Dzień dobry dobre dusze...nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała prosić o pomoc, a jednak życie postawiło mnie w tej sytuacji. Zbieram środki na podjęcie próby leczenia mojej 52letniej mamy. Właśnie... Podjęcie próby, gdyż według obecnej medycyny twardzina układowa jest nieuleczalna. Jedyną szansę jaką widzimy to leczenie przy pomocy medycznej marihuany, która w chorobach neurologicznych, autoimmunologicznych i reumatoidalnych potrafi dawać fajne efekty. Niestety taka terapia jest bardzo kosztowna i pomimo iż zarówno mama, jak i ja jesteśmy osobami pracującymi to nie jesteśmy w stanie ponieść kosztów tego leczenia.
Pierwsze objawy choroby zauważyliśmy 3lata temu, zaczęło się od zmiany koloru palców u dłoni, raz były białe, a raz fioletowe, stwierdzono, że to objaw Raynauda, ale to był dopiero początek, palce zaczęły puchnąć, sztywnieć, nadgarstki boleć i tak zaczęło się to przemieszczać coraz dalej i dalej. Po 3latach narastającego bólu i osłabienia mięśni postawiono diagnozę- twardzina układowa.
Twardzina to choroba tkanki łącznej, która zapewnia podporę narządom, spaja tkanki i występuję w całym organizmie. Twardzina układowa prowadzi do postępującego włóknienia skóry i narządów wewnętrznych, co powoduje zaburzenia ich funkcjonowania. Odpowiada za:
* zmiany kostno-stawowe- bóle stawów są spowodowane stanem zapalnym stawów lub zmianami skórnymi. Niedokrwienie opuszek palców może prowadzić do ich zaniku oraz niszczenia kości, co doprowadza do skrócenia palców. Włóknienie ścięgien i stawów doprowadza do przykurczy
* zmiany mięśniowe- osłabienie ich siły oraz utrata objętości
* jama ustna- zanik brodawek na języku= pogorszenie czucia smaku. Zapalenia dziąseł, które prowadzą do utraty zębów.
* przełyk- w miarę rozwoju choroby i włóknienia dochodzi do problemów z przełykaniem.
* nerki- dochodzi do zmian zlokalizowanych w drobnych tętnicach nerek. Może to prowadzić do rozwinięcia się gwałtownego zespołu, tzw.: twardzinowego przełomu nerkowego. Charakteryzuje się szybko narastającym nadciśnieniem tętniczym (zaburzenia widzenia, bóle głowy), może również dojść do gwałtownego spadku ilości oddawanego moczu.
* układ oddechowy- powstaje śródmiąższowa choroba płuc oraz nadciśnienie płucne.
* serce- włóknienia zarówno ścian serca, jak i naczyń. Występuje kołatanie serca oraz zasłabnięcia. Stopniowo rozwija się niewydolność serca.
Jak więc widać zakres tej choroby jest bardzo szeroki i wyniszcza człowieka kawałek po kawałku, ale ja chcę zawalczyć o spowolnienie rozwoju tej przypadłości, chcę zawalczyć o lepsze jutro, o jutro bez bólu... A jest o co walczyć! Mama niedawno została babcią, dajmy jej poznać smak tej nowej roli 😊
Chociaż się nie znamy to liczę na Waszą pomoc, wierzę że siła jest w ludziach ❣️
-
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: