Aktualizowanie zbiórki. Jak i dlaczego warto to robić?

Natalia
20 kwietnia 2022
Aktualizacje zbiórki internetowej - dlaczego warto je zamieszczać?
Aktualizacje zbiórki internetowej - dlaczego warto je zamieszczać?

Aktualności to świetny sposób na informowanie darczyńców, sympatyków i odwiedzających o tym, co dzieje się ze zbiórką. To również możliwość utrzymania stałego kontaktu z darczyńcami. Masz szansę na zbudowanie relacji z grupą ludzi, która Ci pomogła. Niezależnie od tego, czy są to nasi znajomi czy osoby obce, publikowane aktualizacje są skutecznym narzędziem budowania zaufania i okazania wdzięczności za okazaną pomoc. 

Przypomnij o swojej zbiórce i pokaż, że Ci zależy

Zamieszczane na bieżąco aktualizacje pokazują darczyńcom oraz osobom, chcącym zasilić Twoją zbiórkę, że nadal warto! W ten sposób dajesz im znać, że projekt jest aktualny i ciągle można na niego wpłacać. To dla nich sygnał, że zaangażowanie w zbiórkę nie maleje. Jeśli jakieś zmiany Cię cieszą, daj znać. Najprawdopodobniej innym też przyniosą radość.

Osoby, które już raz zasiliły Twoją zbiórkę, automatycznie dostaną mailowe powiadomienia o opublikowanych nowościach i postępach dotyczących zbiórki. Wiedząc, że dobrze korzystasz ze środków możliwe, że wspomogą Cię raz jeszcze

Zamieszczaj aktualność raz na 4-5 dni.

Podziękuj za wszystkie wpłaty na zbiórce 

Aktualizacje są często formą podziękowania. Przekazana przez darczyńców “cegiełka” zbliżyła Cię do celu. Twoja sytuacja nieco się polepszyła? Poinformuj darczyńców, że ich datek miał realny wpływ. Taka pewność daje poczucie satysfakcji :) Napisz, co udało się osiągnąć dzięki zebranym środkom, możesz też np. podkreślić, jak ważna jest ciągłość leczenia czy możliwość dokończenia jakiegoś projektu.

Postaw na relacje z Twoimi darczyńcami - zbuduj zaufanie i wiarygodność

Uzupełniając opis o bieżące informacje, potwierdzasz swoją obecność i aktywny udział w realizacji celu. Darczyńca na pewno doceni fakt, że jego środki zostały dobrze spożytkowane, zgodnie z opisem zbiórki. Potwierdzasz tym samym swoją wiarygodność. 

Możesz również edytować zbiórkę, jeśli wymaga ona uaktualnienia zdjęcia głównego zbiórki, zdjęcia lub potrzebnej do zebrania kwoty. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź nasz film: "Jak edytować zbiórkę na Pomagam.pl?". Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk:

ZOBACZ FILM

Szansa na udostępnianie zbiórki

Aktualizacje to także świetna okazja do promowania zbiórki na FB lub innych mediach społecznościowych oraz możliwość ponawiania prośby o udostępnienia. Użyj konkretnego komunikatu: "Udostępnij moją zbiórkę na swoim FB i pomóż mi wygrać z chorobą!", "Zachęć 5 znajomych do wsparcia zbiórki, to wiele dla mnie znaczy".

Dla ułatwienia udostępniania Twojej zbiórki przygotowaliśmy przycisk "Udostępnij". Znajdziesz go po prawej stronie pod przyciskiem "Wpłać teraz!". Jest mnóstwo możliwości. Social media, e-mail, plakat z kodem QR... a może widget na Twojej stronie internetowej. Dowiedz się więcej, klikając w poniższy przycisk:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co możesz dodać jako aktualizację zbiórki?

Przede wszystkim podziękuj osobom wpłacającym. Napisz w kilku słowach, na co przeznaczono środki zebrane do tej pory, jak zmieniła się sytuacja Twoja lub osoby potrzebującej. Dodawaj zdjęcia i filmy - dzięki nim lepiej zaangażujesz swoich darczyńców do działania. Zawsze warto dodać zdjęcie rachunków czy faktur. Postaraj się, by w miarę możliwości były aktualne :) Przecież o to w tym chodzi.

Robiąc zdjęcie, pamiętaj o zakryciu wrażliwych danych np. numer pesel. 

O tym jak wybrać właściwe zdjęcie do zbiórki przeczytasz tutaj:

SPRAWDŹ BLOGA

Jak dodać aktualizację zbiórki?

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić,  wejdź na naszego YouTube i sprawdź film: "Jak dodać aktualizację zbiórki?". Możesz również kliknąć w poniższy guzik lub przeczytać instrukcję poniżej. 

ZOBACZ FILM

Aby dodać aktualizację, musisz najpierw zalogować się na swoją zbiórkę, a następnie w prawym górnym rogu wybrać opcję “zarządzaj”. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany do okna “dodawaj aktualizacje”. W wolnym polu “treść” opisz stan bieżący zbiórki (1). Możesz również dodać zdjęcie lub film (2). Na koniec zatwierdź zmiany przyciskiem “opublikuj” (3).

Nie masz jeszcze swojej zbiórki? Stwórz ją już teraz, wybierz cel i daj się ponieść wielkiej sile ludzkich serc!

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ

Nie wiesz jak założyć zbiórkę? W krótkim filmiku poniżej wyjaśniamy Ci jak to zrobić:


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij