Zbiórka Biblia dla więźnia - zdjęcie główne

Biblia dla więźnia

2 370 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Adam Kaźmierczak - awatar

Adam Kaźmierczak

Organizator zbiórki

Witam, to jest zbiórka na zakup 100 egzemplarzy Pisma Świętego Nowego Testamentu i Psalmy dla więźniów z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze z Portalem https://bzz24.pl  którego celem jest pomagać chorym duchowo, fizycznie i psychiczne!

Szacunkowy koszt w 2023 r.  jednego egzemplarza Pisma Świętego Nowego Testamentu to tylko około 20zł!  A możesz odmienić kogoś życie…

Wspaniali Darczyńcy! 
Dziś w Waszym imieniu udało mi się zamówić i przekazać STO Egzemplarzy Pisma Świętego Nowego Testamentu i Psalmy w twardej oprawie ekologicznej na bardzo dogodnych warunkach w Wydawnictwie Księży Pallotynów!  Biblie przekazałem Kapelanowi Aresztu Śledczego w Zielonej Górze Ks. Tomaszowi Nowickiemu!

Bardzo serdecznie proszę Was o udostępnienie tej wspaniałej informacji na FB i w sieci lub gdzie możecie!!! ... i zaczynam zbierać na kolejne STO egzemplarzy!!!

"Bóg zawsze zwycięża!"
Adam Kaźmierczak

Jeśli w Twoim mieście znajduje się areszt  śledczy lub więzienie może Ty również mógłbyś zorganizować podobną zbiórkę, jeśli poczujesz takie powołanie chętnie służę doświadczeniem i z radością pomogę Tobie organizacyjnie - napisz do mnie na adres email: 

adam.kazmierczak@bzz24.pl

                                                   "Catholic unboxing"

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Księży Pallotynów za szybką wysyłkę na dogodnych warunkach! Polecam https://pallottinum.pl/ jako sprawdzonego solidnego dostawcę Pisma Świętego Nowego Testamentu i Psalmy w twardej oprawie ekologicznej! 

Szacunkowy koszt w 2024 r.  jednego egzemplarza Pisma Świętego Nowego Testamentu i Psalmy to tylko około 20zł!  A możesz odmienić kogoś życie…

Ewangelie zapisane w Nowym Testamencie to może być jedyny sensowny sposób spotkania Więźnia z Żywym Słowem – Jezusem, w jego życiu. Podzielenie się Biblią z osadzonym to uczynek miłosierdzia i może odmienić jego życie bardzo często niepoukładane i często bardziej grzeszne niż Twoje, ale należy pamiętać słowa Jezusa skierowane do Kościoła powszechnego i apostolskiego „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15). Podarowany egzemplarz Nowego Testamentu to wyraz miłości bliźniego nakazany w przykazaniu Jezusa „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” (Mk 12, 31), który jest często poraniony i bardzo chory duchowo.  W więziennych warunkach gdy doskwiera „ogromna nuda” każdy nawet największy sceptyk przeczyta z miłą chęcią  podarowany im egzemplarz Nowego Testamentu „od deski do deski”. Natomiast to czy się pod wypływem lektury Pisma Świętego nawróci się to już zostawmy Panu Bogu, Który udziela Swojej łaski komu, jak i kiedy chce. Nowy Testament to swego rodzaju „list miłosny” skierowany przez Boga do każdego człowieka w którym zawarta jest obietnica zbawienia poprzez miłość Jezusa wyrażoną w wcieleniu, życiu, śmierci i zmartwychwstaniu. My możemy tylko przekazać ten list od Boga do człowieka którego również Bóg kocha niezależnie od tego jak daleko się od niego oddalił i co złego zrobił w swoim życiu. Wcześniej utworzyłem zbiórkę internetową na zakup modlitewników z różańcami dla więźniów i spotkało się to z pozytywnym odzewem od Was Internautów dlatego teraz proszę o wsparcie zakupu Pisma Świętego Nowego Testamentu dla więźniów.  Bóg zapłać za każdą wpłatę!

Oto historia jak zacząłem pomagać więźniom, którą zamieściłem również na poprzedniej zbiórce.

Czy znalezione pieniądze mogą być znakiem od Boga?...Oj mogą!!!

Historia ta przydarzyła mi się naprawdę chociaż nadal jestem zdumiony!

Otóż ładnych parę lat temu będąc w Kościele na niedzielnej Mszy Świętej ksiądz z ambony zaapelował do wiernych aby mu przynieśli Różańce, modlitewniki itp. dla więźniów w pobliskim mieście. Wieczorem w czasie wieczornej modlitwy usłyszałem wewnętrzny głos aby podarować więźniom 100 Różańców z książeczką o Nowennie Pompejańskiej i silne pragnienie aby zrealizować powyższy zamiar. Wtedy przyszła mi myśl, że żona nigdy się nie zgodzi abym z budżetu domowego wydał na ten cel około 1000zł, jak mi się wówczas wydawało że to będzie taka właśnie kwota . Następnie po modlitwie powiedziałem: „Panie Jezu jeśli to Ty chcesz abym podzielił się z więźniami Różańcami i Nowenną Pompejańską to skądś znajdę na ten cel pieniądze”. Potem położyłem się spać z zamieram pójścia do Kościoła rano na Mszę. Obudziłem się rano i byłem zły bo zaspałem, z Mszy nici. Żona powiedziała, że jeśli nie idę do Kościoła to żebym poszedł po zakupy. W czasie drogi do sklepu znalazłem 400zł!!! Pomyślałem że na 100 różańców to nie wystarczy ale ileś uda mi się za te kilka stów kupić. Wysłałem zapytania do sklepów internetowych z wyjaśnienie po co mi są potrzebne te Różańce i jeden z nich zaproponował cenę 2,2zł za szt. kupiłem ich 112 i 8 otrzymałem gratis!!! Następnie wysłałem podobne zapytanie do „dystrybutora” książeczek z Nowenną Pompejańską i zaproponowali mi symboliczną 1zł. za 1 szt. z przeznaczeniem do rozprowadzenia bezpłatnego wśród więźniów - zakupiłem ich 120 szt. i dostałem 100 szt. mini folderów o Nowennie Pompejańskie gratis!!!. Oczywiście 400zł wystarczyło również na koszty obu przesyłek. Wtedy przyszła mi myśl że niektórzy więźniowie nie znają nawet podstawowych modlitw jak Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, czy Chwała Ojcu…, i nie będą w stanie odmówić Nowenny Pompejańskiej. Wydrukowałem więc te modlitwy na papierze A4 a potem spakowałem wszystko do woreczków foliowych zamykanych, bo były tańsze i większe od typowego etui na Różańce. Następnie pojechałem do miasta i tak przygotowanie Różańce z Nowenna Pompejańską przekazałem kapelanowi więziennemu. Był zdumiony że aż tyle… ale nie tak mocno jak ja, że to w ogóle się zdarzyło!!! I jak tu nie wierzyć w Opaczność Bożą!!! Szkoda mi tylko Tego co zgubił te 400 zł…

Obecnie wpadłem na pomysł aby zorganizować zbiórkę internetowa na zakup i rozpowszechnienie wśród osadzonych Pisma Świętego Nowego Testamentu , koszt jednego egzemplarza  to zaledwie około 20zł!!! Planuję zebrać  kwotę na 100 takich egzemplarzy!!!. Wielu więźniów dzięki  poznaniu życia śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa nawróci się, my niosąc w ten sposób pomoc osadzonym np. w areszcie śledczym, więźniom którzy pragną odnowić i pogłębić swoje relacje z Panem Bogiem w perspektywie długiej pokuty za kratami, spełniamy dobry uczynek. Wielu z więźniów po zderzeniu z nową rzeczywistością przebywania w aresztach śledczych i zakładach karnych żałuje swoich czynów i chce zadość uczynić Panu Bogu za swoje czyny m.in. poprzez modlitwę i lekturę Pisma Świętego Nowego Testamentu. Bardzo często okazuje się wtedy, że nie tylko nie znają podstawowych modlitw np. Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, czy Chwałą Ojcu…, ale także nie mają nawet stosownej pomocy w postaci Pisma Świętego Nowego Testamentu. Propozycja Pisma Świętego Nowego Testamentu  doskonale wypełni tę lukę i jest to akt miłosierdzia na który stać każdego z nas. W pewnym sensie podarowany egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu oprócz miłosierdzia okazanego osadzonemu „..byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 36), któremu zostanie on podarowany, spełniać będzie również funkcje resocjalizacji i to z kolei może mieć pozytywny wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne, bo przecież nawrócony przestępca to nie tylko rodzący się na nowo dla Boga wierny ale i dobry obywatel dla społeczeństwa. Ponadto „w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.” (Łk 15, 7).

P.S.

„Łatwiej jest nawrócić mordercę niż apostatę”

„A Jezus powiedział do Błogosławionej Małgorzaty Marii: ‘Jedna prawa dusza ma taką moc nad moim Sercem, że może uzyskać przebaczenie dla tysiąca przestępców’.”

„Potem jego dusza poszła przyjąć miłosierny wyrok Tego, który zapewniał, że w Niebie będzie większa radość z jednego grzesznika czyniącego pokutę, aniżeli z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy pokuty nie potrzebują!...” ( Por. Łk 15, 7). („Dzieje duszy”)”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Adam Kaźmierczak - awatar

  Adam Kaźmierczak

  02.07.2023
  02.07.2023

  Serdecznie zapraszam do zbiórki na II Edycje „Biblii dla więźnia”.
  Adam Kaźmierczak

2 370 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Adam Kaźmierczak - awatar

Adam Kaźmierczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata - awatar
Agata
200
Tobiasz - awatar
Tobiasz
20
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
633
Zuzia :) - awatar
Zuzia :)
50
Mario - awatar
Mario
100
Joanna - awatar
Joanna
20
M.M. - awatar
M.M.
100
Radek - awatar
Radek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij