Figa jest kotką porzuconą przez poprzednich właścicieli; wypatrzyliśmy jej ogłoszenie na grupie lokalnej społeczności i mimo iż mieliśmy mnóstwo obaw, wątpliwości oraz pokaźne już stado w domu, zadecydowaliśmy że uratujemy kotkę przed (być może smutnym) losem. Figa okazała się kotem bardzo wrażliwym i delikatnym, dużo czasu zajęło jej oswojenie, ale przede wszystkim przekonanie ze nie wszyscy ludzie są źli.
Tak wyglądała Figa zaraz po przywiezieniu.
Długo dochodziła do siebie, kiedy w końcu uznała że czas zaufać pojawił się kolejny problem - akceptacja zwierząt.
Figa jest kotem ceniącym swoją osobistą przestrzeń - nie zaakceptowała kotów; denerwują ją, dlatego musi znaleźć dom w którym będzie jedynaczką. Głaskanie tylko na jej zasadach a i trzeba liczyć się z tym że kotek może zaatakować opazurzoną łapą. To śliczna kotka, ma gustowne rękawiczki i śnieżno białe podkolanówki - ideał kota, taki klasyczny burasek w kropki.
Przechodząc do meritum, zaniepokojeni dziwnym sposobem jedzenia Figi udaliśmy się do weterynarza gdzie diagnoza zbiła nas z nóg - niespełna trzy letni kot ma zęby jak u kilkunastoletniego kociego seniora, wskazania - jak najszybsza sanacja jamy ustnej. Z racji tego że w ostatnim czasie poddawaliśmy tego typu zabiegowi nasze dwa koty, wiedzieliśmy że koszty będą ogromne - to ponad kilkaset złotych + badania krwi przed zabiegiem + szczepienia (nie wiemy czy była wcześniej szczepiona - do dzisiaj nie otrzymaliśmy książeczki zdrowia od jej poprzednich właścicieli), podobno jest wysterylizowana. Mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie opłacić Fidze tych zabiegów - borykamy się z ogromnymi wydatkami, do tego nasze własne koty generują wcale nie małe koszty. Bez sanacji kotka nie będzie w stanie normalnie funkcjonować, zwłaszcza przy takim stanie zębów - a mimo wystawionych ogłoszeń nikt się nie kwapi do adopcji tej kotki. Figa przez zmiany w buźce jada tylko karmę w postaci musów lub pasztety, nawet kawałki z saszetek powodują ból przy gryzieniu; suchej nie podajemy już wcale a tej namoczonej w wodzie lub wywarze mięsnym jeść nie chce. Pozostają tylko musy i galaretki (obecnie jest to Animonda lub Feringa).
Będziemy wdzięczni za pomoc w powrocie Figi do zdrowia, a jeszcze bardziej wdzięczna będzie ona - mogąc cieszyć się zdrową buźką i życiem bez bólu.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: