Jak prowadzić zbiórki na Facebooku po 1.07.24? Serwis crowdfundingowy Pomagam.pl wyjaśnia

Katarzyna
25 czerwca 2024
Serwis crowdfundingowy Pomagam.pl wyjaśnia co ze zbiórkami na Facebooku i Instagramie po 01.07.2024 r.
Serwis crowdfundingowy Pomagam.pl wyjaśnia co ze zbiórkami na Facebooku i Instagramie po 01.07.2024 r.


Od 1 lipca 2024 r. platformy Facebook i Instagram przestaną obsługiwać zbiórki na rzecz organizacji dobroczynnych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG), w tym w Polsce. To oznacza, że organizacje charytatywne, które dotychczas korzystały z narzędzi Meta, będą musiały szukać nowych platform do prowadzenia swoich kampanii fundraisingowych. Na szczęście, serwis Pomagam.pl oferuje doskonałą alternatywę, która umożliwia kontynuowanie zbiórek pieniędzy na Facebooku poprzez przekierowanie darczyńców na zewnętrzne strony zbiórkowe.

Koniec zbiórek na Facebooku i Instagramie – co to oznacza?

Meta ogłosiła, że od 1 lipca narzędzia wykorzystywane do tego, aby zbierać pieniądze, przestaną być dostępne na Facebooku i Instagramie dla organizacji dobroczynnych w EOG, w tym w Polsce. Dotyczy to takich funkcji jak przyciski „Przekaż datek”, reklamy fundraisingowe i narzędzia API. Wszystkie aktywne zbiórki zakończą się automatycznie, a przyciski darowizn zostaną wyłączone.

Facebook kończy zbieranie pieniędzy? Załóż zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl, jako lider w dziedzinie crowdfundingu w Polsce, oferuje organizacjom charytatywnym możliwość kontynuowania swoich kampanii zbiórkowych w sposób efektywny i bezpieczny. Możesz organizować zbiórki za darmo, co oznacza, że cała zebrana kwota trafia bezpośrednio do organizacji. Proces założenia zbiórki jest prosty i szybki – wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć kampanię. Dodatkowo w łatwy sposób możesz udostępniać swoją akcję charytatywną dalej, wykorzystując narzędzia do organizacji zbiórek, ale również przekierowywać ruch np. na swoja stronę.

Tylko do 30 czerwca 2024 będą na najpopularniejszych platformach dostępne również statystyki, listy patronów, automatyczne wysyłanie podziękowań i masowe wysyłanie wiadomości. Oznacza to, że organizacje nie będą miały dostępu do danych historycznych pochodzących z tych funkcji. Na Pomagam.pl jesteś w kontakcie z darczyńcami cały czas, m.in. dzięki takim funkcjom jak np. wysyłka newsletterów.

Jak zmienić przycisk „Przekaż datek” na Facebooku

Facebook umożliwia zmianę obecnego buttonu „Przekaż datek” w taki sposób, aby kierował użytkowników bezpośrednio na stronę zbiórkową organizacji. Poniżej przedstawiamy kroki, jak to zrobić:

- przejdź do ustawień strony,

- wybierz Przycisk działania,

- wybierz Więcej informacji,

- dodaj link do swojej witryny.

Dzięki temu użytkownicy będą mogli bezpośrednio przekazywać datki na rzecz organizacji, co zwiększa transparentność i kontrolę nad zebranymi środkami.

Zalety korzystania z serfisu crowdfundingowego Pomagam.pl

  • Brak opłat za założenie zbiórki: Cała zebrana kwota trafia do organizacji.
  • Wsparcie ekspertów: Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia zespołu Pomagam.pl.
  • Wygoda i oszczędność czasu: Zarządzanie zbiórkami z jednego miejsca, łatwe wypłacanie środków, aktualizacje w czasie rzeczywistym.
  • Skuteczna promocja: Możliwość wyboru dodatkowego wsparcia w promocji zbiórek, co zwiększa ich zasięg i skuteczność.

Korzyści z dodania funkcji przycisku darowizny

Dodanie przycisku darowizny na Facebooku, który kieruje bezpośrednio na stronę zbiórkową, to doskonała opcja dla organizacji charytatywnych. Umożliwia to użytkownikom łatwe przekazywanie darowizn, zwiększając tym samym efektywność zrzutek. Dzięki tej funkcji, organizacje i fundacje mogą nadal korzystać z potencjału mediów społecznościowych do zbierania wpłat bez konieczności rezygnacji z platformy, którą darczyńcy już znają i której ufają.

Istnieje alternatywa dla zbiórek pieniędzy na rzecz organizacji dobroczynnych poza 

Zmiany wprowadzane na platformach Meta mogą początkowo wydawać się wyzwaniem dla organizacji dobroczynnych, jednak dzięki Pomagam.pl możliwe jest kontynuowanie skutecznych kampanii zbiórkowych. Przeniesienie zbiórek charytatywnych na tę platformę oraz wykorzystanie nowych narzędzi dostępnych na Facebooku pozwala na dalsze zbieranie funduszy w sposób efektywny i zgodny z nowymi regulacjami. Załóż zbiórkę online na Pomagam.pl i korzystaj z pełni możliwości, jakie daje ta platforma, aby wspierać swoją misję i cele charytatywne..

Załóż zbiórkę na Pomagam.pl - za darmo


Przeczytaj więcej informacji o końcu zbiórek na Facebooku:

https://pomagam.pl/blog/zbiorka-ogranizacji-za-darmo-na-pomagampl/


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij