Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bianki - miniaturka zdjęcia

Leczenie i rehabilitacja Bianki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bianki - zdjęcie główne

Leczenie i rehabilitacja Bianki

791 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dagmara Drogosz - awatar

Dagmara Drogosz

Organizator zbiórki

Bianka od 10 lat walczy z przeciwnościami życia, jakie przyszły wraz z ciężką chorobą w 3. dobie po urodzeniu. Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych spowodowane lekooporną bakterią, zapalenie mózgu i wodogłowie to początek tej historii. Bianusia trafiła na OIOM w stanie agonalnym, tam neuroinfekcja robiła kolejne spustoszenia - straciła wszystkie odruchy noworodkowe, dostała porażenie twarzy, a w mózgu szybko zrobiły się dziury, które rokowały bardzo niepomyślnie.W szpitalu leżeliśmy 4 miesiące, Bianka w tym czasie była cały czas leczona antybiotykami, ale stan się nie poprawiał, uszkodzenia neurologiczne były coraz bardziej widoczne. Bianka nie płakała jak inne dzieci, nie otwierała buzi, dławiła się mlekiem, nie rozwijała się. Cały czas walczyła o życie, a lekarze już nie mieli pomysłów na leczenie. W jej głowie wciąż palił sie ogień, była wymęczona bólem, kłuciem i wodogłowiem. Bianusia przeszła 7 operacji głowy ratujących życie, miała wstawione zbiorniki Rikhama, a potem zastawkę komorowo-otrzewnową, która odprowadzała płyn z główki do jamy brzusznej. Wreszcie szpitale się skończyły i zaczęliśmy rehabilitację, rozwój przychodził bardzo powoli, Bianka nie umiała jeść, pić, miała spastycznie wygięte ciałko, nie wodziła wzrokiem. Była ciężko uszkodzona fizycznie i umysłowo. Jej mózg został uszkodzony w 90%
Cieszył nas każdy postęp, płacz, grymas przypominający uśmiech, wyciągnięcie rączki, spojrzenie w stronę skąd dochodził jakiś dźwięk. Minęło kilka lat jak Bianusia zaczęła siedzieć, potem siadać, bawić się zabawkami. Wszystko to były prawdziwe Boże cuda przy jej chorobie i niepełnosprawności. Byliśmy dobrej myśli...W wieku 5 lat u Bianki uaktywniła się padaczka i znów szpitale, badania, leki. Padaczka zatrzymuje rozwój, cofa umiejętności, a przy takim uszkodzeniu mózgu nie ma na nią leków. Bianusia nie nauczyła się chodzić, mówić, jeść samodzielnie, ma porażoną buzię, słabo widzi, ma porażenie mózgowe, a ostatnie problemy wiążą się z deformacjami ortopedycznymi. Z roku na rok rośnie przepaść pomiędzy nią a zdrowymi dziećmi. Potrzebujemy prawdziwego cudu, ale nie tracimy nadziei.

Bianka potrzebuje bardzo intensywnej rehabilitacji, wzmocnienia mięśni, ciągłej stymulacji ruchowej. Gdzieś w środku wiem, że ona chce mówić, chodzić, ale ma dziesiątki ograniczeń. W ciągu ostatnich dwóch lat przechodzi leczenie operacyjne nóg. Po operacji prawego biodra prawa nóżka jest krótsza, do tego cała prawa strona jest porażona, co dodatkowo utrudnia samodzielność. Im dziecko jest starsze tym więcej pojawia się problemów i wydatków. Obiecuję Bianeczce, że nigdy się nie poddam, że zawsze będę walczyć, żeby była zdrowa, rozwijała się i uśmiechała. Proszę Boga o siłę do tego, a Was, kochani darczyńcy proszę choćby o małą wpłatę, mały udział w tej naszej historii.
Bianka jest podopieczną Fundacji Złotowianka - możesz przekazać dla Bianki darowiznę pieniężną na konto: 25 8944 0003 7430 2000 0010 tytułem: Dla Bianki Drogosz D/66

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
791 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dagmara Drogosz - awatar

Dagmara Drogosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Renata - awatar
Renata
200
Alicja i Nikodem - awatar
Alicja i Nikodem
200
Alicja i Nikodem - awatar
Alicja i Nikodem
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
slaw - awatar
slaw
20
JaLa - awatar
JaLa
20
sylwia lwowska - awatar
sylwia lwowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij