Film w zbiórce online. Jak nagrać video, aby skutecznie promować zrzutkę?

Marta
24 marca 2023
Jak nagrać dobry film do zbiórki? Przeczytaj nasz poradnik, dzięki któremu nagrasz film, który pomoże wypromować Twoją zbiórkę i znacznie zwiększy jej zasięgi.
Jak nagrać dobry film do zbiórki? Przeczytaj nasz poradnik, dzięki któremu nagrasz film, który pomoże wypromować Twoją zbiórkę i znacznie zwiększy jej zasięgi.


Dodanie do zbiórki online atrakcyjnych materiałów to ważny krok w kierunku stworzenia skutecznej zbiórki pieniędzy. Obrazy przykuwają uwagę darczyńców i na długo zapadają w pamięć, dlatego warto korzystać z nich przy tworzeniu lub edycji twojej zrzutki. Jedną z form, którą zdecydowanie warto wykorzystać, jest krótki film z apelem o pomoc.

Nagranie video pomoże w zbudowaniu więzi z potencjalnymi darczyńcami. Osoby, które je zobaczą, mogą być bardziej skłonne do wpłaty. Nagranie sprawia, że twoja historia jest jeszcze bardziej autentyczna i przekonująca. Film umożliwia pokazanie sytuacji w bardziej dynamiczny sposób i może być bardziej emocjonalny niż same zdjęcia. Nagranie zwiększy również zasięg twojej zbiórki poprzez łatwe udostępnianie w mediach społecznościowych.  I realnie przyczyni się do promocji zbiórki. 

Dzisiaj nie potrzebujesz już profesjonalnego sprzętu, aby nagrać dobry film. Wystarczy kamera w twoim telefonie komórkowym. 

Jak nagrać film z apelem o pomoc do promocji twojej zbiórki online? Oto 10 wskazówek

1. Przygotuj scenariusz swojej wypowiedzi. Zanim klikniesz przycisk nagrywania warto sprawdzić, czy scenariusz zawiera kluczowe informacje o tym, dlaczego potrzebujesz wsparcia i zbierasz pieniądze w internecie. Staraj się nie czytać z kartki. Pamiętaj o tym, aby apel o pomoc był spójny z opisem twojej zbiórki, oddawał zawarte w niej emocje i zachęcał do przekazania darowizny na ważny dla ciebie cel. 

2. Wybierz miejsce, które jest dobrze oświetlone i ciche, aby uniknąć hałasu z zewnątrz i niepotrzebnych zakłóceń. Zadbaj o to, aby głos na nagraniu był wyraźny, a tło w miarę możliwości jednolite.

3. Opowiedz krótko swoją historię. Powiedz, na co i dlaczego zbierasz środki.

4. Wezwij darczyńców do działania – poproś darczyńców o wsparcie twojej zbiórki i zaznacz, dlaczego jest to dla ciebie tak ważne. 

5. Jeżeli zbiórka dotyczy twojego dziecka lub zwierzęcia, pamiętaj o tym, aby ono również było na nagraniu.

6. Jeżeli zbierasz na swoje leczenie, możesz spróbować nagrać filmik ze szpitala, co jeszcze lepiej zobrazuje twoją historię i opisze powagę sytuacji. Jeżeli prowadzisz zbiórkę na pomoc w schronisku, nagraj filmik na miejscu.

7. Nagranie powinno być krótkie: Najlepiej, aby trwało 30-60 sekund.

8. Jak nagrać filmik z apelem o pomoc - w pionie czy poziomie? Jeśli nagrywasz filmik na stronę zbiórki w serwisie Pomagam.pl, to rekomenduje nagranie go w poziomie.  Bo musisz go wrzucić na YouTube lub Vimeo (a w tych serwisach najlepiej sprawdzają się video nagrane w poziomie). W następnym kroku użyjesz linka z YouTube lub video i dodasz go do opisu zbiórki na Pomagam.pl. Ale jeśli chcesz zwiększyć zasięg apelu o pomoc, to warto nagrać go również w orientacji pionowej z myślą o social mediach m.in. tiktok, facebook, instagram  czy linkedin. Video to skuteczne narzędzie do promocji zbiórki w mediach społecznościowych, bo pozwala dotrzeć do szerokiego grona osób, nie tylko swoich znajomych. Nie zapomnij o tym, aby zamieścić link do zrzutki. To najprostszy sposób, aby skierować darczyńców do dokonania wpłaty na stronie zbiórki. 

9. Jeżeli masz taką możliwość, to dodaj napisy do swojego filmiku. Zwiększy to liczbę jego wyświetleń. Możesz to zrobić za darmo dzięki stronie internetowej : https://euroalphabet.eu/napisy/

10. Pamiętaj, żeby udostępnić filmik w swoich kanałach w  mediach społecznościowych i zachęcić własną społeczność do wspierania cię w zbieraniu funduszy. Swoich bliskich warto angażować w udostępnienie informacji o zbiórce i linku do video w ich kanałach. 

Pamiętając o tych wskazówkach, nagrasz film, który pomoże wypromować twoją zbiórkę i przyciągnąć wiele osób, które zdecydują się wpłacić środki na twoją zbiórkę.  

Jeżeli nie masz jeszcze zbiórki w naszym serwisie, ale chcesz ją założyć i korzystać z możliwości finansowania społecznościowego, kliknij poniżej.

STWÓRZ ZBIÓRKĘ

Nie wiesz jak założyć zbiórkę? Sprawdź nasz kanał na YouTube, gdzie krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić. 

Jak założyć zbiórkę?

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij