Zbiórka 32. Finał WOŚP - zdjęcie główne

32. Finał WOŚP

101 158 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 497 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

❤️ 32.Finał WOŚP

Tym razem gramy na płuca po pandemii. Za zbierane środki kupimy urządzenia dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki.

Kiedy gramy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku a zbierać online można już od 10 grudnia do 29 stycznia 2024 r.

Dlaczego płuca?

Cel akcji powstał po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób a odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Środki ze zbiórki z 32. Finału WOŚP będą przeznaczone na zakup:

❤️aparaty ultrasonograficzne dla ośrodków szkolących w zakresie chorób płuc u dzieci i dorosłych.
❤️sprzęt do prób wysiłkowych z wersją roweru dla mniejszych dzieci i możliwością pomiaru saturacji i tętna.
❤️ polisomnografy z tcCO2.
❤️spirimetry zintegrowane z tomografem komputerowym, pozwalające naocenę skanów wykonanych zawsze na szczycie wdechu.
❤️systemy do badańbronchoskopowych do nawigacji wewnątrzoskrzelowej.
❤️bronchoskopy (różne rodzaje, wtym sztywne bronchoskopy wentylacyjne) i tory wizyjne.
❤️respiratory HFV (dwustrumieniowe) do wentylacji w systemieotwartym.
❤️urządzenia doterapii termicznej (elektrokoagulacja, koagulacja argonowa, laser).
❤️ urządzenia dokriobiopsji.
❤️sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej, wykorzystywanej np. w terapii chorych po przeszczepach płuc.

"28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych" - tak o tegorocznym Finale mówi Jerzy Owsiak.

Wesprzyj 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 

Tu wszystko gar ok! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! ❤️

Komentarze


 • Dorota - awatar

  Dorota

  28.01.2024
  28.01.2024

  Warto pomagać

 • Daniel - awatar

  Daniel

  28.01.2024
  28.01.2024

  ❤️

 • Szymon Czapla - awatar

  Szymon Czapla

  28.01.2024
  28.01.2024

  Przyjaźń rodzi się w momencie gdy jedna osoba mówi do drugiej: Co? Ty też? Myślałem że tylko ja ~Clive Staples Lewis

 • Edyta EA - awatar

  Edyta EA

  28.01.2024
  28.01.2024

  … i jeden dzień dłużej!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.01.2024
  28.01.2024

  Takie wpłaty - wydatki cieszą🙂

101 158 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 497 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 1 497

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Miecia - awatar
Miecia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jola - awatar
Jola
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
KRYSTYNA - awatar
KRYSTYNA
20
Wojciech Jędral - awatar
Wojciech Jędral
50
Maria Rymkowska - awatar
Maria Rymkowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij