Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bianki - miniaturka zdjęcia

Leczenie i rehabilitacja Bianki Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bianki - zdjęcie główne

Leczenie i rehabilitacja Bianki

791 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dagmara Drogosz - awatar

Dagmara Drogosz

Organizator zbiórki

Bianka od 10 lat walczy z przeciwnościami życia, jakie przyszły wraz z ciężką chorobą w 3. dobie po urodzeniu. Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych spowodowane lekooporną bakterią, zapalenie mózgu i wodogłowie to początek tej historii. Bianusia trafiła na OIOM w stanie agonalnym, tam neuroinfekcja robiła kolejne spustoszenia - straciła wszystkie odruchy noworodkowe, dostała porażenie twarzy, a w mózgu szybko zrobiły się dziury, które rokowały bardzo niepomyślnie.W szpitalu leżeliśmy 4 miesiące, Bianka w tym czasie była cały czas leczona antybiotykami, ale stan się nie poprawiał, uszkodzenia neurologiczne były coraz bardziej widoczne. Bianka nie płakała jak inne dzieci, nie otwierała buzi, dławiła się mlekiem, nie rozwijała się. Cały czas walczyła o życie, a lekarze już nie mieli pomysłów na leczenie. W jej głowie wciąż palił sie ogień, była wymęczona bólem, kłuciem i wodogłowiem. Bianusia przeszła 7 operacji głowy ratujących życie, miała wstawione zbiorniki Rikhama, a potem zastawkę komorowo-otrzewnową, która odprowadzała płyn z główki do jamy brzusznej. Wreszcie szpitale się skończyły i zaczęliśmy rehabilitację, rozwój przychodził bardzo powoli, Bianka nie umiała jeść, pić, miała spastycznie wygięte ciałko, nie wodziła wzrokiem. Była ciężko uszkodzona fizycznie i umysłowo. Jej mózg został uszkodzony w 90%
Cieszył nas każdy postęp, płacz, grymas przypominający uśmiech, wyciągnięcie rączki, spojrzenie w stronę skąd dochodził jakiś dźwięk. Minęło kilka lat jak Bianusia zaczęła siedzieć, potem siadać, bawić się zabawkami. Wszystko to były prawdziwe Boże cuda przy jej chorobie i niepełnosprawności. Byliśmy dobrej myśli...W wieku 5 lat u Bianki uaktywniła się padaczka i znów szpitale, badania, leki. Padaczka zatrzymuje rozwój, cofa umiejętności, a przy takim uszkodzeniu mózgu nie ma na nią leków. Bianusia nie nauczyła się chodzić, mówić, jeść samodzielnie, ma porażoną buzię, słabo widzi, ma porażenie mózgowe, a ostatnie problemy wiążą się z deformacjami ortopedycznymi. Z roku na rok rośnie przepaść pomiędzy nią a zdrowymi dziećmi. Potrzebujemy prawdziwego cudu, ale nie tracimy nadziei.

Bianka potrzebuje bardzo intensywnej rehabilitacji, wzmocnienia mięśni, ciągłej stymulacji ruchowej. Gdzieś w środku wiem, że ona chce mówić, chodzić, ale ma dziesiątki ograniczeń. W ciągu ostatnich dwóch lat przechodzi leczenie operacyjne nóg. Po operacji prawego biodra prawa nóżka jest krótsza, do tego cała prawa strona jest porażona, co dodatkowo utrudnia samodzielność. Im dziecko jest starsze tym więcej pojawia się problemów i wydatków. Obiecuję Bianeczce, że nigdy się nie poddam, że zawsze będę walczyć, żeby była zdrowa, rozwijała się i uśmiechała. Proszę Boga o siłę do tego, a Was, kochani darczyńcy proszę choćby o małą wpłatę, mały udział w tej naszej historii.
Bianka jest podopieczną Fundacji Złotowianka - możesz przekazać dla Bianki darowiznę pieniężną na konto: 25 8944 0003 7430 2000 0010 tytułem: Dla Bianki Drogosz D/66

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
791 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dagmara Drogosz - awatar

Dagmara Drogosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Renata - awatar
Renata
200
Alicja i Nikodem - awatar
Alicja i Nikodem
200
Alicja i Nikodem - awatar
Alicja i Nikodem
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
slaw - awatar
slaw
20
JaLa - awatar
JaLa
20
sylwia lwowska - awatar
sylwia lwowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij