbek Rescue Station w coraz to lepszy sprzęt medyczny, diagnostyczny, bytowy i oczywiście w coraz lepszy i większy zespół. Obecnie najważniejszy punkt naszej bazy stanowi ambulatorium - wyposażone w zaawansowany sprzęt diagnostyczny, medyczny oraz ratowniczy umożliwia diagnozowanie i leczenie różnorodnych chorób i dolegliwości. Choroba wysokościowa stanowi największy odsetek przypadków u naszych pacjentów. Zarówno jej drobne acz uciążliwe objawy, jak i bardzo daleko posunięte obrzęki płuc czy mózgu. Wiemy, że gdyby nie natychmiastowa reakcja i pomoc medyczna wiele z tych osób nie zdążyłaby na czas zejść w dolinę. Ale nie ma nudy! Urazy czy wielogodzinne transporty są również na liście najpopularniejszych przypadków. Szycie, czy mała chirurgia? - Nie ma sprawy! Praktycznie każdy sezon ma swój spektakularny przypadek. Jednego roku było to uderzenie pioruna na szczycie w turystę, innego roku lawina porywająca za sobą grupę wspinaczy w drodze na szczyt. Tak, tak... wszędzie Wam powiedzą, że lawiny na Kazbeku nie schodzą. Jakież to było zaskoczenie również dla nas.

NAJWAŻNIEJSZY JEST ZESPÓŁ: Wiadomo przecież, że nie da się ciągnąć kilkumiesięcznego projektu, przez kilka lat w trzy czy cztery osoby. Sam dyżur trwający prawie trzy miesiące, to tylko czubek góry lodowej. Pracy przy projekcie jest mnóstwo przez cały rok. Zarówno tej logistycznej, przy utrzymaniu i pozyskiwaniu sprzętu, szkoleniach, promocji projektu i wielu jeszcze dziedzinach, o których nie sposób się rozpisywać. Dlatego od samego początku skrupulatnie rozszerzamy naszą ekipę. Coroczna rekrutacja pozwala pozyskać nie tylko nowych ratowników i lekarzy, ale również ludzi wyszkolonych w techniki górskie czy inne specjalistyczne dziedziny niezbędne do realizacji projektu. Zespół ratowników na dyżurze zawsze jest gotowy do działania - o każdej porze dnia i nocy. Niezależnie od tego, czy ktoś na własnych nogach dotrze do naszego ambulatorium, czy musimy po niego wyruszyć z wielogodzinną wyprawą. Niezależnie od narodowości - pomagamy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

CZY WARTO NAS WSPIERAĆ? To jest oczywiście do rozważenia przez każdego z Was. Nikogo nie zmuszamy, żeby popierał to, co robimy czy tym bardziej przekazywał nam jakieś środki. Próbujemy jednak pokazać, że to co robimy jest dobre. Niesie realną pomoc ludziom w górach i przynosi wymierne pozytywne skutki. Od czasu, kiedy realizujemy ten projekt, nikt nie zginął na Kazbeku podczas trwania naszego dyżuru. Wcześniej tragiczne sytuacje zdarzały się praktycznie co roku. Dla nas taki wyznacznik sensu projektu Bezpieczny Kazbek wystarcza. Napędza nas dalej do działania. Po prostu trafiło na "bandę" ludzi z misją, którzy powiedzieli: Róbmy to! Róbmy dobre ratownictwo i naprawiajmy świat! A jeżeli Tobie również przyświecają podobne do naszych wartości i uważasz, że to co robimy ma sens, będzie nam bardzo miło jeżeli dorzucisz się groszem do naszej "puszki". Zrobimy co w naszej mocy, żeby nie zawieść danego nam zaufania. 

Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na realizację projektu Bezpieczny Kazbek oraz cele statutowe fundacji.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Adrianna Em - awatar

    Adrianna Em

    25.07.2024
    25.07.2024

    Panowie robicie wielkie rzeczy 🙏

  • Maria Wasilewska - awatar

    Maria Wasilewska

    11.07.2024
    11.07.2024

    Robicie fantastyczna robote! Sily i srodkow!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    07.07.2024
    07.07.2024

    Zdrówka dla Was 🔥👍 i do zobaczenia w sierpniu 💪💪🔥

  • Olga - awatar

    Olga

    05.07.2024
    05.07.2024

    Dzięki za Waszą robotę! I do zobaczenia w Stacji Meteo!

  • I.U. - awatar

    I.U.

    05.07.2024
    05.07.2024

    Każdy chodzący w góry powinien wesprzeć działania Bezpiecznego Kazbeku. Wszak każdemu może przydać się ta pomoc.

8 296 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 145

Magdziula - awatar
Magdziula
10
Wsparcie! - awatar
Wsparcie!
5
W an - awatar
W an
20
Ewela - awatar
Ewela
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ola (od Mewy) - awatar
Ola (od Mewy)
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Dudek - awatar
Katarzyna Dudek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij