Zbiórka Budujemy bibliotekę dla Lindy ! - miniaturka zdjęcia

Budujemy bibliotekę dla Lindy ! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Budujemy bibliotekę dla Lindy ! - zdjęcie główne

Budujemy bibliotekę dla Lindy !

6 554 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Tomaszewska - awatar

Asia Tomaszewska

Organizator zbiórki

* English version below 


BUDUJEMY BIBLIOTEKE DLA DZIECIAKÓW W LINDZIE

Linda – jedna z biedniejszych dzielnic Lusaki położonej w Zambii. Nie znajdziesz tutaj asfaltowych dróg czy domów, które dla nas powinny spełniać pewne standardy. Prędzej kurz, śmieci i częsty brak elektryczności (mogłabym tak wymieniać i wymieniać). Jednak wśród tego wszystkiego – nazwijmy to po imieniu – powszechnie panującej biedy, spotkać możemy przecudowne, pełne energii i inteligentne dzieciaki ze szkoły Mujos School. Dzieciaki niezwykle utalentowane oraz kreatywne, które bardzo chcą się uczyć, czytać, rysować, jednak nie zawsze mają do tego warunki. Chcą, jednak nie zawsze mogą. Niestety brakuje tutaj ( nie wliczając tutaj wiedzy nauczycieli, którzy uczą je najlepiej jak mogą ) odpowiedniego zaplecza i materiałów takich jak książki, długopisy, farby, kredki czy zeszyty. Przywiezione przez nas ostatnim razem chociażby najzwyklejsze czytanki wzbudzały wielkie zainteresowanie wśród wszystkich podopiecznych – najmłodszych jak i tych najstarszych. Dzieci codziennie używały ich podczas zajęć, czytały, przepisywały i nie będę ukrywać – było to dla nich wielkie WOW.

Dlatego powstał pomysł wybudowania biblioteki w szkole, tak aby dzieciaki cały czas miały dostęp do książek naukowych czy takich związanych z ich zainteresowaniami. W tym momencie przeczytanie czy obejrzenie kolorowej czytanki to dla nich magia – nawet w szkole nie maja do tego dostępu.                 I WŁAŚNIE MY TO ZMIENIMY.  Pomożemy rozwijać ich zainteresowani i umiejętności, oraz pokażemy kolorowy świat za pomocą bajek o kopciuszku, romansów, podręczników, książek przygodowych i wielu innych.

Ostatnim razem pytałam dzieciaki kim chcą być w przyszłości. Odpowiedzi były przeróżne – lekarz, pielęgniarka, policjant, żołnierz, nauczyciel, artysta. Jak piękne byłoby podarowanie im książek o fizjologii człowieka, słynnych artystach czy historii dzielnego policjanta ratującego swoje miasto. Bez naszej pomocy nigdy nie będą miały do tego dostępu.

TAK WIĘC DO ROBOTY KOCHANI. Nasz cel to 10 000zł (zbieramy je przez najbliższe 4 miesiące), które pozwolą nam na wybudowanie pomieszczenia na bibliotekę, wyposażenie jej, zakup krzeseł i stolików oraz kupno materiałów, na których dzieciaki będą mogły pracować na miejscu – kartki, flamastry, kredki, długopisy itp.

Z góry dziękuję za pomoc, obiecuje informować o wszystkim na bieżąco i oczywiście jeśli wszystko się uda (A WIEM ŻE TAK) już za kilka miesięcy będę mogła wrzucić zdjęcia przeszczęśliwych dzieci, siedzących w kolorowej sali pełnej książek- i to wszystko dzięki wam !

RAZEM MOŻEMY ZROBIĆ COŚ WIELKIEGO !

WE ARE BUILDING A LIBRARY FOR KIDS IN LINDA

Linda is one of the poorest districts in Lusaka in Zambia. Due to very low living standards it is impossible to find paved road or proper houses that we are used to. However it is full of dust, trashes and without electricity. What can be surprising, in this widespread poverty live beautiful angels – wonderful, full of energy and intelligent children from Mujos School. These very talented and creative kids are eager to learn, read and draw, but they don’t have adequate conditions to do it. Teachers are doing their best, unfortunately the school is missing the most basic materials such as books, pens, paints, crayons or notebooks. The booklets we have brought them during our last stay in Linda, arouse a big interest not only among younger but also older kids. Children were absolutely fascinated about our books and were reading and rewriting them every day.

This is way the idea of building a library in the Mujos School arose. Such initiative would allow kids to have a constant access to scientific and interest-related books. Right now reading or watching a colourful booklet is a magic for them, because even in the school they don’t have access to such materials. AND THIS IS WHAT WE WANT TO CHANGE. We want to help those kids to develop their interests and skills, as well as to show them the colourful world hidden in fairy tales (like Cinderella), romances, textbooks, adventure books and many more.

Last time when I asked the pupils who would they like to become in the future, I got so many different answers - a doctor, nurse, policeman, soldier, teacher, an artist etc. It would be so beautiful to present them human physiology books, biography of famous artists or novels about a brave policeman saving his city. Without our help these kids will never have the opportunity to get acquainted with such books.

THIS IS WHY I WOULD LIKE TO ASK YOU FOR HELP. Our goal is to raise 10 000 PLN in upcoming 4 months. This amount of money will allow us to build a separate room which will serve kids as a library. We also intend to equip the library with chairs, tables, books and all necessary stationery (papers, markers, pens etc.) which will help kids to work with study materials.

Thank you in advance for your help and I promise to keep you posted about the process. I believe this project is going to succeed and in couple months I will send you photos of extremely happy kids sitting in colourful room full of books. It will be possible thanks to you!

TOGETHER WE CAN DO SOMETHING BIG!

Nasze pierwsze zdjęcie z dzieciakami ze szkoły :

Tak wyglądają klasy w szkole Mujos, ale z naszą małą pomocą udało zamienić się je w coś takiego :

Więc ile dobrego możemy zrobić wspólnie ? Dla nich :A na koniec filmik z  z mojego pobytu w Lindzie :

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Asia Tomaszewska - awatar

  Asia Tomaszewska

  01.03.2019
  01.03.2019

  nie muszę pisać nic więcej, sami zobaczcie !

Komentarze


 • Paweł Szybiak - awatar

  Paweł Szybiak

  29.11.2018
  29.11.2018

  Ależ to niesamowite, że te dzieci są takie radosne i uśmiechnięte mimo ciężkich warunków życia! Cudownie Asia, że im pomagasz i dziękuję, że mogę się przyłączyć do Twojej inicjatywy!

 • Mr.Z - awatar

  Mr.Z

  29.10.2018
  29.10.2018

  Z Bogiem! ;)

 • MONIKA STEINER - awatar

  MONIKA STEINER

  27.09.2018
  27.09.2018

  ❤️❤️❤️❤️Super akcja

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  06.09.2018
  06.09.2018

  Powodzenia!

 • Beata Andryk - awatar

  Beata Andryk

  04.09.2018
  04.09.2018

  Buziaki 😍

6 554 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Asia Tomaszewska - awatar

Asia Tomaszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł Szybiak - awatar
Paweł Szybiak
100
Mr.Z - awatar
Mr.Z
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij