Pomagam.pl tworzy stronę zbiórek na wsparcie dla osób i organizacji LGBT+

Joanna
20 czerwca 2024
Wpis Pomagam.pl tworzy stronę zbiórek  na wsparcie dla osób i organizacji LGBT+ - miniaturka zdjęcia


Zbiórki internetowe są często jedyną szansą dla osób i organizacji ze społeczności LGBT+ na realizację ważnego dla nich celu, jak wsparcie w procesie tranzycji, organizacja Marszu Równości czy bezpłatne wsparcie psychologiczne. Serwis crowdfundingowy Pomagam.pl jako pierwszy w Polsce stworzył dedykowaną stronę ze zbiórkami na rzecz społeczności LGBTQ+. Zbiórkę szybko i bezpłatnie założyć może zarówno osoba prywatna jak i organizacja pozarządowa.

Czerwiec to Miesiąc Dumy, w trakcie którego promujemy równość i różnorodność oraz samoakceptację. To szczególny miesiąc, w którym w serwisie Pomagam.pl powstaje więcej niż zwykle zbiórek na wsparcie osób LGBT+. Zbiórki zakładają głównie osoby, które zbierają środki na proces tranzycji. Ale nie brakuje zbiórek aktywistów i NGO, którzy dzięki zbiórkom zbierają fundusze m.in. na utworzenie mieszkań tymczasowych dla osób, które straciły dach nad głową, na działalność edukacyjną i organizację kampanii przeciw homofobii czy na pomoc prawną skierowaną do osób LGBT+. 

Wsparcie dla osób LGBTQ - Pomagam.pl 

Udana zbiórka funduszy na potrzeby osób LGBT+ to coś więcej niż sukces finansowy. To kolejny krok w budowaniu lepszego, inkluzywnego  świata, w którym każdy może celebrować swoją różnorodność, jednocześnie będąc częścią większej społeczności. Dlatego w serwisie Pomagam.pl zbiórki na wsparcie LGBT+ mają swoją dedykowaną stronę, która jest bezpieczną wirtualną przestrzenią tworzoną przez i dla  tej społeczności i jej przyjaciół - https://pomagam.pl/tag/lgbt. Dodatkowo strona ułatwia odnalezienie i wsparcie inicjatyw związanych z prawami osób LGBT+, a także pozwala szybko stworzyć zbiórkę. Daje też dostęp do społeczności ludzi  i organizacji, którzy identyfikują się z problemami i potrzebami społeczności LGBT+, co z kolei zwiększa szansę wsparcia finansowego każdej nowej zbiórki.

Miłość nie wyklucza - Bart Staszewski na Pomagam.pl

Jedną z osób, która prowadzi zbiórki w serwisie Pomagam.pl jest Bart Staszewski, znany aktywista LGBT+, reżyser filmów dokumentalnych, współtwórca Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie oraz Miłość Nie Wyklucza. Wraz ze swoim partnerem założył Fundację Basta, która zajmuje się monitorowaniem nienawiści do homofobii w mediach. W wywiadzie dla Pomagam.pl z okazji Pride Month zapytany o to, co daje mu prowadzenie zbiórek internetowych, odpowiedział - “Niezależność, i poczucie sprawczości. Wiem że kolektywnie możemy zmienić rzeczywistość. To na Pomagam.pl zrobiłem swoją pierwszą, największą w tamtym czasie zbiórkę na film dokumentalny “Artykuł osiemnasty”. Wiem że w każdej chwili z zaufaniem społeczności mogę rozwijać kolejne projekty”.

DrużynaJanina dla osób LGBTQ

Janina Bąk, popularyzatorka nauki, autorka dwóch bestsellerowych książek o statystyce, od lat zaangażowana jest w wspieranie osób LGBT+. Ona również prowadzi obecnie zbiórkę w serwisie Pomagam.pl. Jak czytamy w opisie jej zbiórki - “całość wpłat zostanie przekazana Grupie Stonewall, by jak najwięcej osób LGBTQ+ mogło skorzystać z ich bezpłatnych indywidualnych konsultacji psychologicznych”. Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem - https://pomagam.pl/nk7pkh

Organizacje społeczne prowadzą zbiórki na rzecz społeczności LGBT+

Oprócz zbiórek prywatnych, są także w Pomagam.pl zbiórki organizacji pozarządowych, które działają z myślą o osobach należących do społeczności LGBT+. Wśród nich są takie organizacje jak Stowarzyszenie Asfera, które działa na rzecz osób spod parasola aseksualności, Fundacja Wolontariat Równości, Stowarzyszenie Instytut Równości czy Grupa Stonewall. Również Fundacja Pomagam.pl prowadzi zbiórkę, której celem jest zebranie funduszy na rzecz organizacji wspierających LGBTQIA oraz osób zajmujących się większymi problemami systemowymi dotyczącymi praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych i queerowych na poziomie lokalnym i ogólnokrajowym. Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem - https://pomagam.pl/fundusz_lgbtq.  

Serwis Pomagam.pl podkreśla potrzebę udzielania wsparcia dla osób LGBTQ, które często znajdują się w trudnej sytuacji - są wykluczone, doświadczają dyskryminacji czy przemocy. Działania takie jak m.in. organizacja Marszu Równości, wsparcie procesów tranzycji, prowadzenie grup wsparcia, pomoc psychologiczna, uruchomienie telefonu zaufania czy darmowe poradnictwo prawne mają ogromne znaczenie dla osób zmagających się z różnymi wyzwaniami związanymi z ich tożsamością i codziennym życiem. Pomagam.pl to platforma, która stawia na inkluzywność i aktywne wsparcie różnorodności, oferując przestrzeń dla każdego, kto chce współtworzyć przyjazny świat i szczęśliwe społeczeństwo.


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij