Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - miniaturka zdjęcia

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - zdjęcie główne

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść

61 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zbiórka jest zorganizowana dla chłopaka z Autyzmem który potrzebuje odpowiedniej diety.   pawel-autyzm.blogspot.com/p/o-pawle.html. Pod tym adresem jest opisana historia Pawła i opis jego choroby. Za każdy grosik będziemy bardzo wdzięczni.

  Paweł urodził się 22 lipca 1991r. Dwa tygodnie po planowanym terminie porodu, z dużym niedotlenieniem mózgu, o którym dowiedzieliśmy się w około 14 miesiącu życia Pawła. Wcześniej były niepokojące objawy co do jego rozwoju, ale lekarz z rejonu nie widział żadnych problemów. Twierdził że jest chłopakiem o dużej masie ciała, więc nie będzie szybko siedział, mowa też nie rozwijała się, nie było gaworzenia, uśmiechów na widok rodziców czy znajome twarze. Paweł leżał po prostu w łóżeczku jak kłoda, i najlepiej aby nikt go nie ruszał. Ale w pokoju musiało non stop grać radio. W 14 miesiącu życia udało nam się dostać z nim na prywatną wizytę u lekarki pediatrii, w odległej o kilkanaście kilometrów miejscowości. 

  Lekarka najpierw obejrzała Pawła, potem poprosiła o książeczkę zdrowia dziecka. Długo i dokładnie ją przeglądała po czym zapytała czy z porodówki wyszliśmy o czasie. " O czasie ", chociaż przez cesarkę trwało to ponad tydzień. Po chwili stwierdziła że ona tu nic nie poradzi, musimy się skonsultować z neurologiem. Pokazała w książeczce wpis, gdzie widniało, że Paweł urodził się w zamartwicy, bez odruchów ssania. W tamtym czasie na wizytę u neurologa czekało się bardzo długo. Nie przypuszczaliśmy iż dla nas, zacznie się walka o nasze dziecko.  Pierwsza wizyta u neurologa odbyła się jak miał prawie półtora roku. Miał już bardzo duże przykurcze, z których nie było wiadomo czy wyjdzie. Nie było wiadomo też czy będzie widział i słyszał. Rozpoczęła się intensywna rehabilitacja ruchowa. Ćwiczenia w domu sprawiały, że nasz maleńki pokoik 20m, gdzie mieszkaliśmy w 5 osób, wyglądał jak sala gimnastyczna. Cudem zdobywane kolejne sprzęty do ćwiczeń. Udało się, w wieku trzech lat zrobił pierwsze kroki. Od tamtego czasu tak złapał "wiatr w żagle", że nic nie było w stanie go powstrzymać.

  Cały czas był w biegu, nie dał się prowadzić za rękę. Jego niesamowite pomysły przyprawiały nas nieraz o zawał serca. W 1995 roku, trafiliśmy po raz pierwszy do poradni P-P., gdzie postawiono diagnozę: niedorozwój umysłowy umiarkowany, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchowa. Wtedy pierwszy raz wspomniałam że Paweł czasem zachowuje się jak dziecko z ADHD a czasem jak AUTYSTYK. Pani w poradni stwierdziła że to nie możliwe, żeby był Autystyczny, bo w momencie jak się rozpłakałam, Paweł przytulił się do mnie. Zostało więc upośledzenie umysłowe.

  W 1999 roku zostaliśmy skierowani na badanie EEG głowy, po którym stwierdzono u Pawła dodatkowo EPILEPSJĘ.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
61 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Tomek - awatar
Tomek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij