Zbiórka By choroby nie zabiły marzeń - miniaturka zdjęcia

By choroby nie zabiły marzeń Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka By choroby nie zabiły marzeń - zdjęcie główne

By choroby nie zabiły marzeń

0 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamila Anna - awatar

Kamila Anna

Organizator zbiórki

Madzia to cudowna i radosna dziewczynka. Mimo przeciwności losu, doskonale się uczy i ma mnóstwo marzeń - niestety, samotna mama, która uczciwie praując nie łapie się na żadne wsparcie od państwa/gminy nie jest w stanie równocześnie opłacić wszystkich kosztów leczenia i pobytów rehabilitacyjnych oraz wspierać te marzenia.

10-letnia Madzia od urodzenia miała pod górkę ze zdrowiem, zaczęła od wrodzonego zapalenia płuc, później częste infekcje, wysypki, dopiero jak ukończyła 5 lat zdiagnozowano u niej astmę alergiczną i nieco zmalała ilość antybiotyków jakimi była z małymi przerwami faszerowana. Jej mama zrobiła wszystko by pomóc dziecku w tej nierównej walce - biorąc kredyt za kredytem wyremontowała łazienkę, gdzie po "renowacji" szybów wentylacyjnych przez administrację budynku gromadziła się pleśń, kupiła oczyszczacze powietrza, specjalny odkurzacz do odkurzania na mokro, setki leków i suplementów na odporność. Jak tylko nadchodzi zaostrzenie - obie udają się do Centrum Pediatrii na Kubalonce - mama musi płacić tam 60 zł za każdy dzień pobytu, ale Madzia "naprwia się" bardzo szybko (szczególne podziękowania należą się dr Hariasz). Na szczęście Madzia jest już duża i ostatni pobyt odbył się bez konieczności brania L4 (praca z możliwością pracy zdalnej) - a każde L4 to obciążenie bardzo już chwiejnego budżetu domowego i niejednokrotnie konieczność zaciągnięcia kolejnego kredytu (obecnie większość po konsolidacji). Madzia jest na diecie ściśle bezmlecznej i bez pszenicy - nie trzeba chyba wspominać ile razy droższa jest taka dieta od "normalnej". Chodzi do szkoły katolickiej, gdzie co prawda trzeba opłacać czesne (530 zł/mies), ale ciągle nieobecna (w okresie jesienno-zimowym nawet powyżej 50%) ma szansę indywidualnie odrobić zaległości z nauczycielami i nie jest gnębionym wyrzutkiem jak w poprzedniej szkole (nie raz dochodziło nawet do przemocy fizycznej).

Madzia miała zajęcia z psychologiem (atmosfera w szkole i ciągły strach przed kolejnym atakiem nie odbiły się bez echa na jej poczuciu własnej wartości i bezpieczeństwa) gdyż jedna z nauczycielek podejrzewała nawet autyzm, zmiana szkoły i przygarnięcie psiaka ze schroniska pozwoliły apatycznemu i wycofanemu dziecku odzyskać uśmiech i radość z zabawy z dziećmi, o autyźmie nie ma mowy. Niestety okazało się, że psiak też jest alergikiem (lub gastrykiem, na szczegółowe testy nie było nas stać) - jest na specjalnej karmie i przygotowywanych w domu posiłkach.

Madzia jest cudownym dzieckiem, mimo częstych chorób i nieobecności w szkole w tym roku zyskała średnią ocen 5,0, uwielbia sporty (na szczęście astma ma podłoże czysto alergiczne - wysiłek nie wyzwala ataków), bardzo chciałaby jeździć konno i chodzić na lekcje śpiewu - jest niesamowicie uzdolniona w tym kierunku.

Niestety dopóki mama nie spłaci choć częściowo kredytów, "wolne" pieniądze wciąż przeznaczane są na dietę, leki, podstawowe potrzeby i ewentualne wyjazdy w góry, które pozwalają łagodzić objawy i nieco oddalać epizody zaostrzeń.

Przyda nam się każda pomoc od ludzi dobrego serca. Niestety jesteśmy same - tato Madzi wyjechał  gdy miała 5 miesięcy, mieszkamy w dwupokojowyym mieszkaniu administracyjnym z 80-letnią babcią. 

Liczę na to, że karma wraca i los kiedyś się do nas uśmiechnie - obie nigdy nie przechodzimy obojętnie wobec cudzego nieszczęścia czy cierpienia, oddajemy zabawki i książki do domów dziecka, stare ubrania i koce na zimę do schroniska, pomagamy każdemu rannemu stworzeniu, które napotkamy na swojej drodze.

Brdzo dziękuję za dobrnięcie do końca i poświęcony czas.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamila Anna - awatar

Kamila Anna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij