Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - miniaturka zdjęcia

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść

Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - zdjęcie główne

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść

61 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zbiórka jest zorganizowana dla chłopaka z Autyzmem który potrzebuje odpowiedniej diety.   pawel-autyzm.blogspot.com/p/o-pawle.html. Pod tym adresem jest opisana historia Pawła i opis jego choroby. Za każdy grosik będziemy bardzo wdzięczni.

  Paweł urodził się 22 lipca 1991r. Dwa tygodnie po planowanym terminie porodu, z dużym niedotlenieniem mózgu, o którym dowiedzieliśmy się w około 14 miesiącu życia Pawła. Wcześniej były niepokojące objawy co do jego rozwoju, ale lekarz z rejonu nie widział żadnych problemów. Twierdził że jest chłopakiem o dużej masie ciała, więc nie będzie szybko siedział, mowa też nie rozwijała się, nie było gaworzenia, uśmiechów na widok rodziców czy znajome twarze. Paweł leżał po prostu w łóżeczku jak kłoda, i najlepiej aby nikt go nie ruszał. Ale w pokoju musiało non stop grać radio. W 14 miesiącu życia udało nam się dostać z nim na prywatną wizytę u lekarki pediatrii, w odległej o kilkanaście kilometrów miejscowości. 

  Lekarka najpierw obejrzała Pawła, potem poprosiła o książeczkę zdrowia dziecka. Długo i dokładnie ją przeglądała po czym zapytała czy z porodówki wyszliśmy o czasie. " O czasie ", chociaż przez cesarkę trwało to ponad tydzień. Po chwili stwierdziła że ona tu nic nie poradzi, musimy się skonsultować z neurologiem. Pokazała w książeczce wpis, gdzie widniało, że Paweł urodził się w zamartwicy, bez odruchów ssania. W tamtym czasie na wizytę u neurologa czekało się bardzo długo. Nie przypuszczaliśmy iż dla nas, zacznie się walka o nasze dziecko.  Pierwsza wizyta u neurologa odbyła się jak miał prawie półtora roku. Miał już bardzo duże przykurcze, z których nie było wiadomo czy wyjdzie. Nie było wiadomo też czy będzie widział i słyszał. Rozpoczęła się intensywna rehabilitacja ruchowa. Ćwiczenia w domu sprawiały, że nasz maleńki pokoik 20m, gdzie mieszkaliśmy w 5 osób, wyglądał jak sala gimnastyczna. Cudem zdobywane kolejne sprzęty do ćwiczeń. Udało się, w wieku trzech lat zrobił pierwsze kroki. Od tamtego czasu tak złapał "wiatr w żagle", że nic nie było w stanie go powstrzymać.

  Cały czas był w biegu, nie dał się prowadzić za rękę. Jego niesamowite pomysły przyprawiały nas nieraz o zawał serca. W 1995 roku, trafiliśmy po raz pierwszy do poradni P-P., gdzie postawiono diagnozę: niedorozwój umysłowy umiarkowany, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchowa. Wtedy pierwszy raz wspomniałam że Paweł czasem zachowuje się jak dziecko z ADHD a czasem jak AUTYSTYK. Pani w poradni stwierdziła że to nie możliwe, żeby był Autystyczny, bo w momencie jak się rozpłakałam, Paweł przytulił się do mnie. Zostało więc upośledzenie umysłowe.

  W 1999 roku zostaliśmy skierowani na badanie EEG głowy, po którym stwierdzono u Pawła dodatkowo EPILEPSJĘ.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
61 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Tomek - awatar
Tomek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij