Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - miniaturka zdjęcia

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść

Zbiórka Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść - zdjęcie główne

Pomóż Pawłowi prawidłowo jeść

61 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zbiórka jest zorganizowana dla chłopaka z Autyzmem który potrzebuje odpowiedniej diety.   pawel-autyzm.blogspot.com/p/o-pawle.html. Pod tym adresem jest opisana historia Pawła i opis jego choroby. Za każdy grosik będziemy bardzo wdzięczni.

  Paweł urodził się 22 lipca 1991r. Dwa tygodnie po planowanym terminie porodu, z dużym niedotlenieniem mózgu, o którym dowiedzieliśmy się w około 14 miesiącu życia Pawła. Wcześniej były niepokojące objawy co do jego rozwoju, ale lekarz z rejonu nie widział żadnych problemów. Twierdził że jest chłopakiem o dużej masie ciała, więc nie będzie szybko siedział, mowa też nie rozwijała się, nie było gaworzenia, uśmiechów na widok rodziców czy znajome twarze. Paweł leżał po prostu w łóżeczku jak kłoda, i najlepiej aby nikt go nie ruszał. Ale w pokoju musiało non stop grać radio. W 14 miesiącu życia udało nam się dostać z nim na prywatną wizytę u lekarki pediatrii, w odległej o kilkanaście kilometrów miejscowości. 

  Lekarka najpierw obejrzała Pawła, potem poprosiła o książeczkę zdrowia dziecka. Długo i dokładnie ją przeglądała po czym zapytała czy z porodówki wyszliśmy o czasie. " O czasie ", chociaż przez cesarkę trwało to ponad tydzień. Po chwili stwierdziła że ona tu nic nie poradzi, musimy się skonsultować z neurologiem. Pokazała w książeczce wpis, gdzie widniało, że Paweł urodził się w zamartwicy, bez odruchów ssania. W tamtym czasie na wizytę u neurologa czekało się bardzo długo. Nie przypuszczaliśmy iż dla nas, zacznie się walka o nasze dziecko.  Pierwsza wizyta u neurologa odbyła się jak miał prawie półtora roku. Miał już bardzo duże przykurcze, z których nie było wiadomo czy wyjdzie. Nie było wiadomo też czy będzie widział i słyszał. Rozpoczęła się intensywna rehabilitacja ruchowa. Ćwiczenia w domu sprawiały, że nasz maleńki pokoik 20m, gdzie mieszkaliśmy w 5 osób, wyglądał jak sala gimnastyczna. Cudem zdobywane kolejne sprzęty do ćwiczeń. Udało się, w wieku trzech lat zrobił pierwsze kroki. Od tamtego czasu tak złapał "wiatr w żagle", że nic nie było w stanie go powstrzymać.

  Cały czas był w biegu, nie dał się prowadzić za rękę. Jego niesamowite pomysły przyprawiały nas nieraz o zawał serca. W 1995 roku, trafiliśmy po raz pierwszy do poradni P-P., gdzie postawiono diagnozę: niedorozwój umysłowy umiarkowany, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchowa. Wtedy pierwszy raz wspomniałam że Paweł czasem zachowuje się jak dziecko z ADHD a czasem jak AUTYSTYK. Pani w poradni stwierdziła że to nie możliwe, żeby był Autystyczny, bo w momencie jak się rozpłakałam, Paweł przytulił się do mnie. Zostało więc upośledzenie umysłowe.

  W 1999 roku zostaliśmy skierowani na badanie EEG głowy, po którym stwierdzono u Pawła dodatkowo EPILEPSJĘ.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
61 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Ju Ma - awatar

Ju Ma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Tomek - awatar
Tomek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij