Biznes, a dobroczynność online: Świąteczna Akcja Accenture

Opublikowano 03 stycznia 2019 przez Marta

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy jeszcze chętniej decydujemy się na pomoc drugiemu człowiekowi oraz naszym czworonożnym przyjaciołom. Wiele firm decyduje się na specjalne akcje świąteczne - nie tylko w świecie offline, ale również poprzez narzędzia online, umożliwiające sprawne zbieranie środków na wyznaczony cel. 

Świetnym przykładem jest firma Accenture, która po raz szósty zorganizowała akcję Accenture Christmas Charity. W ramach akcji, firma zachęca pracowników do zgłaszania organizacji, którym chcieliby pomóc – w tym roku zgłoszono ich 12. Firma w działania angażuje cały swój ekosystem, w tym klientów i partnerów, którzy wraz z  życzeniami świątecznymi otrzymują prośbę o wykonanie prostego zadania (w tym roku jest to udzielenie odpowiedzi na świąteczne pytanie za pośrednictwem specjalnie przygotowanego na tę okazję chatbota) – za każdą osobę, która weźmie udział w akcji, Accenture wpłaca 100 zł na wybrane organizacje charytatywne. Ponadto pracownicy, którzy zgłosili poszczególne inicjatywy, mają możliwość uzyskania dla nich dodatkowego wsparcia. Od ich pomysłowości zależy, w jaki sposób to zrobią. I tak mamy kiermasze biurowe, zbiórki pieniędzy do puszek, zbiórki konkretnych potrzebnych rzeczy (np. koców i karmy dla schronisk dla zwierząt czy środków czystości, kosmetyków dla domów samotnych matek), a także zbiórki na Pomagam.pl. 

Firma pomaga nagłośnić poszczególne akcje zarówno wewnętrznie (newslettery, plakaty), aby w pomoc mogli się włączyć pozostali pracownicy Accenture, których w Polsce jest już ponad 6000, jak i zewnętrznie (poprzez filmy o poszczególnych akcjach, które można zobaczyć na YouTube oraz w social mediach).

Wybrane akcje pracowników Accenture:

#1: Zespół Rudolps wspiera Klinikę Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka.

https://pomagam.pl/Rudolphs

Większa część uzbieranych pieniędzy zostanie przeznaczona na kluczowy środek w walce z rakiem – nierefundowane leki potrzebne do chemioterapii dzieci.

Dodatkowo, jako że większość dzieci na oddziale choruje na nowotwór kości, chcielibyśmy pomóc im przetrwać ten czas w jak najlepszych warunkach, dostarczając do kliniki niezbędne rzeczy typu nowe pościele, poduszki ortopedyczne oraz kolorowe, miękkie koce.


#2: Pomoc dla Domów Samotnej Matki

https://pomagam.pl/en/dmschyliczki 

https://pomagam.pl/domsamotnejmatki

W ramach Akcji Świątecznej pracownicy Accenture prowadzą zbiórkę najpotrzebniejszym artykułów dla dwóch domów samotnej matki: w Chyliczkach i na warszawskiej Białołęce (artykuły higieniczne, spożywcze, środki czystości etc.). Zostały także uruchomione zbiórki na Pomagam.pl – zgromadzone w ten sposób środki, a także te przekazane przez Accenture pomogą w codziennym funkcjonowaniu placówek (opłaty rachunków, zakup niezbędnych produktów itp.).

#3: Pomoc dla Centrum Zdrowia Dziecka

https://www.pomagam.pl/helpkids 

Budżet ze zbiórki, w zależności od uzbieranej kwoty, będzie przekazany na: stół do terapii Bobath, pomoce logopedyczne, krzesła łatwozmywalne do poczekalni i łóżek pacjentów, czajniki, mikrofale, krzesła do biurek, skanery i inne pomocne sprzęty. 


#4. WoloZwierzak wspiera schronisko w Musułach i Korabiewicach

https://pomagam.pl/wolozwierzak/

WoloZwierzak jest indywidualną inicjatywą pracowników Accenture oraz ich przyjaciół – odwiedzamy schroniska dla zwierząt i pomagamy, budując domy dla psów, utwardzając boksy, malując ściany, czesząc psy, czyszcząc i pielęgnując konie itp.

Środki zebrane w ramach Akcji Świątecznej zostaną przeznaczone na:

Musuły: leki dla koni chorych na chorobę Cushinga (nieuleczalna choroba o podłożu endokrynologicznym, wymagająca kosztownych leków do końca życia)

Korabiewice: wsparcie budowy pomieszczenia geriatrii i badania USG dla starszych i schorowanych psów, którym takie badania ratują życie.

#5: Wyjazd dla dzieci z domu dziecka

https://pomagam.pl/owrgagarina

Celem zbiórki jest zgromadzenie odpowiednich funduszy na zorganizowanie beztroskiego wypoczynku dla dzieci z Ośrodka Wspomagania Rodziny należącego do Zespołu Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w Warszawie.

Filia jest niewielką placówką opiekuńczą, która sprzyja lepszej socjalizacji wychowanków, dlatego na drzwiach ośrodka nie znajdziemy stygmatyzującej tabliczki "DOM DZIECKA", a mieszkanko mieści się w zwykłej kamienicy jakich wiele na Mokotowie. Na chwilę obecną w placówce jest 12 wychowanków w wieku 9-17 lat.


Przyłącz się do akcji!

Wszyscy możemy pomóc! Pracownicy Accenture zbierają nie tylko środki finansowe, ale również organizują kiermasze i zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną dostarczone do konkretnych placówek. Z roku na rok liczba osób, którym udało się pomóc jest coraz większa - między innymi dzięki połączeniu kanałów komunikacyjnych offline oraz online. Dzięki narzędziom takim jak Pomagam.pl, każdy może założyć zbiórkę i zbierać środki na dowolny cel, a dzięki udostępnieniu w mediach społecznościowych - zwiększyć zasięg akcji.

Nie czekaj... i sam załóż zbiórkę... na dowolny cel, szybko i za darmo!

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ!

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ!


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij