Zbiórka By choroby nie zabiły marzeń - miniaturka zdjęcia

By choroby nie zabiły marzeń

Zbiórka By choroby nie zabiły marzeń - zdjęcie główne

By choroby nie zabiły marzeń

0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Kamila Anna - awatar

Kamila Anna

Organizator zbiórki

Madzia to cudowna i radosna dziewczynka. Mimo przeciwności losu, doskonale się uczy i ma mnóstwo marzeń - niestety, samotna mama, która uczciwie praując nie łapie się na żadne wsparcie od państwa/gminy nie jest w stanie równocześnie opłacić wszystkich kosztów leczenia i pobytów rehabilitacyjnych oraz wspierać te marzenia.

10-letnia Madzia od urodzenia miała pod górkę ze zdrowiem, zaczęła od wrodzonego zapalenia płuc, później częste infekcje, wysypki, dopiero jak ukończyła 5 lat zdiagnozowano u niej astmę alergiczną i nieco zmalała ilość antybiotyków jakimi była z małymi przerwami faszerowana. Jej mama zrobiła wszystko by pomóc dziecku w tej nierównej walce - biorąc kredyt za kredytem wyremontowała łazienkę, gdzie po "renowacji" szybów wentylacyjnych przez administrację budynku gromadziła się pleśń, kupiła oczyszczacze powietrza, specjalny odkurzacz do odkurzania na mokro, setki leków i suplementów na odporność. Jak tylko nadchodzi zaostrzenie - obie udają się do Centrum Pediatrii na Kubalonce - mama musi płacić tam 60 zł za każdy dzień pobytu, ale Madzia "naprwia się" bardzo szybko (szczególne podziękowania należą się dr Hariasz). Na szczęście Madzia jest już duża i ostatni pobyt odbył się bez konieczności brania L4 (praca z możliwością pracy zdalnej) - a każde L4 to obciążenie bardzo już chwiejnego budżetu domowego i niejednokrotnie konieczność zaciągnięcia kolejnego kredytu (obecnie większość po konsolidacji). Madzia jest na diecie ściśle bezmlecznej i bez pszenicy - nie trzeba chyba wspominać ile razy droższa jest taka dieta od "normalnej". Chodzi do szkoły katolickiej, gdzie co prawda trzeba opłacać czesne (530 zł/mies), ale ciągle nieobecna (w okresie jesienno-zimowym nawet powyżej 50%) ma szansę indywidualnie odrobić zaległości z nauczycielami i nie jest gnębionym wyrzutkiem jak w poprzedniej szkole (nie raz dochodziło nawet do przemocy fizycznej).

Madzia miała zajęcia z psychologiem (atmosfera w szkole i ciągły strach przed kolejnym atakiem nie odbiły się bez echa na jej poczuciu własnej wartości i bezpieczeństwa) gdyż jedna z nauczycielek podejrzewała nawet autyzm, zmiana szkoły i przygarnięcie psiaka ze schroniska pozwoliły apatycznemu i wycofanemu dziecku odzyskać uśmiech i radość z zabawy z dziećmi, o autyźmie nie ma mowy. Niestety okazało się, że psiak też jest alergikiem (lub gastrykiem, na szczegółowe testy nie było nas stać) - jest na specjalnej karmie i przygotowywanych w domu posiłkach.

Madzia jest cudownym dzieckiem, mimo częstych chorób i nieobecności w szkole w tym roku zyskała średnią ocen 5,0, uwielbia sporty (na szczęście astma ma podłoże czysto alergiczne - wysiłek nie wyzwala ataków), bardzo chciałaby jeździć konno i chodzić na lekcje śpiewu - jest niesamowicie uzdolniona w tym kierunku.

Niestety dopóki mama nie spłaci choć częściowo kredytów, "wolne" pieniądze wciąż przeznaczane są na dietę, leki, podstawowe potrzeby i ewentualne wyjazdy w góry, które pozwalają łagodzić objawy i nieco oddalać epizody zaostrzeń.

Przyda nam się każda pomoc od ludzi dobrego serca. Niestety jesteśmy same - tato Madzi wyjechał  gdy miała 5 miesięcy, mieszkamy w dwupokojowyym mieszkaniu administracyjnym z 80-letnią babcią. 

Liczę na to, że karma wraca i los kiedyś się do nas uśmiechnie - obie nigdy nie przechodzimy obojętnie wobec cudzego nieszczęścia czy cierpienia, oddajemy zabawki i książki do domów dziecka, stare ubrania i koce na zimę do schroniska, pomagamy każdemu rannemu stworzeniu, które napotkamy na swojej drodze.

Brdzo dziękuję za dobrnięcie do końca i poświęcony czas.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Kamila Anna - awatar

Kamila Anna

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij