32. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Marta
18 grudnia 2023
Wesprzyj zbiórkę WOŚP na Pomagam.pl! Dołącz do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Wesprzyj zbiórkę WOŚP na Pomagam.pl! Dołącz do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Mamy niezwykłą wiadomość dla wszystkich, którzy pragną czynić dobro! Zbiórka 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie się rozpoczęła! W tym roku, pod hasłem “płuca po pandemii”, zbieramy środki na wyposażenie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Celem jest zakup niezbędnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc. Twoje wsparcie może sprawić, że WOŚP zagra jeszcze głośniej! Kiedy gramy? 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, a zbierać online można już od 10 grudnia do 29 stycznia 2024 roku.

Cel akcji powstał po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą i zapewnić zakup sprzętu szpitalom. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, a odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Dzięki środkom ze zbiórki na 32. Finał WOŚP zostaną zakupione:

  • aparaty ultrasonograficzne dla ośrodków szkolących w zakresie chorób płuc u dzieci i dorosłych

  • sprzęt do prób wysiłkowych z wersją roweru dla mniejszych dzieci i możliwością pomiaru saturacji i tętna

  • polisomnografy z tcCO2

  • spirometry zintegrowane z tomografem komputerowym, pozwalające na ocenę skanów wykonanych zawsze na szczycie wdechu

  • systemy do badań bronchoskopowych do nawigacji wewnątrzoskrzelowej

  • bronchoskopy (różne rodzaje, wtym sztywne bronchoskopy wentylacyjne) i tory wizyjne

  • respiratory HFV (dwustrumieniowe) do wentylacji w systemie otwartym

  • urządzenia do terapii termicznej (elektrokoagulacja, koagulacja argonowa, laser)

  • urządzenia do kriobiopsji

  • sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej, wykorzystywanej np. w terapii chorych po przeszczepach płuc


"28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych" - tak o tegorocznym Finale mówi Jerzy Owsiak.

Pamiętacie ubiegłoroczny Finał? Dzięki ogromnej sile darczyńców i wolontariuszy WOŚP zgromadziło wówczas ponad 224 miliony złotych. To dowód na siłę wspólnego działania! To, jak wielki sukces osiągniemy w tym roku, zależy również od Ciebie.

Fundacja WOŚP od lat łączy tradycyjne formy zbiórki z nowoczesnymi technologiami. Dzięki Pomagam.pl, możesz pomagać w sposób, który najbardziej Ci odpowiada - szybko, prosto i bezpiecznie. Na naszej stronie nie tylko wpłacisz dowolną kwotę na zbiórkę WOŚP, ale możesz także założyć własną zbiórkę i zbierać środki bez wychodzenia z domu. Pokażemy Ci, jak to zrobić w kilku prostych krokach!

Jak wesprzeć 32. Finał WOŚP? 

Wejdź na pomagam.pl/wosp. Jeśli chcesz wspomóc WOŚP, nie zakładając własnej zbiórki, kliknij przycisk Wesprzyj akcję, który przekieruję  Cię do strony zbiórki, poprzez którą możesz w szybki i bezpieczny sposób dokonać wpłaty.

Wesprzyj akcję

Jeśli chcesz założyć własną zbiórkę, wejdź na pomagam.pl/ts/wosp i wybierz przycisk: Stwórz zbiórkę – za darmo. Następnie wskaż kwotę, jaką chcesz zebrać i wpisz tytuł swojej zbiórki. Dodaj zdjęcie oraz opis zbiórki. 

Stwórz zbiórkę – za darmo

Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMS-em lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Po zakończeniu Twojej zbiórki wszystkie środki zostaną przekazane na rzecz Fundacji WOŚP. Graj razem z nami zgodnie z mottem akcji „Tu wszystko gra OK!”.

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij