Aktualizowanie zbiórki. Jak i dlaczego warto to robić?

Opublikowano 20 kwietnia 2022 przez Natalia

Aktualności to świetny sposób na informowanie darczyńców, sympatyków i odwiedzających o tym, co dzieje się ze zbiórką. To również możliwość utrzymania stałego kontaktu z darczyńcami. Masz szansę na zbudowanie relacji z grupą ludzi, która Ci pomogła. Niezależnie od tego, czy są to nasi znajomi czy osoby obce, publikowane aktualizacje są skutecznym narzędziem budowania zaufania i okazania wdzięczności za okazaną pomoc. 

Przypomnij o swojej zbiórce i pokaż, że Ci zależy

Zamieszczane na bieżąco aktualizacje pokazują darczyńcom oraz osobom, chcącym zasilić Twoją zbiórkę, że nadal warto! W ten sposób dajesz im znać, że projekt jest aktualny i ciągle można na niego wpłacać. To dla nich sygnał, że zaangażowanie w zbiórkę nie maleje. Jeśli jakieś zmiany Cię cieszą, daj znać. Najprawdopodobniej innym też przyniosą radość.

Osoby, które już raz zasiliły Twoją zbiórkę, automatycznie dostaną mailowe powiadomienia o opublikowanych nowościach i postępach dotyczących zbiórki. Wiedząc, że dobrze korzystasz ze środków możliwe, że wspomogą Cię raz jeszcze

Zamieszczaj aktualność raz na 4-5 dni.

Podziękuj za wszystkie wpłaty na zbiórce 

Aktualizacje są często formą podziękowania. Przekazana przez darczyńców “cegiełka” zbliżyła Cię do celu. Twoja sytuacja nieco się polepszyła? Poinformuj darczyńców, że ich datek miał realny wpływ. Taka pewność daje poczucie satysfakcji :) Napisz, co udało się osiągnąć dzięki zebranym środkom, możesz też np. podkreślić, jak ważna jest ciągłość leczenia czy możliwość dokończenia jakiegoś projektu.

Postaw na relacje z Twoimi darczyńcami - zbuduj zaufanie i wiarygodność

Uzupełniając opis o bieżące informacje, potwierdzasz swoją obecność i aktywny udział w realizacji celu. Darczyńca na pewno doceni fakt, że jego środki zostały dobrze spożytkowane, zgodnie z opisem zbiórki. Potwierdzasz tym samym swoją wiarygodność. 

Szansa na udostępnianie zbiórki

Aktualizacje to także świetna okazja do promowania zbiórki na FB lub innych mediach społecznościowych oraz możliwość ponawiania prośby o udostępnienia. Użyj konkretnego komunikatu: "Udostępnij moją zbiórkę na swoim FB i pomóż mi wygrać z chorobą!", "Zachęć 5 znajomych do wsparcia zbiórki, to wiele dla mnie znaczy".

Co możesz dodać jako aktualizację zbiórki?

Przede wszystkim podziękuj osobom wpłacającym. Napisz w kilku słowach, na co przeznaczono środki zebrane do tej pory, jak zmieniła się sytuacja Twoja lub osoby potrzebującej. Dodawaj zdjęcia i filmy - dzięki nim lepiej zaangażujesz swoich darczyńców do działania. Zawsze warto dodać zdjęcie rachunków czy faktur. Postaraj się, by w miarę możliwości były aktualne :) Przecież o to w tym chodzi.

Robiąc zdjęcie, pamiętaj o zakryciu wrażliwych danych np. numer pesel. 

O tym jak wybrać właściwe zdjęcie do zbiórki przeczytasz tutaj:

Jak wybrać zdjęcie zbiórki?

Jak dodać aktualizację zbiórki?

Aby dodać aktualizację, musisz najpierw zalogować się na swoją zbiórkę, a następnie w prawym górnym rogu wybrać opcję “zarządzaj”. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do okna “dodawaj aktualizacje”.

W wolnym polu “treść” opisz stan bieżący zbiórki (1). Możesz również dodać zdjęcie lub film (2). Na koniec zatwierdź zmiany przyciskiem “opublikuj” (3).


Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij