Jak pomagać lokalnie? 8 pomysłów na zbiórkę w Twojej okolicy

Natalia
12 kwietnia 2022
Jak pomagać lokalnie? Pomysły na zbiórkę w twojej okolicy.
Jak pomagać lokalnie? Pomysły na zbiórkę w twojej okolicy.

Pożar w sąsiedztwie, kosztowna rehabilitacja koleżanki z pracy, brak funduszy na zajęcia plastyczne dla dzieci z pobliskiej szkoły… Chcesz pomagać lokalnie, ale nie wiesz jak? Mamy dla Ciebie 8 pomysłów na zbiórkę!

1. ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ DLA SĄSIADÓW DOTKNIĘTYCH KLĘSKĄ ŻYWIOŁOWĄ

Pożar, wichura, powódź… W jednej chwili Twoi sąsiedzi stracili cały majątek i nie mają gdzie mieszkać, a remont pochłonie kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy złotych. Lokalni budowlańcy wraz ze strażą pożarną oferują swoją pomoc, jednak materiały kosztują, nie mówiąc o przedmiotach codziennego użytku.  

Skontaktuj się z sąsiadami i zaoferuj im pomoc w zorganizowaniu zbiórki na Pomagam.pl. Wspólnie przygotujcie opis i wypiszcie, czego potrzebujecie w pierwszej kolejności. Udostępniajcie zbiórkę w mediach społecznościowych z prośbą o wsparcie. Na pewno inni sąsiedzi również pomogą!

2. POMÓŻ ZBIERAĆ PIENIĄDZE NA KOSZTOWNE LECZENIE

Kolega z klasy Twojej córki choruje na rzadką chorobę i wymaga leczenia za granicą? Znajoma z pracy uległa wypadkowi i zbiera na rehabilitację? Niestety nie wszystkie koszty pokrywa NFZ, a wizyty u specjalistów oraz leki bywają niezwykle kosztowne

Zaproponuj wsparcie w zbieraniu funduszy na leczenie. Oprócz zbiórki w serwisie Pomagam.pl możecie również zorganizować piknik połączony z loterią lub zorganizować wirtualną licytację na Facebooku. 

3. WESPRZYJ OKOLICZNE SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Prowadzenie schroniska dla zwierząt to niekończące się wydatki. Wciąż brakuje karmy oraz akcesoriów takich jak miski czy koce. Wielu przygarniętych podopiecznych wymaga leczenia weterynaryjnego, co generuje wysokie koszty utrzymania. 

Skontaktuj się z najbliższym schroniskiem i zapytaj, czego najbardziej brakuje. Zorganizuj zbiórkę na Pomagam.pl, dzięki której kupisz wszystko, czego potrzeba. Pamiętaj, by precyzyjnie opisać, na co zbierasz pieniądze i nie zapomnij o aktualizowaniu zbiórki, by darczyńcy wiedzieli, na co zostały przeznaczone ich pieniądze. 

4. DZIĘKI ZBIÓRCE POMÓŻ POTRZEBUJĄCYM 

Jeśli wiesz o istnieniu miejsca, które pomaga najbardziej potrzebującym, zgłoś się tam! Może to być dom dziecka, dom samotnej matki, jadłodajnia dla osób w kryzysie bezdomności lub dom opieki dla seniorów. Tego typu miejsca otrzymują najwięcej pomocy w okresie świąt bożonarodzeniowych, dzięki lokalnym i ogólnopolskim akcjom, jednak potrzeby są takie same przez cały rok. Nie zapominajmy o nich! 

Zapytaj, czego najbardziej potrzebują. Może będą to artykuły szkolne, paczki żywnościowe, a może pieluchy? Załóż zbiórkę i poproś znajomych o pomoc w przewiezieniu darów.

5. ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ I ZORGANIZUJ WYDARZENIE DLA SĄSIADÓW

Masz pomysł na zorganizowanie wydarzenia integracyjnego lub kulturalnego, ale brakuje Ci funduszy? Założenie zbiórki w serwisie Pomagam.pl to łatwy sposób, by zebrać pieniądze wśród mieszkańców na piknik dla dzieci, potańcówkę lub kino letnie. 

Zebranie kilku tysięcy złotych w pojedynkę jest o wiele trudniejsze niż wspólnie, a w końcu efekt zobaczą wszyscy! Chcesz zorganizować w swojej miejscowości koncert lubianego przez Was zespołu? Zamiast sprzedaży biletów, zaproponuj zbiórkę, gdzie każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę i razem będziecie mogli bawić się w rytm muzyki, którą kochacie. 

6. POMÓŻ REALIZOWAĆ MARZENIA DZIECI Z OKOLICY

W pobliskiej szkole jest koło plastyczne, ale nie ma funduszy na płótna i farby? Chórek potrzebuje nowych strojów? A może wspólnie z innymi rodzicami chcesz zorganizować cykliczne zajęcia taneczne dla lokalnych dzieci? 

Zaproponuj założenie zbiórki internetowej, dzięki której z innymi rodzicami będziesz zbierać niezbędne środki, by wesprzeć zdolne dzieci z Twojej okolicy. Dzięki zebranym funduszom będą mogły rozwijać swoje pasje i kto wie, może kiedyś usłyszy o nich cały świat! 

7. DZIĘKI ZBIÓRCE MIEJ WPŁYW NA ROZWÓJ SWOJEJ OKOLICY

Twoja społeczność lokalna chętnie angażuje się w życie społeczne i wspiera inicjatywy innych? Razem załóżcie zbiórkę i działajcie! Wspólnie pomyślcie o tym, czego najbardziej potrzeba w Waszej miejscowości, dzielnicy lub na osiedlu. 

Może plac zabaw na dziedzińcu lub altana w parku wymagają odświeżenia? Może brakuje oferty kulturalnej, a chętnie wzięlibyście udział w lekcjach języka włoskiego lub zajęciach z garncarstwa? A może potrzebujecie pieniędzy na lokalne inicjatywy np. założenie i prowadzenie ogrodu społecznego lub sprzątanie pobliskiego lasu? 

8. DZIĘKI ZBIÓRCE WESPRZYJ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

W Twojej miejscowości działa fundacja lub stowarzyszenie? Najprawdopodobniej tak! Czy wiesz, że ochotnicza straż pożarna, koło gospodyń wiejskich lub lokalny oddział Akcji Katolickiej również są organizacjami pozarządowymi? 

A może któraś z organizacji w Twojej okolicy złożyła wniosek o dofinansowanie na wyposażenie lub projekt społeczny i nie udało się otrzymać wymaganej kwoty? Skontaktuj się i zaproponuj pomoc. Wyjaśnij krótko, na czym polega crowdfunding (Dowiedz się więcej: https://pomagam.pl/blog/crowdfunding-co-to) i jak można zbierać fundusze za pomocą Pomagam.pl. 


Jak widzisz, dzięki zbiórce na Pomagam.pl możesz mieć realny wpływ na rozwój Twojej okolicy! Teraz tylko pozostało założyć zbiórkę i do dzieła!  

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ!


Jeśli nie wiesz, jak założyć zbiórkę, sprawdź nasz film: "Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl? To łatwe!" na naszym YouTube:

ZOBACZ FILM


Nie masz jeszcze konta w naszym serwisie? Nic nie szkodzi! Sprawdź film, w którym pokazujemy krok po kroku jak zarejestrować się na Pomagam.pl:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij